درآمد زایی از تلگرام بدون سرمایه

درآمد زایی از تلگرام بدون سرمایه

درآمد زایی از تلگرام بدون سرمایه ،بازاریابی شبکه های اجتماعی یک استراتژی بسیار مهم است که فرصت های زیادی را در اختیار بازاریاب ها قرار می دهد. اما همه می دانیم که هدف اصلی از رسانه ای مثل تلگرام، خرید و فروش یا رشد کسب و کارها نبود؛ بنا بر این بود که مردم از این بستر برای ارتقا ارتباطات خود با دیگران استفاده کنند.با راز ثروت همراه باشید.

آموزش کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه

همان طور که گفتیم برای کسب درآمد از تلگرام به سرمایه خاصی نیاز ندارید.

شما بدون سرمایه و یا حتی با کمترین سرمایه ممکن می توانید از تلگرام کسب درآمد داشته باشید.

برای درآمد زایی و کسب درآمد از تلگرام شما می توانید در هر موضوع و زمینه ای که می خواهید فعالیت تان را شروع کنید. همه چیز به علاقه و تخصص شما بر می گردد.

در قدم اول برای درآمد زایی و کسب درآمد از تلگرام باید ببینید که در چه زمینه مهارت و تخصص دارید.

پس قبل از اینکه بخواهید

کسب و کار تلگرامی تان را راه اندازی کنید باید واضح مشخص کنید که در چه زمینه ای می خواهید فعالیت کنید. بهترین راه برای مشخص کردن این موضوع این است که هر مهارت و تخصصی را که دارید یادداشت کنید و بر روی کاغذ بیاورید.

بسیاری از دوستان که قصد کسب درآمد از تلگرام را دارند سخت ترین روش را انتخاب می کنند

هدف اصلی این افراد این است که یک کانال تلگرامی راه اندازی کنند و به روزی برسند

که اعضای کانال شان بسیار زیاد است و از طریق پذیرش تبلیغات کسب درآمد کنند.

ادامه آموزش کسب درآمد

البته همانطور که قبلا هم گفتم این روش هم یکی از روش های کسب درآمد از تلگرام حساب میشود. اما چون اگر بخواهید از این روش کسب درآمد کنید باید بابت تبلیغات در کانال های تلگرامی دیگران هزینه زیادی بپردزید. مسلماً اگر بخواهید از این روش درآمدزایی کسب کنید باید تعداد اعضای تان زیاد باشد دقیقا مانند وب‌سایت‌هایی که روزانه تعداد زیادی بازدید کننده دارند.

اما بهترین و ساده ترین راه برای کسب درامد از تلگرام این است که شما در یک زمینه و موضوع خاصی یک کانال تلگرامی ایجاد کنید. یعنی با تمرکز بر روی افراد خاصی محصولات و خدمات خاصی را به آنها ارائه بدهید. که هدف اصلی من از نوشتن این مقاله این است. در ادامه ایده هایی را به شما معرفی خواهم کرد که بر اساس آن ایده ها از طریق کانال تلگرامی که راه اندازی می کنید کسب درآمد کنید.

درآمد زایی از تلگرام بدون سرمایه

چگونه ایده مناسبی را برای راه اندازی کانال تلگرامی انتخاب کنیم؟

بسیاری از افرادی که قصد کسب درآمد از تلگرام را دارند نمی دانند

چگونه می توانند مناسب ترین و بهترین ایده را برای راه اندازی کانال تلگرامی شان انتخاب کنند.

همه ما می دانیم برای اینکه بتوانیم بهترین ایده را برای کسب و کارمان انتخاب کنیم

باید ببینیم که مردم در چه زمینه مشکل دارند. تا بتوانیم مشکل و نیازشان را حل کنیم.

اما برای راه اندازی کانال تلگرامی به ایده های ناب و ایده‌آل نیاز ندارید.

اصلا نیازی نیست به دنبال ایده ای بگردید که تا به حال توسط کسی انتخاب نشده باشد.

شما می توانید از ایده هایی که قبلاً انتخاب شده است استفاده کنید.

مهمترین معیار

در انتخاب ایده برای راه اندازی کانال تلگرام این است که شما کامل ترین ایده را انتخاب کنید.

