دورکاری کارمندان

دورکاری کارمندان

دورکاری کارمندان

دورکاری یک نوع مدیریت جدید در کشور محسوب و در این طرح یک ارتباط جدید بین کار و کارمند و کارمند با مدیر اجرا می‌شود.به طوری که کارمند به جای اینکه در اداره حاضر شود و کار را انجام دهد، کاری که برایش تعریف شده را در خانه انجام می‌دهد و مدیر به جای اینکه کارمند را در اداره نظارت کند، این کنترل از طریق فرایند‌های الکترونیکی از داخل خانه‌ انجام می‌شود.دورکاری کارمندان یکی از مباحثی است که اخیرا بسیار مورد بحث قرار گرفته است و نظرات مخالف و موافق بسیاری درباره آن وجود دارد. البته سرسخت‌ترین مخالفان این موضوع کارفرمایانی هستند که باور دارند در صورت عدم حضور کارمندان در محیط کار، کیفیت و بازدهی افت خواهد کرد. سوالی که پیش می‌آید این است که آیا واقعا حضور کارمندان در محیط کار تضمینی بر انجام سریعتر و با کیفیت‌تر کارهاست؟ دورکاری برای چه مشاغلی مناسب‌تر است و چه مزایا و معایبی می‌تواند داشته باشد؟

البته بدیهی است که دورکاری تنها برای مشاغلی ممکن خواهد بود که دورکاری با تعریف آن شغل تناقض ندارد. به عنوان مثال این امکان برای مشاغلی که به صورت مستقیم با ارباب رجوع و مراجعه کنندگان در ارتباط هستند وجود ندارد و متقابلا برای شغل‌هایی مناسب است که تعریف وظایف و کارها مشخص است و انجام آن کارها در هر مکانی با داشتن ابزارهای لازم میسر خواهد بود.اما فراهم کردن امکان دورکاری برای یک یا چند روز در هفته چه مزیت‌های می‌تواند داشته باشد؟

۱- صرفه جویی در زمان رفت و آمد

دورکاری کارمندان

همه افراد روزانه زمانی را در مسیر رسیدن به محل کار و بازگشت به خانه صرف می‌کنند. اگر امکان کار کردن در خانه فراهم باشد و نیازی به رفتن به محیط کار وجود نداشته باشد، این زمان می‌تواند صرف کار کردن، خوردن یک صبحانه دلچسب با اعضای خانواده یا حتی استراحت و خواب بیشتر شود که هر کدام از این‌ کارها سودمندتر از سپری کردن زمان در مسیر رفت و آمد است.

۲- توجه بیشتر به عملکرد به جای ساعت کاری

نوعی تفکر وجود دارد که در آن به اندازه‌ای که به حضور به موقع کارمندان در محیط کار اهمیت داده می‌شود، بازدهی و عملکرد آن‌ها مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.اما زمانی که کار به سمت دورکاری پیش میرود توجه به عملکرد بیشتر می‌شود چون هیچ تضمینی وجود ندارد که کارمند زمانی را که در محیط کار پشت کامپیوتر خود نشسته است را مشغول کار کردن بر روی وظایف محوله باشد، آن کارمند ممکن بخشی از آن زمان را صرف کارهای شخصی و وقت گذراندن در شبکه‌های اجتماعی کند. این مورد برای زمانی که کارمند دور کاری می‌کند نیز صادق است. بنابرین بهتر است توجه خود را به جای تعداد ساعت کار به عملکرد معطوف کنیم.

۳- افزایش بازدهی

دورکاری برای مشاغلی مناسب است که کارهایی که باید در یک هفته یا روز خاص انجام شود براساس تقسیم‌بندی وظایف مشخص است و یا امکان تخصیص وظایف از راه دور برای آن‌ها وجود دارد. بنابرین روزی که فرد در خانه کار می‌کند، هرچه سریعتر وظایف را به انجام برساند وقت بیشتری برای سپری کردن با اعضای خانواده و استراحت خواهد داشت.

۴- افزایش آرامش و راحتی پرسنل

دورکاری کارمندان

در روزهای دورکاری فرد روز خود را درکنار اعضای خانواده به دور از هرگونه ترافیک و آلودگی هوا و … آغاز کرده‌‍است و همچنین هر زمان که بخواهد کلیه امکانات موجود در خانه برای او فراهم است. به علاوه در حین کار کردن در زمان‌های استراحت می‌تواند با اعضای خانواده وقت بگذراند و به امور خانه رسیدگی کند.

معایب دورکاری

دورکاری علاوه بر مزایایی که دارد می تواند معایبی نیز داشته باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

۱- عدم آشنایی کارفرما و پرسنل با این فرهنگ و بروز سوتفاهم

ممکن است کارمندان به دلیل عدم آشنایی با فرهنگ کار از راه دور و … آن روز را به عنوان مرخصی و تعطیلی تلقی کند و پاسخگویی کافی به مدیر و سایر کارمندان نداشته باشد که این امر می‌تواند خللی در انجام کار باشد.بنابرین با توجه به عادت‌های کاری و میزان تمایل فرد به دورکاری می‌توان یک روز در هفته را به دورکاری کارمندان اختصاص دهید و با توجه به بلوغ کارمندان و بازخوردی که از آن‌ها دریافت می‌کنید برای ادامه یا توسعه بیشتر آن برنامه‌ریزی کنید.

۲- احتمال بی‌نظمی و عدم پایبندی مناسب پرسنل

دورکاری کارمندان

ممکن است کارمند به دلیل دور بودن از محیط کار و سایر پرسنل انگیزه کافی برای انجام کار را نداشته باشد و انجام کارهای روز دورکاری را به روز کاری بعد محول کند و نتیجه این کار، تاخیر و کندی در روند انجام پروژه گردد.

چکیده
دورکاری به زبان ساده یعنی به جای آوردن کارکنان به محل کار, محل کار را نزد کارکنان ببرید. مدیران بزرگ به آینده دورکاری بسیار خوش بین هستند.بر اساس پژوهش های علمی، انعطاف پذیری بهره وری را افزایش می دهد و از استرس می کاهد. در دهه های مختلف، کارفرمایان نظرات مختلفی درباره دورکاری داشته اند. برخی آنرا راهی برای افزایش رضایت کارمندان می دانستند که درنتیجه شادتر و موثرتر خواهند بود . اما دیگر کارفرمایان آنرا یکی از ایده های طلایی احمقانه می دانستند، نظریه ای که درابتدا به نظر موثر بود ولی در نهایت منجر به عدم تمرکز در کار و نتایج کاری ضعیف شد. ما در این مقاله مفهوم دورکاری، مزایا و معایب دورکاری را برای شما بیان نمودیم امیدواریم مورد استفاده شما کاربران عزیز قرار گرفته باشد.

شما همراهان عزیز می توانید تجربیات خود را در زمینه دورکاری، مزایا و فوایدی که برایتان داشته را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

پاسخ دهید