داستان موفقیت دیل کارنگی

داستان موفقیت دیل کارنگی

داستان موفقیت دیل کارنگی ، دلیل موفقیت دیل کارنگی چیست؟ چطوری در زندگی اش موفق شد؟ راز های موفقیت از زبان دیل را در راز ثروت بخوانید.

زندگینامه دیل کارنگی

داستان موفقیت دیل کارنگی
دیل هاریسون کارنگی Dale Carnegie نویسنده و سخنران متولد ۲۴ نوامبر سال ۱۸۸۸ در ایالت میزوری آمریکا است. او در خانواده‌ای کشاورز به دنیا آمد و فقر تنها چیزی بود که او از کودکی به یاد دارد. دیل کارنگی کودکی سختی را گذراند. او برای تحصیلات تکمیلی اش به کالج ایالتی آموزگاران در میزوری رفت و در آنجا مشغول به تحصیل شد. بعد از تکمیل تحصیلاتش، مسئول آموزش به دامداران شد و بعد به کار فروش گوشت خوک پرداخت. او توانست در کسب و کار کوچک خود بسیار موفق باشد و حدود دوازده هزار دلار پس انداز جمع کند.
در سال ۱۹۱۱ بود که او فروشندگی را رها کرد و به شغل رویایی‌اش یعنی تدریس و سخنرانی مشغول شد. در همین سال بود که به نهضت سوادآموزی بزرگسالان شاتاوکاوا پیوست و در آن جا سخنرانی‌ای به یاد ماندنی ایراد کرد. این سخنرانی سبب شهرت او شد. منتقدین همین نقطه از زندگی دیل کارنگی را نقطه‌ی شروع کار او می‌دانند.
دیل کارنگی در جنگ جهانی اول به ارتش آمریکا پیوست. او بعد از خدمت به عنوان سرباز ارتش به نیویورک بازگشت و دو ازدواج ناموفق داشت.
داستان موفقیت دیل کارنگی

مرگ دیل کارنگی

دیل کارنگی در تاریخ اول نوامبر ۱۹۵۵ در فارست هیل آمریکا جان خود را از دست داد. اما شاگردان و آثار مهمی را برای جهانیان بعد از خود برجای گذاشت.

سخنان زیبا و آموزنده دیل کارنگی

اگر طلب دشمن هستی خود را از دوستانت برتر بدان ولی اگر دوست می‌خواهی بگذار دوستانت خود را از تو برتر بدانند.
شش راه برای جلب محبت مردم :
۱- صمیمانــه نسبت بــه غیر . علاقــه مند باشید.
۲- تبسمی بر لب داشتــه باشید.
۳- بــه یاد بیاورید کــه نام هر کس برای او شیرین ترین و مــهمترین لغت قاموســهاست.
۴- شنیدن را بیاموزید . طرف خود را بــه شوق آورید کــه از خود سخن بگوید.
۵- با مخاطب از آنچــه دوست دارد صحبت کنید.
۶- صمیمانــه و صادقانــه اهمیت او را برا ی خودش آشکار سازید.
اگر اشخاص خودخواهی تلاش دارند شما را بفریبند .
نامشان را از لیست نامــهای همنشینان خود خط بزنید .
اما هرگز درصدد انتقام جویی برنیایید. زیرا اگر چنین کاری بکنید . خود را بیشتر از آن اشخاص آزار داده اید.
ما چقدر دیر متوجــه می شویم کــه زندگی و حیات یعنی همان دقایق و ساعاتی کــه با کمال شتابزدگی و بیرحمی انتظار گذشتن آنرا داشتیم.
اگر شخصی وقت خود را بــه روش علمی و کاملاً بیطرفانــه و بی غرض صرف بــه دست آوردن حقیقت کند نگرانیش در اثر اطلاع یافتن بر حقایق موجود از میان خواهد رفت.
کسانی کــه کار امروز را بــه فردا موکول می کنند . آنــهایی هستند کــه کار فردا را هم بــه پس فردا موکول خواهند کرد.
از حق نشناسی دیگران نرنجید . چون ناسپاسی برای بشر یک امر طبیعی است. از این رو اگر ما بــه امید حق شناسی باشیم . بی جــهت خود را بــه بیماریــهای مختلفی دچار خواهیم کرد.