برای انتخاب ایده یا یک موضوع خاص راه و روش های زیادی وجود دارد.

به عنوان مثال می توانید رقیبانتان را به صورت کامل بررسی کنید و ببینید که در چه زمینه هایی فعالیت می کنند.

ایده مناسبی را برای راه اندازی کانال

برای پیدا کردن رقبا بهتر است از نرم افزار موبوگرام استفاده کنید.

این نرم افزار این امکان را به شما می دهد که شما کانال های مرتبط با حوزه کاری تان را جستجو و شناسایی کنید.

بعد از اینکه رقیبانتان را شناسایی کردید باید به کانال آنها مراجعه کنید و به صورت کامل آنها را بررسی کنید.

باید نقاط ضعف آنها را شناسایی کنید و آنها را در کسب و کار خودتان برطرف کنید تا بتوانید کانالی موفق تر از آنها راه اندازی کنید.

ممکن است در هر زمینه‌ای که می خواهید

فعالیت تان را شروع کنید افرادی از قبل در آن زمینه شروع به فعالیت کرده باشند.

به هیچ وجه دلیل بر این نمی شود که شما دیگر در آن زمینه فعالیت نکنید و موفق نشوید.

بلکه همانطور که گفتم بعد از این که رقبای تان را شناسایی کردید

باید نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی کنید و برای خودتان مزیت رقابتی ایجاد کنید.

داشتن مزیت رقابتی در هر کسب و کاری بسیار مهم است.

اگر مزیت رقابتی نداشته باشید مطمئن باشید در آینده شکست خواهید خورد.

درآمد زایی از تلگرام بدون سرمایه

از کجا بفهمیم که ایده مان مناسب است؟

برای موفقیت در کسب درآمد از تلگرام باید ایده ای را انتخاب کنید که مناسب است. به همین دلیل انتخاب ایده بسیار مهم است و شما برای اینکه بتوانید در تلگرام کسب درآمد کنید و به درآمدهای زیاد برسید باید ایده مناسبی را انتخاب کرده باشید.
برای درآمد زایی و کسب درآمد از تلگرام حتماً برای انتخاب یک ایده زمان بگذارید و سعی کنید بهترین ایده را انتخاب کنید. بعد از اینکه ایده تان را انتخاب کردید باید مطمئن شوید که آن ایده مناسبترین ایده است.

برای اینکه ببینید ایده ای که انتخاب کردید مناسب است یا نه بهتر است از نظر سنجی استفاده کنید.

برای ایجاد فرم نظرسنجی می توانید از ربات @vote استفاده کنید و هر جایی که نیاز داشتید فرم نظرسنجی تان را بفرستید.

درآمد زایی از تلگرام بدون سرمایه

بعد از این که با استفاده از این روبات فرم‌ نظرسنجی تان را ساختید

در قدم اول بهتر است آن را برای اطرافیان و آشنایان تان ارسال کنید. اگر داخل تلگرام گروه های فامیلی دارید بهتر است فرم نظرسنجی تان را در آنها بفرستید.

با فوروارد کردن فرم نظر سنجی برای اطرافیان و دوستان تان از آنها بخواهید که داخل نظرسنجی تان شرکت کنند و درباره ایده تا نظر بدهند. البته این را هم بگویم اصل نیازی نیست که ایده اصلی تان را به صورت واضح مطرح کنید چون ممکن است ایده تان تابلو بشود. به عنوان مثال شما قصد راه اندازی کانال تلگرامی را دارید که خلاصه کتاب های موفقیت را به صورت صوت در آن قرار بدهید. کافیست در فرم نظرسنجی بگویید که آیا دوست دارید خلاصه فلان کتاب ها را به صورت صوتی داخل تلگرام بشنوید؟

بله یا خیر

به همین سادگی مثل آب خوردن می توانید ایده تان را تست کنید. البته خیلی بهتر است برای این که بیشتر نظر مردم را ببینید نظرسنجی تان را داخل گروه های دیگر فوروارد کنید.

۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

حال که با تلگرام و برخی مسائل مربوط به آن آشنا شدید، می‌توانید با بررسی هرکدام از این تکنیک‌ها و تطبیق آن‌ها با شرایطتان مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

۱- ساخت کانال تلگرام برای سایر افراد

دیجیتال مارکتینگ تبدیل به یکی از قدرتمندترین ابزارها برای کسب درآمد در دنیای حاضر شده است. افرادی که در این رشته تخصص داشته باشند، می‌توانند با مدیریت و هدایت تبلیغات سایر شرکت‌ها در فضای مجازی برای خود به کسب درآمد بپردازند. یکی از اصول دیجیتال مارکتینگ هم مربوط به کانال‌های تلگرامی می‌شود. درصورتی‌که شما به نحوه کار در فضای تلگرام آشنا هستید و می‌توانید کانال سایر افراد و شرکت‌ها را راه‌اندازی و از آن‌ها پشتیبانی کنید، اسلحه بسیار قدرتمندی برای کسب درآمد در تلگرام در اختیار دارید.

۲- جذب فالوور برای کانال سایر افراد

یکی از روش‌های کسب درآمد در تلگرام که از همان زمان‌های آغازین روی کار آمدن این نرم‌افزار به وجود آمده است، جذب فالوور برای سایر کانال‌ها است. البته برای چنین کاری حتماً باید به‌اندازه کافی در تلگرام تجربه کاری داشته باشید و با تکنیک‌های جذب فالوور آشنا باشید. درآمد حاصل از این تکنیک در تلگرام در درجه اول به رتبه سایت شما در گوگل بستگی دارد. رتبه های برتر این تکنیک در حال حاضر می‌توانند در بدترین حالت ۲۸ تا ۳۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه داشته باشند. این عدد بستگی به قدرت بازاریابی و سئو سایت شما و برخی موارد دیگر حتی می‌تواند تا دو برابر نیز افزایش یابد.

۳- مدیریت کانال تلگرام سایر افراد

مدیریت کانال سایر افراد در تلگرام نیز از روش‌های کسب درآمدهای بالا در این شبکه مجازی است. البته کسانی که تخصص و تجربه کمتری در این امر داشته باشند، مسلماً با حقوق‌های پایین‌تری استخدام خواهند شد. در حال حاضردرآمد مدیریت تلگرام سایر افراد بسته به کیفیت کار و آشنایی فرد با ترفندهای تلگرام از ۲ میلیون تا ۱۰ میلیون متغیر است. شرکت های دیجیتال مارکتینگ هم از این فرصت‌ها برای درآمدزایی استفاده می‌نمایند.

۴- محتوانویسی برای کانال تلگرام دیگران

اگر به راه‌اندازی کانال تلگرامی علاقه‌ای ندارید، برای کسب درآمد از تلگرام می‌توانید مدیریت سایر کانال‌های تلگرامی را بر عهده بگیرید. برای این نوع کانال‌ها باید محتوا تولید کنید. ممکن است یک کانال تبلیغاتی (با موضوع سرگرمی، طنز، علمی و…) به شما سپرده شود. در این صورت باید محتواهایی متناسب با موضوع کانال تهیه کنید. در روز چندین بار باید کانال را با محتواهای جدید به‌روزرسانی کنید. درصورتی‌که کانال بدون محتوا بماند، از تعداد کاربران آن کاسته می‌شود. پس برای جلب نظر کاربران لازم است تا در روز چندین مرتبه محتوا بارگذاری کنید.البته محتوا نویسی در تلگرام نیاز به آموزش‌هایی دارد که می‌توانید با جستجو در فضای اینترنت اصول این کار را بیاموزید.

انواع محتواهای

مختلف در تلگرام اعم از متن، تصویر، فیلم، انیمیشن و مونشن گرافی نیاز به تخصص خاص خود داشته و درآمد حاصل از این کار هم بسته به زمان و میزان کار از ۴ تا ۵ میلیون تومان برای افراد نیمه‌حرفه‌ای آغاز و تا ۱۵ میلیون تومان برای افراد حرفه‌ای ادامه دارد.

