خواستن

مفهوم و ارتباط خواستن و اراده کردن

خواستن شامل هر چیزی که باعث شود استانداردهای جدیدی برای خود و خانواده تان تعریف کنید، می شود. با خواستن و اراده کردن شما در مسیری قرار گرفته اید که می خواهید برنده شوید و می خواهید به خواسته ها و تمایلات خود جامه عمل بپوشانید. تیم تحقیقاتی راز ثروت تلاش کرده مفهوم خواستن، ارتباط آن با اراده و اینکه چرا به خواسته های خود نمی رسیم را بیان کند.

مفهوم خواستن

کلمه خواستن چه مفهومی دارد؟

در پاسخ می توان گفت تمایلات فردی که شامل هر چیزی می تواند باشد. اما به عبارت دیگر خواستن یک مهارت است که نیاز به آموختن دارد. شاید علت بسیاری از ناکامی های جامعه این است که فکر می کنند خواستن به تنهایی کافی است، اما ماهر شدن در خواسته ها و تمایلات نیازمند تمرین های ذهنی و رفتاری است.

شما باید این واقعیت را بپذیرید که با پایان رساندن تحصیلات دانشگاهی یادگیری به پایان نرسیده است. یکی از ویژگی های انسان های برنده این است که مدام در حال یادگیری هستند. شما باید بخشی از زمان روزانه خود را به یادگیری اختصاص دهید و مهارت خود را بالا ببرید.

همچنین بخوانید: مراحل رسیدن به موفقیت

خواستن بیانگر زمان آینده است.

اینکه از کجا آمده ام تقصیر من نیست، مسئولیت به کجا رفتنم، فقط و فقط خودم هستم.

نیچه خواستن را معادل قدرت و فرمان دادن می داند.

فرآیند خواستن اذعان به این مسئله است که می خواهیم آینده فلان طور باشیم.

چرا به خواسته خود نمی رسیم

چرا به خواسته خود نمی رسیم؟

گاهی اوقات ممکن این سوال پیش بیاید چرا به خواسته های خود نمی رسیم؟

پاسخ اینجاست خلاء هایی در تفکر ما وجود دارد که مانع رشدمان می شود. اکثر افرادی که به خواسته های خود عمل نمی کنند چند ویژگی دارند:

  • به خواسته های خود بی اعتمادند و یا آن ها را سرکوب می کنند.
  • فکر می کنند خواستن آن ها را آسیب پذیر می کند و باعث می شود دیگران به نقاط ضعف آن ها پی ببرند و معتقدند که “اگر چیزی نخواهم هرگز ضعفی از خود نشان نخواهم داد و یا اگر چیزی نخواهم دوباره طرد نمی شوم و نومید نخواهم شد”.
  • خواسته های خود را پنهان می کنند و به دنبال قیم و سرپرست برای آرزوهای خود هستند.

ارتباط خواستن و اراده کردن

همه ما به نیروی اراده برای به سرانجام رساندن کارها نیاز داریم.

برای رسیدن به اهدافی که در زندگی داریم به نیروی اراده نیاز داریم.

برای داشتن یک زندگی خوب، به نیروی اراده نیاز داریم.

نیرویی که در بعضی از ما نیاز به تقویت جدی دارد.

اگر به کلمه اراده دقت کنید، متوجه می شوید که لغت اراده به معنای خواستن است. اما آیا هر نوع خواستنی، همان اراده کردن است.

نظریه هایی درباره خواستن و اراده کردن

می معتقد است:

خواستن مقدم بر اراده است، خواستن فقط نیرو و عزم نیست بلکه نوعی بالقوگی است که ارتباط تنگاتنگی با آینده دارد. ما از طریق اراده خود را به آینده می افکنیم و خواستن آغاز این فرآیند است.

خواسته ها و تمایلات آرزویی بیش نیست، تا زمانی که برای این آرزو برنامه ریزی نکنیم و تبدیل به هدف نشود خواسته ما تبدیل به اراده نمی شود. برای تبدیل رویاها به واقعیت باید خواسته خود را به اراده تبدیل کنیم.

یک تفاوت اساسی بین مفهوم خواستن و اراده کردن وجود دارد و آن این است که خواستن یک جنبه درونی داشته و صرفاً یک فکر درون ذهن ماست. اما اراده یا به عبارتی تبدیل خواسته به واقعیت نیازمند انجام اعمالی بیرون از ذهن ماست.

همچنین بخوانید: گام های مهم در رسیدن به هدف

 

قدرت اراده در زندگی همه چیز نیست و نمی توان آن را اصلی ترین بخش هر کار تلقی کرد. باید به این نکته توجه داشت که محیط چقدر قوی است و تا چه حد می تواند در شکل گیری شخصیت ما نقش داشته باشد.

بنجامین هاردی معتقد است:

یک اصل که بنجامین هاردی بر آن معتقد است این است که اگر می خواهید زندگی متفاوتی داشته باشید باید شخص متفاوتی باشید.

این اصل به معنای این نیست که همه چیز قابل کنترل و قابل پیش بینی باشد بلکه به مثابه این است که ذهن انسان با کاشتن چیزهای مشخص از اطرافیان، کتاب و تجارب شکل می گیرد.

خواسته ها و تمایلات

چه گام هایی برای تحقق خواسته ها و تمایلات برداریم؟

خواسته های بزرگی را در سر داشته باشیم.

بر روی هدف خود تمرکز کنیم.

سطح انتظارات خود را بالا ببریم.

مثبت اندیش باشیم.

به دیگران خدمت کنیم.

به موفقیت رسیدن را تعهد خود بدانیم.

همواره در حال یادگیری باشیم.

شور و اشتیاق رسیدن به هدف داشته باشیم.

همچنین بخوانید: راه های تقویت اراده

چکیده

همیشه با این سوال روبه رو هستیم که چرا به خواسته خود نمی رسیم. تیم تحقیقاتی راز ثروت تلاش می کند دلایل تحقق پیدا نکردن اهداف را بررسی کند و معتقد است گام آغازین در به ظهور رسیدن هدف، خواستن است. امیدواریم با توجه به این نکته و آموزش های آتی تیم ما، شما را در دستیابی به موفقیت یاری برسانیم.

پاسخ دهید