خود را با دیگران مقایسه نکنیم

 خود را با دیگران مقایسه نکنیم

خود را با دیگران مقایسه نکنیم

خود را با دیگران مقایسه نکنیم  چون یکی از عواملی که باعث از بین رفتن عزت نفس میشه مقایسه کردن خود با دیگرانه. موفقیت هاشون، ظاهرشون و هر چیز دیگه ای که اون ها دارن اما شما ندارید. تا زمانی که خودتون رو با دیگران مقایسه می کنید و می خواید که بیشتر از اون ها باشید زندگی شاد و رضایتمندی نخواهید داشت.

ذهن ما در مراحل پیشرفت عادت به مقایسه و مقابله دارد. این یکی از جنبه های شخصیتی ما آدم هاست که به سمت اولویت ها جذب شویم و بسیار طبیعی است که چشم مان دنبال داشتن چیزهای متفاوت باشد. اما آن چیز متفاوت چگونه می تواند باعث پیشرفت زندگی ما شود.بسیاری از کسانی که به داشته های دیگران حسادت می کنند انسان های سست و متزلزلی هستند. این چیز عجیبی نیست زیرا تا زمانی که اعتماد به نفس به اندازه کافی داشته باشید همیشه احساس نیاز به پیشرفت نخواهید داشت. شاید آن ها نمی دانند که هدف شان در زندگی چیست. بنابراین به زندگی دیگران نگاه می کنند و با خود می گویند من باید شبیه آن ها باشم. البته از طرفی این می تواند باعث پیشرفت فرد هم بشود.

ما انسان ها از آن جایی که می خواهیم همیشه از زندگی رضایت داشته باشیم هیچوقت به این فکر نمی کنیم که انسان های موفق چه فداکاری هایی در زندگی کرده اند تا بتوانند به این موفقیت ها برسند. هیچ انسانی در یک آن پیشرفت نکرده است.

خود را با دیگران مقایسه نکنیم
می دانید که

با تمرکز کردن روی موفقیت های دیگران نمی توانید بخت و اقبال مشابه آنان را به دست بیاوریدتمام انسان های موفق مسیری را برای رسیدن به موفقیت طی کردن اند و تصمیمات زیادی در این راه گرفته است تا توانسته به جایی که اکنون هست برسد. زمانش رسیده که از مقایسه کردن خود با دیگران دست بردارید و روی پیشرفت های شخصی خودتان تمرکز کنید.

روی ضعف های تان تمرکز نکنیدممکن است در هر چیزی خوب نباشید و هیچوقت هم نتوانید آن ها را به خوبی انجام دهید. پس زیاد به آن گیر ندهید و رهایش کنید. هر آن چه باعث موفقیت دوست شما می شود لزوما در موفقیت شما هم تاثیر ندارد. آیا شما از بازاریابی تلفنی برای فروش محصولات تان لذت می برید؟ خیر. پس موفقیت شما در بازاریابی نهفته نشده اما به عنوان مثال در تعمیر کامپیوتر یا رشته IT تبحر دارید. باید موفقیت را از طریق نقاط قوت و مهارت هایی که دارید به دست بیاورید.

هر آنچه هستید را بپذیرید و خودتان باشیدخیلی ها تصور می کنند اگر تلاش کنند آن فردی باشند که نیستند به موفقیت می رسند. اما این کار باعث می شود دیگر آن اعتبار و سندیت را نزد دیگران نداشته باشند. پس خودتان باشید و چیزهایی که دوست دارید را بپذیرید. با این کار کسانی که علایق مشابهی دارند را جذب می کنید و آن ها هم شما را فردی معتبر می شناسند

 خود را با دیگران مقایسه نکنیم

اجازه دهید دیگران الهام بخش شما باشند نه باعث ناامیدیهر حرفه ای دارای پیشگامان موفقی است که مربی و تعلیم دهنده موفقیت های مطلوب ما هستند. خوب است که بخواهیم شبیه آنان باشیم و از روش های آنان در مسیر موفقیت خود بهره ببریم. اما فراموش نکنید که خودتان را هم در این الهامات در نظر بگیرید. در کنار الهام گرفتن از شیوه های انسان های موفق با در نظر گرفتن خودتان و شیوه های خودتان می توانید به موفقیت برسید.

این را بدانید که هیچکس شما را قضاوت نمی کنددور هر کسی که با منفی گرایی شما را دلسرد کند و باعث شود فکر کنید به اندازه کافی خوب نیستید خط بکشید. حتی اگر دوست صمیمی یا یکی از اعضای خانواده تان باشد. این افراد وقت شما را هدر می دهند و شکست شما را پیش بینی می کنند. آن ها تلاش های شما را می بینند اما دوست ندارند شاهد موفقیت شما باشند.

پاسخ دهید