آثار دیل کارنگی

آثار د یل کارنگی در تمام دنیا مشهور هستند و به بیش از ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده‌اند. او در آثارش به خوانندگان راهکارهای علمی و عملی زیادی اراده می‌کند. این آثار در سراسر جهان بیشتر از ۵۰ میلیون نسخه فروخته‌ شده اند.
داستان موفقیت دیل کارنگی
آیین زندگی
آئین دوست‌یابی
آیین سخنرانی
آیین کامیابی
کتاب طلایی
هنر تکلم عمومی
تکلم عامیانه : دوره آموزش استاندارد مدارس آمریکا
تکلم عمومی برای موفقیت
لینکولن ناشناخته
واقعیت های ناشنیده افراد معروف
پنج دقیقه بیوگرافی
چگونه از نگرانی دست برداریم و زندگی کنیم؟ (خداحافظ ناامیدی ، سلام زندگی)
دفترچه یادداشت دیل کارنگی ( ویرایش شده توسط دروتی کارنگی)
تراژدی فرزانگی دوران ها
راه ساده و سریع برای تأثیر سخن
چگونه اعتماد به نفس را افزایش دهیم؟
رمز موفق زیستن (رمز موفقیت)
هرگز فراموش نشوید
چگونه از زندگی و کارتان لذت ببرید
چگونه در دنیای امروز جلو بیفتیم؟
چگونه نام ها را به خاطر بیاوریم؟
مؤثر تر سخن بگو
راز کوچک شناخته شده موفقیت
چگونه شنوندگانمان را مثل خودمان کنیم؟
چگونه در کنفرانسها در زمان صرفه جویی کنیم و به نتیجه بهتری برسیم؟

رازهای موفقیت از زبان دیل کارنگی

داستان موفقیت دیل کارنگی

۱-از انتقاد، قضاوت و شکایت اجتناب کنید

داستان موفقیت دیل کارنگی
هر فردی می تواند انتقاد کرده و سایرین را مورد قضاوت خود قرار دهد. درواقع این دسته از افراد نسبت به همه چیز با دید منفی نگاه می کنند. با این حال این اقدام هیچ تغییری را در وضعیت آنها و افراد پیرامون شان ایجاد نخواهد کرد. درواقع ریشه بسیاری از ابراز نارضایتی ها در عدم توانایی خود افراد بوده و به علت این امر که نمی توانند عملکرد مورد نظر خود را داشته باشند، در اقدامی تدافعی سایرین را مقصر تلقی می کنند. در این رابطه لازم است تا برنامه ای برای رشد مداوم خود داشته باشید.

این امر نه تنها زمان شما را برای فکر کردن

داستان موفقیت دیل کارنگی
در رابطه با موارد منفی کاهش خواهد داد، بلکه باعث خواهد شد تا بتوانید با غلبه بر ضعف های خود از آرامش خاطر و استرس کمتری برخوردار شوید. در نهایت توجه داشته باشید که موقعیت و شرایط هر فرد و شرکتی با سایرین متفاوت بوده و همین امر باعث می شود تا مقایسه ها حداقل با معیارهای رایج امری کاملا نادرست به نظر برسد. بدون شک برای فرد و یا شرکتی که برنامه ای درست برای بهبود خود داشته باشد، این دسته از مسائل بدون اهمیت خواهد بود. در نهایت این امر که در ازای انتقادهای بیهوده به عنوان مشوق و کمک رسان سایرین عمل کنید، باعث خواهد شد تا سایرین نیز رفتاری مشابه شما داشته باشند که خود امنیت و آسایش کاری خاصی را به همراه خواهد داشت. در این رابطه توجه داشته باشید که ریشه بسیاری از خستگی های ناشی از کار افراد نه به علت فشار کاری آنها بلکه تنها به خاطر استرس و عصبانیت های بی موردی است که با عدم انجام سه مورد معرفی شده، می توانید به آسانی آن را برطرف کنید. این امر اگرچه در ابتدا ممکن است کمی سخت به نظر برسد، با این حال به مرور زمان این عادت جدید جایگزین عادت مخرب قبلی خواهد شد که بدون شک تحولی در وضعیت کاری و حتی زندگی شخصی شما به همراه خواهد داشت.

