ثروت آفرینی

ثروت آفرینی

ثروت آفرینی

شاید شما هم مخواهید ثروت آفرینی کنید یا ثروتمند شوید. این شوق و اشتیاق بیشتر مردم است، که اگر یکسری از عادات تجربه شده را دنبال کتند راه رسیدن به آن هدف چنان سخت  و دور از دسترس  نمیباشد. اگر میخواهید چیزی را به دست بیاورید که تاکنون نداشته اید، باید کارهایی را که تاکنون انجام نداده اید را انجام دهید. با ما همراه باشید تا راه موفقیت ثروت آفرینی را برای شما توضیح دهیم.

ثروت آفرینی چیست

 ثروت آفرینی یک مبحث بسیار گسترده است که صحبت درباره‌ی آنها را نمی‌توان به یک مقاله محدود کرد. ثروت از دیدگاه مردم می‌تواند متفاوت باشد بعنوان مثال شاید فردی سلامتی جسم و روان را بعنوان بزرگ ترین ثروث برای خود تلقی نماید، فردی زندگی آرام به همراه خانواده و فردی دیگر دارایی مالی فراوان را ثروت بزرگی بداند. در این نوشته ثروت معادل دارایی مالی در نظر گرفته شده است .

ثروت چیست

جواب این سوال به این بستگی دارد که از چه کسی پرسیده شود. شاید کسی چندین میلیارد را ثروت بداند فردی دیگر چندین میلیون و فردی دیگر پولی به اندازه‌ی رفع نیازهای زندگی و …

در تعریف علمی ثروت یعنی: فراوانی دارایی‌هایی مالی و منابع سودمند، بعبارتی دیگر ثروت یعنی اگر کار نکنید تا کی می‌توانید دوام بیاورید. یکی از افراد میلیاردر جهان به نام رابرت کیوساکی می‌گوید: ” ثروت و قدرت رابطه‌ی مستقیمی با یکدیگر دارند، اگر امروز از کارکردن دست بکشید، تا چند وقت دیگر می‌توانید با همین روالی که دارید زندگی را ادامه دهید اول از همه، این کار نیازمند انضباط نفس و تمرین است. این امر علاوه بر فکر کردن به خودتان شامل فکر کردن به دیگران هم می‌شود، شامل این که چطور می‌توانید به آنها کمک کنید مشکلات شان را حل کنند و این که از آنها چه چیزهایی می‌توانید یاد بگیرید.

۱۵ روش در مورد ثروت آفرینی

ثروت آفرینی

۱. سطح توقعاتتان را بالا نبرید
سرمایه‌دار میلیاردر کریس ساکا اوایل امسال به انترپرنر گفت “بهترین توصیه‌ی من در زمینه‌ی سریعترین راه ثروت آفرینی آن است که پول‌تان را خرج نکنید، و بعدها بیشتر از حد نیازتان پول برای خرج کردن خواهید داشت.” اگر به اندازه‌ی کافی پول پس انداز کنید، ممکن است نهایتا بتوانید کار روزانه‌ای که دارید را کنار بگذارید و کار و حرفه‌ی خودتان را راه‌اندازی کنید. آن طور که مدیرعامل اوبر، تراویس کالانیک، در توئیت خود اذعان به انجام آن کرده است، این یعنی در حالی که می‌توانید بلیط درجه‌ی یک بخرید اما از پروازهای معمولی استفاده کنید.

۲. برای ثروت آفرینی با اهداف کوچک شروع کنید
سودهای کم به موفقیت بزرگ می‌انجامند. به فکر سرمایه‌گذاری باشید: برای شروع پول زیادی لازم ندارید، و نباید انتظار بازده‌های کلان بلافاصله را داشته باشید. با صبر، می‌توانید مقادیر کم را به مبالغ بزرگ تبدیل کنیم.

۳.برای ثروت آفرینی به آدم‌ها کمک کنید.
شما استعدادها، تجارب و احساساتی دارید که با مردم جهان به اشتراک بگذارید. اگر بخواهید از وقت و مهارت‌های‌تان برای کمک به بهبود زندگی دیگران استفاده کنید ، یا به دیگران بگویید برای موفق بودن چطور عمل می‌کنید، پس می‌توانید امرار معاش کنید.