۵- طراحی ربات تلگرام

یکی از راه‌های کسب درآمد از تلگرام ساخت ربات (Bot) است. ربات‌ها هوشمندانه عمل می‌کنند و حتی می‌توانند یک کانال را مدیریت کنند. عضوگیری برای کانال و یا حذف اعضای متخلف از کانال، می‌تواند از طریق ربات انجام شود. یک ربات به‌طور خودکار عمل می‌کند که بسیاری از برنامه‌های کانال‌ها را انجام می‌دهد. پس می‌توانید برای سازمان‌دهی کانال‌ها یک ربات طراحی و از طریق آن درآمد کسب کنید.مزیت‌های بسیار ویژه این ربات‌ها آن‌ها را بسیار محبوب نموده و ربات نویس ها را نیز پردرآمد کرده است. ربات تلگرام را می‌توان یک هوش مصنوعی در فضای تلگرام تعریف کرد که می‌تواند بسته به دستوراتی که دریافت می‌کند و نوع برنامه‌نویسی که برای ساخت آن استفاده شده است، کارهای کاربران را آسان‌تر کند.

برای مثال

اگر قصد درست کردن یک عکس نوشته را دارید، می‌توانید عکس و نوشته خود را به این ربات‌ها ارسال و سپس عکس نوشته خود را تحویل بگیرید. متداول‌ترین زبان برنامه‌نویسی برای ساخت ربات‌ها در تلگرام PHP است. هرچند یادگیری این زبان نیاز به آموزش‌های تخصصی دارد، اما نوشتن ربات‌ها برای افراد مسلط به PHP خیلی کار پیچیده‌ای نخواهد بود. از ربات‌ها به روش‌های مختلف می‌توان پول در آورد. فروش ربات‌ها، ربات نویسی، جذب فالوور و مواردی از این دست که می‌توانند درآمدهای ۵۰۰ هزار تومانی تا چند میلیونی را برای دست‌اندرکاران ساخت ربات‌ها- برای هر ربات- رقم بزنند.

۶- بازاریابی اینترنتی

بازاریابی محصولات سایر فروشنده‌ها در تلگرام و دریافت کمیسیون از آن‌ها نیز یک روش عالی برای کسب درآمد است. اگر یک کانال و صفحه شخصی با فالوور زیاد در تلگرام دارید می‌توانید از این‌ روش نیز در کنار سایر روش‌ها برای کسب درآمد در این نرم‌افزار استفاده کنید. در این روش شما می‌توانید با یک شرکت یا فروشگاه قرارداد منعقد کنید تا در طی یک بازه زمانی خاص تعدادی از محصولات شرکت را بفروشید. با کمک تلگرام می‌توانید این کار را انجام دهید. در روش بازاریابی سنتی شما مجبور هستید برای ملاقات با مشتریان با آن‌ها صحبت کنید تا برای خرید محصولات مجاب شوند. اما در این روش شما در خانه می‌نشینید و بدون این‌که وقت خود را صرف صحبت کردن با تک‌تک مشتریان کنید، در یک کانال یک‌بار برای همه کاربران، محتوا تولید می‌کنید.

البته انتخاب محصولات

مناسب و شرکت‌های عالی برای چنین کاری نیاز به دقت و بررسی معیارهای لازم خواهد داشت. درآمد حاصل از این کار بسته به میزان فعالیت هر کس دارد. برای مثال در حاضر فروشگاه دیجی کالا در یک برنامه درآمدزایی برای کاربران یا همان افیلیت مارکتینگ پورسانت‌های جذابی برای کمک به فروش محصولات خود قرار داده است. بسته به بزرگی کانالی که در اختیار دارید، این روش کسب درآمد می‌تواند حقوق ۲۰۰ هزار تومانی تا ۲۰ میلیون تومانی برای خود رقم بزنند.

درآمد زایی از تلگرام بدون سرمایه

۷- ساخت کانال آموزشی و فروش جزوات آموزشی

آموزش همیشه یکی از روش‌های کسب درآمد در جامعه بشری است. اگر در یک کار استعداد دارید و یا در یک شغل خاص حرفه‌ای هستید، می‌توانید از طریق کانال تلگرام درآمد کسب کنید. برای مثال وقتی در رشته زبان انگلیسی مهارت دارید، می‌توانید یک کانال آموزشی راه‌اندازی کنید که فیلم‌های آموزشی، پادکست و جزوات آموزشی یا مطالب را برای اعضای کانال منتشر کنید. درآمد حاصل از این کار نیز بسته به شرایط کانال شما و جزوات آماده شده می‌تواند ماهی ۱ تا ۱۰ میلیون تومان باشد.

