دلایل شکست استارتاپ ها

دلایل شکست استارتاپ

دلایل شکست استارتاپ ها

اگر شما یک استارتاپ جدید راه انداخته اید بهتر است این مطلب را بخوانید تا با تعدادی از دلایل شکست استارتاپ ها آشنا شوید و سعی کنید که آنها را شناخته و نگذارید که خودتان با این مشکلات مواجه شوید.

۱- شکست در پیدا کردن درد حل نشده مشتری

بسیاری از سرمایه گذاران فکر می کنند که ایده هایشان خیلی درخشان هستند و بهترین اقداماتشان آنها را می سازند، به جهان نشان می دهند و منتظر ماندن برای پارو کردن پول با این حال، این توهم مشترک، یک قاتل بزرگ استارت آپ ها است. در حقیقت، مردم تمایلی به محصولات نو و استارت آپی ندارند، زیرا بیشتر آنها شکست می خورند به طوری که آنها فقط محصول را امتحان می کنند، اگر وعده حل یک مشکل را داده، هیچ کس پاسخگو در حل آن نخواهد بود. برای جلوگیری از این مشکل، شرکت خود را تا زمانی که تعداد زیادی از مردم حاضر به پرداخت هزینه آن نشدند تا محصول خود را دریافت کنند، راه اندازی نکنید.

۲- بی میلی برای دریافت بازخورد از نمونه اولیه

بسیاری از بنیان گذاران اجازه دیدن محصولشان را تا زمانی که کامل نشده است، به کسی نمیدهند. دلایل بسیاری برای این اشتباه وجود دارد – می ترسند شخص دیگری ایده هایشان را سرقت کنند، زیرا می خواهند شروع بزرگی را شروع کنند، آنها می خواهند همتایان خود را تحت تاثیر قرار دهند، یا می ترسند تا زمانی که کامل نشده، هیچ کسی آنها را نخرد عدم دریافت بازخورد از مشتریان بالقوه، معمولا برای یک شروع، کشنده است. برای اجتناب از این مشکل یک نمونه اولیه ارزان قیمت از محصول خود بسازید، بازخورد روی آن را بگیرید و از آن ورودی برای ساخت محصولی جدید تر استفاده کنید. شما باید این حلقه یادگیری را تا زمانی که مشتریان بالقوه محصول شما را تقاضا کنند، تکرار کنید.

۳- هیچ اشتیاقی در بازار وجود ندارد

دلایل شکست استارتاپ

شرکت را راه اندازی نکنید، اگر انگیزه اصلی شما برای کسب درآمد و پول است ؛ یک دلیل ساده- برای موفقیت، شما باید حدود ۸۰ ساعت در هفته با پرداختی بسیار ناچیز وقت بگذارید تا کسب و کار شما موفق شود. این امکان پذیر نیست که کار شما وسعت بگیرد و موفق شود، مگر اینکه شما اعتقاد داشته باشید، که ماموریت زندگی شما این است که مشتریان بالقوه شما با ارائه محصول شرکتتان راحت تر زندگی کنند و کیفیت زندگی آنها را بهبود ببخشید. بنابراین استارت آپ خود را برای حل یک مشکل که به شدت به آن توجه دارید، هدایت کنید؛ مردم اغلب به شرکت هایی توجه می کنند که بنیانگذاران آن مشکلی را برای آنها حل کرده که هیچ کس دیگری آن را حل نکرده بود اگر بسیاری از افراد دیگر همان مشکل را داشته باشند، شما شروع خوبی خواهید داشت.

۴- عدم مهارت لازم برای برد

اگر فکر می کنید که کار یک کارآفرین، فکر کردن به اندیشه های بزرگ و استخدام افراد دیگر برای انجام کار آن است، لطفا دوباره فکر کنید. یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت در شروع کار جدید این است که بنیانگذاران نمیتوانند کاری را انجام دهند که به آن نیاز دارند. من بسیاری از استارت آپ های مربوط به تکنولوژی را دیده ام که موسسان آن شکست خوردند به دلیل اینکه CEO نمیتواند برنامه نویسی هایی انجام دهد، در صورتی که برنامه نویس بهتری به نسبت بقیه بودن، مهمترین عامل برای انجام کار و ارائه محصول به مردم و مشتریان است.

اگر شما چنین شخصی هستید – شانس موفقیت شما اگر مهارت های فروش جهانی را به دست آورید و تقاضای بازار خود را بدانید، افزایش می یابداما فقط شما می توانید به موفقیتی دست یابید، اگر در حال حاضر یک ارتباط قوی با کدنویسی در سطح جهانی ایجاد کرده اید.به طور کلی، کارآفرینان شانس موفقیت خود را در صورتی که صنایع را انتخاب کنند که مهارت های آنها در آن زمینه فوق العاده است و عاشق آن کار هستند، افزایش می دهند.

