بدترین دشمنان رشد و پیشرفت شخصی

دشمنان رشد و پیشرفت شخصی

بدترین دشمنان رشد و پیشرفت شخصی

دشمنان رشد و پیشرفت شخصی چه کسی میتواند باشد؟ خیلی از افراد  در زندگیشان غمگین و ناراحت هستند. با اینکه دائما در حال تلاش و کوشش هستند به آنچه واقعا از زندگی میخواهند نمی رسند. مشکل واقعی کجاست؟ اگر شما میخواهید که اینطور نباشید باید کمی به عقب برگردید و برای حل این مشکل کاری انجام دهید. متاسفانه رشد و پیشرفت شخصی به سادگی اتفاق نمی افتد. جنگیدن با مشکلات و تلاش برای رفع موانع نیاز به تلاش زیادی دارد. در این مقاله قصد داریم تا بدترین دشمنان رشد و پیشرفت شخصی را به شما معرفی کنیم.

پیدا شدن سر و کله مشکلات و موانع

 

موانع و مشکلات به شکل های مختلفی در زندگی ما ظاهر میشوند. مشکلات جسمی، روحی، ذهنی و … بعضی وقتها این موانع به قدری قدرتمند هستند که براحتی میتوانند ما را نابود کنند. و باعث شوند رسیدن به اهدافمان را فراموش کنیم. انتخاب به ما بستگی دارد. این که بجنگیم یا تسلیم شویم. این که بخواهیم تغییری در زندگیمان ایجاد کنیم یا نکنیم. موانع و مشکلات هیچ وقت از مسیر زندگی ما کنار نمیروند چون مولفه و اجزا طبیعی سفر ما هستند. ما فقط دو حق انتخاب داریم. یا باید بر آنها غلبه کنیم یا به این موانع اجازه دهیم که ما را شکست دهند.

دشمنان رشد و پیشرفت شخصی:

موانع و مشکلاتی که در زندگی با آنها روبرو می شویم انواع مختلفی دارند. در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

  • ترس

ترس یکی از موانع رشد و پیشرفت شخصی به شمار میرود. زیرا افراد را از تلاش و کوشش باز میدارد. در واقع دلیل تنبلی، عدم صلاحیت و عملکرد ضعیف بسیاری از افراد ترس است. ترس به سادگی می تواند شما و قدرت شما را نابود کند و شما را برده و غلام خود کند.

  • غرور

غرور مانع رشد انسان میشود. زیرا بسیار سمی است. اگر اجازه دهیم که غرور بر زندگی ما حاکم شود در واقع به خودمان اجازه داده ایم که از پا در بیاییم و درجا بزنیم.

دشمنان رشد و پیشرفت شخصی

  • گوشه گیری و انزوا

بعضی از افراد اصرار دارند که تنها باشند و این کار باعث افت و سقوط آنها میشود. انزوا و گوشه گیری یکی از بدترین دشمنان رشد شخصی است. زیرا موجب عملکرد ضعیف ما میشود. کارهای خاصی هستند که نباید آنها را به تنهایی انجام دهیم. بهتر است آن کارها را به کمک افراد دیگر انجام دهیم. وقتی در یک گروهی قرار میگیرید انرژی و انگیزه شما افزایش پیدا میکند. به سمت اهدافتان قدم بر میدارید. و این یعنی رشد و پیشرفت. اگر خودتان را از مردم جدا کنید و گوشه گیر و منزوی شوید در حقیقت خودتان را محدود کرده اید.

  • احساس گناه

احساس گناه، تقصیر و کوتاهی بدترین احساسی است که مانع پیشرفت شما میشود. زیرا مانند یک صدای درونی شما را تحت کنترل خود قرار میدهد. و از انجام دادن کارهایی که باید انجام دهید باز میدارد.

  • کمال گرایی

عده زیادی از مردم کمال گرا هستند. و این یکی از اصلی ترین دلایل شکست و عدم پیشرفت آنها در زندگی است. زیرا استانداردها و معیارهی فرد کمال گرا بسیار بالاست. و این یکی از دلایلی است که آنها دائما با شکست روبرو میشوند.

پاسخ دهید