اگر نام کاربری کانال را از روی برند تجاری خود انتخاب کنید

قطعاً تأثیر بیش‌تری بر روی فروش محصولات دارند.

وقتی کاربران با نام تجاری محصولات آشنا شوند، حتی زمانی که آدرس کانال را نداشته باشند، آن را در قسمت جستجوی تلگرام تایپ می‌کنند. پس آدرس کانال شما برای آن‌ها مشخص می‌شود.

در کانال فروش می‌توانید محصولات و خدمات خود را در قالب فیلم، عکس، gif، پادکست، متن و … برای اعضا منتشر کنید.

توصیه می‌شود برند تجاری خود را بر روی محتواها قرار دهید تا به‌مرور زمان شهرت و اعتبار پیدا کنید.

۸- راه اندازی یک کانال برای گرفتن تبلیغ از دیگران

کانال‌های فروش برای افزایش اعضا به تبلیغات نیاز دارند. آن‌ها می‌خواهند از طریق تلگرام درآمد کسب کنند.

اما محیط تلگرام نسبت به سایر برنامه‌ها بسته است.

تا زمانی که کاربران آدرس یک کانال را نداشته باشند، نمی‌توانند آن را پیدا کنند.

پس تبلیغات در تلگرام اهمیت زیادی دارد.

کانال‌های فروش برای تبلیغات از کانال‌های سرگرمی، علمی، هنری، طنز و … استفاده می‌کنند.

برای راه‌اندازی یک کانال برای تبلیغات بایستی از موضوعات پرطرفدار و محبوب برای کاربران استفاده نمایید.

موضوعات سرگرمی

خنده

بررسی مسائل سیاسی

اخبار به‌روز ورزشی

دانستنی‌ها و از این قبیل موضوعات می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای راه‌اندازی یک کانال جهت گرفتن تبلیغ در تلگرام باشند.

با افزایش تعداد دنبال کنندگان کانال شما و درج پذیرش آگهی خودبه‌خود افراد و سایر کانال‌ها به دنبال شما خواهند آمد.

درآمد این کانال‌ها هم در حال حاضر از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان در روز متغیر است.

درآمد زایی از تلگرام بدون سرمایه

اهمیت استفاده از تلگرام در دنیای امروز

تبادل اطلاعات اصلی‌ترین اهمیت استفاده از تلگرام در دنیای امروز است.

وجود بستری مناسب با امنیت بالا برای چنین کارهایی در دنیای امروز زندگی بشر

با استقبال بسیار خوبی روبرو خواهد شد.

تلگرام نیز به همین جهت کاربران زیادی به خود جذب کرده و کاربران با حضور در فضای آن اقدام به افزایش سطح آگاهی خود می‌نمایند.

نبود چنین نرم‌افزارهایی و استفاده نکردن از آن‌ها می‌تواند باعث عقب‌ماندگی افراد یک جامعه باشد.

تأثیر فیلترینگ بر کسب و کارهای تلگرامی

هرچند نمی‌توان تأثیر منفی فیلترینگ روی کسب‌وکارهای تلگرامی را نادیده گرفت

اما در حال حاضر کاربران تلگرام کاملا با این موضوع کنار آمده‌اند.

به این معنی که اگر حتی قرار نباشد کاربران جدیدی به این محیط وارد شود

دیگر شاهد کاهش کاربران نیز نخواهیم بود.

البته چند سال اخیر نشان داده است که تعداد کاربران تلگرام روزبه‌روز باوجود فیلترینگ به دلیل استفاده از راهکارهای زیاد برای حضور آن در حال افزایش است. ازاین‌رو کنار کشیدن و استفاده نکردن از قابلیت‌های این نرم‌افزار تنها به دلیل فیلترینگ خیلی منطقی نخواهد بود. آمارها اما نشان از این دارد که بعد از فیلترینگ میزان کسب‌وکارها و درآمدهای ناشی از آن‌ها به شدت با کاهش روبرو بوده است.

بر اساس گزارش‌های سرویس فضای مجازی خبرگزاری صداوسیما

در همان ابتدای فیلتر شدن تلگرام، حدود ۴۰ درصد از تراکنش‌های بانکی و ۱۸ درصد از درآمد پست کاهش یافت.

درآمد زایی از تلگرام بدون سرمایه

پاسخ دهید