ثروت چیست

ثروت چیست

ثروت چیست؟

ثروت چیست ؟ از مفاهیم عامی است که در حوزه‌های موضوعی مختلف استفاده می‌شود. بطور خاص ثروت، از مفاهیم اقتصادی است که به فراخور نوع نگاه و جایگاه مورد استفاده قرار گرفته، تعاریف متفاوتی از آن شده‌است. ثروت را می‌توان شاخص تعیین جایگاه اقتصادی هر فرد دانست که کیفیت و کمیت آن در تقسیم بندی طبقات اقتصادی تعیین کننده‌است «دسته‌ای از ظرفیت‌های تولیدی است که مورد بهره برداری قرار می‌گیرند» این تعریف آدام اسمیت نظریه پرداز اقتصاد بازاراز این مفهوم است.«مجموعهٔ گنج‌ها و ذخایر طلا و گوهر و تاج و تخت» تعریفی قدیمی و ساده از این مفهوم است. در پی انقلاب صنعتی، اجزایی چون «تولید» و «ارزش افزوده » نقشی اساسی در معنای این مفهوم پیدا کرده‌اند

تعریف ثروت چیست؟

ثروت معیار ارزش همه دارایی های متعلق به یک شخص، جامعه، شرکت یا کشور است. ثـروت با در نظر گرفتن مجموع ارزش بازار کلیه دارایی های مشهود و نامشهود شخص یا مؤسسه و کسر همه بدهیها از آن به دست می‌آید.

توضیحات مدیر مالی در مورد ثروت

اساساً ثـروت مجموع منابع موجود است. همیشه به مردم گفته می‌شود که وقتی بتوانید بسیاری از منابع یا کالاهای ارزشمند را جمع آوری کنید، ثروتمند خواهید شد. ثـروت با استفاده از واژگان و اصطلاحات مختلفی بیان می‌شود. برای اشخاص ثروت خالص رایج ترین راه بیان ثـروت است، در حالی‌که کشورها ثـروت خود را با تولید ناخالص داخلی یا GDP به ازای هر فرد اندازه گیری می‌کنند و نشان می‌دهند.

ثروتمند کسی است که چرخ زندگی‌اش
متوازن و متعادل است.

ثروتمند کسی است که چرخ زندگی‌اش متوازن و متعادل است. احترام به خود دارد، خانواده‌اش و دوستان و عزیزانش را دارد، در اجتماع آدم محترمی است و اقتصادش درست و مرتب است و به تمام اینها پرداخته است. شما کافی است که این دایره را با تفکر صحیح، دائم بزرگ‌تر کنید بدون این‌که بخواهید فقط یکی از بخش‌های آن را بزرگ کنید. یکی همه‌اش دنبال معنویات است، خب پول ندارد زندگی‌اش بچرخد. یکی می‌گوید من استاد دانشگاه هستم و فیلسوف و عارف هستم ولی زندگی‌ام نمی‌چرخد؛ راست می‌گوید، زیرا فقط روی یک چیز سرمایه‌گذاری کرده است و بر روی دیگری نکرده است.

روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید

آدم موفق و ثروتمند کسی است که پول هم دارد و معنویت هم دارد. شما هرجا باشید فقط کافی است متناسب باشید. همین که شما برای آموزش اقدام کرده‌اید، دارید چرخ زندگی خود را میزان می‌کنید و یاد می‌گیرید و روی خودتان سرمایه‌گذاری ‌کنید. آدم‌های ثروتمند بیش از هرکسی روی خودشان سرمایه‌گذاری می‌کنند. هروقت روی خودتان سرمایه‌گذاری کردید، بدانید که مانند برق و باد رشد می‌کنید.