۲-به احساسات خود بها داده و سبک خاص خود را برای ابراز آن داشته باشید

داستان موفقیت دیل کارنگی
بدون توجه به احساسات، بدون شک شما تبدیل به روبات هایی خواهید شد که صرفا وظایف مشخصی را انجام می دهند. با این حال شما در بهترین حال ممکن نیز نمی توانید یک روبات باشید، علت این امر نیز آستانه تحمل و خستگی هایی است که متوجه هر انسانی خواهد بود. در این رابطه فراموش نکنید که بسیاری از خلاقیت ها و راهکارهای کاری تنها زمانی به سراغ شما خواهد آمد که بتوانید به خوبی احساسات خود را شکوفا کرده و آن را مدیریت کنید. در نهایت با توجه به این امر که مشتریان شما نیز از انسان هایی شبیه به خودتان تشکیل شده اند، عدم توجه به این مسئله باعث خواهد شد که حتی در زمینه تبلیغات نیز کاملا ناموفق ظاهر شوید. فراموش نکنید که با پیدا کردن مواردی که باعث ایجاد حس خوب در شما و اطرافیان تان خواهد شد، می-توانید آنها را برای کاهش حس های بد که بدون شک در راندمان کاری و انگیزه شما تاثیر مخربی را خواهد داشت، مورد استفاده قرار دهید. در این رابطه لازم است تا این نکته را به خاطر داشته باشید که رمز موفقیت شما در هر زمینه کسب و کاری، در ارتباط مستقیم با میزان لذت شما از آن خواهد بود. به همین خاطر نیز باید به دنبال حفظ و یا تقویت حس های مثبت به عنوان مشوق-های خود برای حرکت رو به جلو باشید.

۳-ارتباطات کلامی خود را افزایش دهید

هیچ فرد موفقی را نمی توانید پیدا کنید که از قدرت برقراری روابط خوبی بهره مند نباشد. به همین خاطر نیز می توان در کارنامه بسیاری از مدیران چندین دوره فروشندگی در راستای افزایش مهارت ارتباطی و بالابردن قدرت نفوذ در دیگران را مشاهده کرد. در نهایت هنگامی که به فردی اجتماعی تبدیل شوید، در محیط شرکت نیز با کارمندان و یا همکاران خود ارتباط عمیق تری را ایجاد خواهید کرد که این امر زمینه رشد و ترقی فردی و جمعی را به همراه خواهد داشت. جالب است بدانید که آمارها در رابطه با این دسته از افراد حاکی از بها دادن بیشتر به منافع جمعی است. به همین خاطر نیز امروزه در تقریبا تمامی شرکت های بزرگ، این مهارت به عنوان یکی از معیارهای مهم استخدامی محسوب می شود.

۴-موفقیت های دیگران را مورد ستایش و تشویق قرار دهید

با حسادت و تلاش برای ضربه زدن به دیگران، هیچ گاه به قدرت شما افزوده نخواهد شد. با این حال تشویق سایرین نه تنها به تقویت روحیه آنها کمک خواهد کرد، بلکه باعث ایجاد حس خوب در شما و ترغیب آنها برای عمل مشابه خواهد شد. فراموش نکنید که در دنیای کسب وکار به هر میزانی که از دوستان و شرکای بیشتری برخوردار باشید، کمتر دچار مشکل خواهید شد. درواقع هنگامی که به این باور برسید که شما در رقابت با هیچ فردی قرار ندارید، قادر خواهید بود تا برنامه ریزی درستی برای پیشرفت خود داشته باشید و به شکلی درست تنها از گذشته خود پیشی بگیرید. آمارها در این رابطه حاکی از آن است که تشویق سایرین باعث از بین رفتن غرور کاذب خواهد شد که بدون شک مزیت بزرگی برای هر فرد محسوب می شود.

۵-از اشتباهات خود درس بگیرید

نقطه شروع کسب تجربه از اشتباهات این است که در ابتدا آنها را به خوبی بپذیرید. در این رابطه همواره مشاهده می شود که برخی از افراد نگرانی بیش از حدی در رابطه با مقوله شکست داشته و همین امر باعث می شود تا آنها نتوانند از فرصت های موجود به خوبی استفاده کنند. با نگاهی به تمامی اقدامات بزرگ نیز به میزانی ریسک و شهامت در آنها پی خواهید برد. به همین خاطر نیز بهتر است تا زمانی که عمر شما به پایان نرسیده است، نگرش خود را نسبت به این مسئله تغییر داده و آن را به عنوان یک کلاس درس بسیار خوب در راستای کسب تجربیات بی نظیر تلقی کنید. با این حال لازم است تا نتایج تحلیل های شما به صورت مکتوب درآورده شود تا با تکرار مجدد آنها مواجه نشوید.
داستان موفقیت دیل کارنگی