۵- نادیده گرفتن سوختن نقدینگی

اگر شما علاقه ای به تماشای پول خردها ندارید، شرکت را راه اندازی نکنید بسیاری از کارآفرینان مهندس هستند، آنها می خواهند یک محصول کامل را بسازند و سپس جهان را با محصول درخشان خود خیره سازند آنها مشتاقانه در مورد چگونگی به دست آوردن میلیون ها دلار برای دیگر کسب و کارها صحبت می کنند و فکر می کنند که می توانند همین کار را انجام دهند.به طوری که آنها میزان نرخ هدر رفتگی مالی نادیده می گیرند و فرض را بر این میگیرند که روزی برای پر کردن صندوق های نقدیشان می آید و سرمایه گذاران درب ها را برای نوشتن چک و سرمایه به آنها، خواهند شکست.

بهترین کارآفرینان وقت خود را تنها در مورد ضروریات میگذارند و همواره شبکه ای را برای دیدار باسرمایه گذاران درست میکنند و سپس افزایش سرمایه خود را به عنوان یک کار تمام وقت و قبل از حداقل شش ماه تا اینکه پول شرکتشان تمام شود، مشاهده میکنند.

۶- ناتوانی در افزایش سرمایه

دلایل شکست استارتاپ

اگر شما هرگز سرمایه استارت آپ خود را افزایش نداده اید، احتمالا شما از زمان و تعداد واکنش هایی که قبل از موفقیت نیاز دارید، شگفت زده خواهید شد.حتی اگر یک کارآفرین متوجه شود که پول نقدش به پایان رسیده است، بسیاری از اوقات که این کار را بخواهد جبران کند، بسیار دیر می شود، سپس به دنبال از گروهی از سرمایه گذاران بالقوه اشتباهی می رود، و نمیتواند اطلاعات مناسبی درباره شرکت خود که منجر به سرمایه گذاری آنها نمی شود، را ارائه کند. کارآفرینان می توانند با برطرف کردن افزایش سرمایه خود در مرحله توسعه شرکت، از این مشکلات اجتناب کنند. افزایش سرمایه معمولا یک شغل تمام وقت شش ماهه است که باید قبل از اینکه پول تمام شود، شروع شود.

۷- تیم و رهبری ضعیف

قاتل نهایی یک استارت آپ، رهبری است که نمیتواند افراد دارای استعداد بالا را برای کارهایی که موفقیت شرکت به آنها وابسته است، استخدام کند و به آنها انگیزه دهد؛ واقعیتی ساده این است که، اگر شما یک رهبر بزرگ نیستید، یادگیری برای تبدیل شدن به آن بسیار سخت است. علاوه بر این، مهارت های رهبری برای یک شرکت ۱۰ کارمنده متفاوت است، نسبت با یک شرکت ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ نفره. در مرحله استارت آپ، یک رهبر بزرگ دارای کارایی و رکوردی، برای ایجاد یک چشم انداز قانع کننده برای شرکت و استخدام استعدادهای برتر برای رسیدن به درک این دیدگاه،است. 

چکیده
یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت استارتاپ‌ ها از شروع یک ایده تا تولید محصول و بررسی آن، اهمیت دادن به بازخوردهای کاربران و مشتریان است.  استارتاپ‌ها به این دلیل شکست می‌خورند که بنیان‌گذاران آنها دیدگاههای مشتریان را بررسی نمی‌کنند و بنابراین از نقاط قوت و ضعف‌شان آگاه نمی‌شوند. گاهی‌اوقات یک ضعف کوچک ازنظر مشتری درنهایت به نابودی استارتاپ منجر می‌شود. در این میان برخی استارتاپ‌ها هم هستند که با توجه به بازخورد مشتریانشان و تغییرات ضروری و سریع در محصول توانسته‌اند علاوه‌ بر جلب رضایت مشتریان فعلی بازار خود را توسعه دهند.

شکست استارتاپ ها قسمت جدایی ناپذیر این اکو سیستم محسوب میشود. طوری که یک تصمیم اشتباه میتواند یک استارتاپ کاملا موفق را به قعر دره شکست پرتاب کند. اما سوالی که برای اکثر استارت‌آپ ها، مدیران، سرمایه گذاران، توسعه دهندگان، طراحان، کاربران و حتی خود شما پیش می آید این است چه دلایلی منجر به شکست استارتاپ ها میشود؟ ما در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره کردیم امیدواریم با به کارگیری آنها از شکست استارتاپتان جلوگیری کنید و کسب و کاری موفق داشته باشید.

پاسخ دهید