چند نکتۀ مهم

  • رشد، خطی نیست. رشد انسان خطی نیست. فکر نکنید من اگر ۵۰۰ هزارتومان حقوق دارم کِی می‌توانم خانه ۲۰۰ میلیون تومانی بخرم. اگر این فکر را بکنی می‌بازی. هیچ این طور فکر نکنید و حساب‌هایتان را پُر کنید. خواهید دید مانند برق و باد برایتان پول می‌آید. در سمینار «راز چراغ جادو» می‌بینید که چقدر پول درآوردن آسان است و چرا ما تاکنون آن را سخت می‌گرفتیم.
  • برای خودتان، روی جسم‌تان و فکرتان سرمایه‌گذاری کنید. مواظب تغذیه‌تان باشید، ورزش کنید، بیاموزید و برای آموختن پول صرف کنید.بنجامین فرانکلین می‌گوید اگر فکر می‌کنید هزینۀ آموزش سنگین است، اشکالی ندارد، جهل و نادانی را تجربه کنید!«گران است» معنی ندارد، اگر می‌خواهید تغییر کنید و بهتر بشوید باید برای آن هزینه کنید؛ یا جهل را تجربه کنید. به خاطر داشته باشید کهموفقیتیک مهارت است و مانند هر مهارت دیگری، با آموختن و تمرین کردن فراهم می‌شود. ثروتمند شدن یک مهارتِ ذهنی است و باید تمرین کنید و این تمرین‌‌ همان است که خدمت شما عرض کردم. اکنون ذهنِ شما مشغول است و کلنجار می‌رود.
  • از شما می‌خواهم خواهش کنم تعهد کنید در حضور خداوند که هر قدمی که برمی‌دارید، برای این باشد کهشاد‌تر و ثروتمند‌تر بشوید. از این طریق به خداوند، به خودتان، به کشور و به جهان کمک کرده‌اید.

ثروتمند زندگی کنیم بهتر است از اینکه ثروتمند بمیریم.(دکتر بن جانسون)

مردی خسیس تمام دارایی ش را فروخت و طلا خرید. او طلاها را در گودالی پنهان کرد. مدت زیادی گذشت و او هر روز به طلاها سر می زد و آنها را زیر و رو می کرد.تکرار هر روزه این کار یکی از همسایگانش را مشکوک کرد. همسایه یک روز مخفیانه به گودال رفت و طلاها را برداشت. روز بعد مرد خسیس به گودال سر زد، اما طلاهایش را نیافت.او شروع به شیون و زاری کرد و مدام به سر و صورتش می زد.عابری پرسید: چه اتفاقی افتاده است؟مرد حکایت طلاها را بازگو کرد.عابر گفت: این که ناراحتی ندارد.سنگی در گودال بگذار و فکر کن که شمش طلاست. تو که از آن استفاده نمی کنی، سنگ و طلا چه فرقی برایت دارد؟

ارزش هر چیزی در داشتن آن نیست، بلکه در استفاده از آن است.

چه بسیار افرادی هستند که پولدارند، اما ثروتمند نیستند و چه بسیار که ثروتمندند، ولی پولدار نیستند. فکر می کنید ثروت واقعی چیست؟ پول و دارایی است؟

اعتماد به نفس ثروت است. تندرستی ثروت است. شجاعت ثروت است. خلاقیت ثروت است. داشتن هدف و  برنامه ثروت است. استفاده مؤثر از زمان ثروت است. خوب بودن و مثبت بودن ثروت است. عدم وابستگی به پول ثروت است.بخشندگی ثروت است. آرامش خاطر ثروت است.خودشناسی و خداشناسی ثروت است.ادب ثروت است. قلب و زبان شاکر ثروت است.اگر خداوند به زندگی شما برکتی داده و شرایط مناسبی دارید، پس به فکر دیگران نیز باشید.  بخشش مال، همچون هرس کردن درخت است. پول با بخشش زیادتر و زیادتر می شود.دارایی شما حساب بانکی تان نیست؛ دارایی شما آن مقدار از ثروت و داشته هایی است که برای یاری رساندن دیگران به گردش درمی آورید.

۲ نظر

پاسخ دهید