۶-به افراد اجازه صحبت کردن را بدهید

داستان موفقیت دیل کارنگی/ همواره این احتمال وجود دارد که برخی از مسائل از دید شما پنهان مانده باشد. به همین خاطر نیز بسیار مهم است که سایرین را به صحبت کردن تشویق کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که افراد هنگامی که بتوانند به راحتی صحبت کنند، آرامش بیشتری را خواهند داشت که بدون شک در عملکرد آنها تاثیر مثبت بسزایی را خواهد داشت. به همین خاطر این امر نه تنها در رابطه با کارمندان، بلکه در زمینه مشتری مداری نیز می تواند به یک فاکتور برای افزایش شانس موفقیت شما در فروش و جلب رضایت آنها تبدیل شود. بدون شک با این اقدام قادر خواهید بود تا به رضایت شغلی کارمندان و رضایت مشتریان خود بیفزایید.

۷-مدیریت زمان را جدی بگیرید

بدون اولویت بندی مناسب، تصور موفقیت امری کاملا دشوار خواهد بود. درواقع شما از زمان محدودی برخوردار هستید که نوع مدیریت آن برگ برنده خواهد بود. در این رابطه بسیاری از افراد تنها به زمان بندی انجام کارهای خود می پردازند. این امر در حالی است که در ابتدا باید اقدامات را در جایی مکتوب کرده و برای هر یک از آنها امتیازی را قائل شوید. سپس قادر خواهید بود تا آنها را براساس امتیازاتی که داده اید، طبقه بندی و اولویت بخشی کنید. اگرچه در این رابطه استفاده از نظر مشاوران می تواند شما را با انواع تکنیک ها و راهکارها آشنا سازد، با این حال این امر نباید باعث شود تا شما خود در این رابطه اقدامی را صورت ندهید. بدون شک هر فردی بهتر از سایرین نسبت شرایط، توانایی ها و نیازهای خود آگاه بوده و می تواند بهترین برنامه را اتخاذ نماید. به همین خاطر در این رابطه مقایسه و استفاده از برنامه سایر افراد، اقدامی کاملا نادرست خواهد بود.

۸-ترس های خود را کنار بگذارید

بسیاری از مردم به راحتی زندگی خود را به علت ترس های شان در سطح محدودی نگه می دارند. این امر در حالی است که هر فردی می تواند آغازگر یک فصل جذاب از زندگی خود باشد. با این حال بسیاری از ترس ها به مانند سدی محکم باعث می شوند تا افراد تنها به دنبال حفظ وضع موجود و سطحی کاملا مشخص باشند. در این رابطه بزرگترین ترس هر فردی شکست محسوب می-شود. این امر در حالی است که شکست تنها یک توقف کوچک و به معنای نیاز به رشد بیشتر است. درواقع هیچ شکستی را نمی-توان پایان کار تلقی کرد. در این رابطه حتی افراد ورشکسته زیادی را می توان مثال زد که با شروعی مجدد حتی به وضعیتی بهتر از گذشته دست پیدا کرده اند. به همین خاطر نیز لازم است تا آستانه تحمل خود را افزایش داده و به مسیری که برای خود ترسیم کرده اید، ادامه دهید. درواقع افراد موفق، شکست خورده هایی هستند که تسلیم نشده و همواره به سمت جلو گام برمی دارند. درنهایت با تسلیم نشدن به این نکته پی خواهید برد که ریشه بسیاری از ترس ها و ماهیت بسیاری از موانع، ذهنی بوده و هیچ غیرممکنی وجود نداشته است.

۹-به هرکاری که انجام می دهید علاقه داشته باشید

داستان موفقیت دیل کارنگی / بدون اشتیاق کافی شما قادر نخواهید بود تا در برابر فشارها و موانع ایستادگی کرده و به دنبال پیشرفتی مداوم و همیشگی باشید. با نگاهی به محیط پیرامون خود به این نکته پی خواهید برد که افراد موفق، سرحال تر از سایرین از خواب بیدار شده و به محل کار خود می روند. به همین خاطر نیز تمامی مشاوران توصیه می کنند که کسب وکاری را برای خود انتخاب کنید که به آن بیشترین تمایل را دارید. با این حال در صورتی که شرایط برای تحقق ایده آل های شما فراهم نبوده است، با راهکارهایی می توانید نگرش خود را نسبت به موقعیت شغلی فعلی خود تغییر داده و عملکرد خود را دگرگون سازید.

پاسخ دهید