۴. باور کنید که استحقاق دارید
خودتان را با دیگران مقایسه نکنید، و نگران نباشید از این که برای پول گرفتن بابت کاری که انجام می‌دهید به اندازه‌ی کافی خوب نیستید. اگر آدم‌ها از شما درخواست مشاوره یا خدمات کنند، شما آمادگی ارائه به آنها را دارید، و باید یک قیمت رقابتی از آنها مطالبه کنید. (با این حال به یاد داشته باشید که همیشه برای یادگیری و رشد جا دارید! )

۵. برای ثروت آفرینی خانه نخرید
درحالی که مالکیت برای بسیاری از آدم‌ها یک رویا است، سبک زندگی کارآفرینانه روز به روز متزلزل و ناپایدار می‌شود. به جای آن که برای داشتن خانه‌ای که مال خودتان باشد پول خرج کنید، عاقلانه تر این است که پرداخت‌های ماهانه‌تان را صرف اجاره‌ی خانه کنید و به فکر انواع دیگری از سرمایه‌گذاری باشید.

ثروت آفرینی

۶. صنعت‌تان را بر اساس علایق‌تان انتخاب کنید
برای قرار دادن خودتان در مسیر موفقیت، شرکتی را در حوزه‌ای که به آن علاقمند هستید راه‌اندازی کنید. کارآفرینی نیازمند سخت کوشی است، و اگر دل‌تان با کاری که انجام می‌دهید نباشد، احتمال آن که در بلند مدت در آن کار دوام بیاورید بسیار کم است. مارک کوبان به انترپرنر گفت، اگر صنعتی را انتخاب کنید فقط به این خاطر که فکر می‌کنید یک صنعت سودآور خواهد بود، “کسی وجود خواهد داشت که بهتر از شما آن کسب و کار را می‌شناسد و شما را از میدان به در خواهد کرد.”

۷. برای ثروت آفرینی مشکلی را حل کنید
باید برای محصول یا خدمتی که شما فراهم می‌کنید بازاری وجود داشته باشد. آنطور که ستاره‌ی برنامه‌ی تلویزیونی شارک تنک، رابرت هرجاوک، توصیه کرده است؛ مطمئن شوید چیزی را فراهم می‌کنید که مشتریان به آن نیاز دارند. اگر کس دیگری کاری را که شما به دنبال انجام آن هستید انجام می‌دهد، راهی پیدا کنید که خودتان را از او متمایز کنید و کیفیت کارتان را بهبود ببخشید.

۸. یک طرح مالی بنویسید
قصد دارید چطور به هدف خود یعنی ثروت آفرینی دست پیدا کنید؟ در این راه چه اهدافی را باید پشت سر بگذارید؟ بنشینید و یک طرح مکتوب تهیه کنید و آن را با اولویت‌بندی‌ها، جداول زمانی، کمک‌های مربوط به طرح بازنشستگی- و هرآنچه در مورد شما و وضعیت‌تان صدق می‌کند، تکمیل کنید.

۹. نمره‌ی اعتباری‌تان را بهبود ببخشید
داشتن نمره‌ی اعتباری خوب به شما کمک خواهد کرد کسب و کارتان را درجه بندی کنید و برای انجام خریدهای بزرگ، وام، کمک مالی و خطوط اعتباری بیشتر بگیرید. از طرف دیگر، داشتن یک نمره‌ی اعتباری ضعیف شما را با دردسر نرخ بهره‌ی بالا مواجه خواهد کرد.

بسیاری از مالکان کسب و کار از این نکته غافل هستند که باید برای شرکت‌های‌شان علاوه بر اعتبار شخصی، اعتبارسازی نیز بکنند. برای تقویت نمره‌ی اعتباری‌تان چند اقدام می‌توانید انجام دهید من جمله پرداخت به موقع قبض‌ها و صورت‌حساب‌های تان، به حداقل رساندن بدهی‌تان و کنترل گزارش اعتباری‌تان به صورت دوره‌ای.

۱۰. آگاهی داشته باشید
نسبت به رویدادهای جاری خودتان را به‌روز نگه دارید و در مطبوعاتی آبونه شوید که در حوزه‌ی صنعت شما متخصص هستند و از این طریق در جریان اخبار رقبای خود قرار بگیرید. از اقدامات و معاملاتی که دیگران انجام می‌دهند یادداشت بردارید، و نسبت به ارتباطات بالقوه، شرکا یا فرصت‌های جدید شناخت پیدا کنید. ممکن است بخواهید در زمینه‌ی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مثل مستقلات، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و سهام خودتان را آموزش بدهید.

ثروت آفرینی

۱۱. زود از خواب بیدار شوید
اگر قبل از خانواده، همکاران، یا هرکس دیگری که ممکن است حواس شما را از کار، ورزش، و برنامه‌ی روزانه پرت کند از خواب بیدار شوید ، به معنای دقیق کلمه، بسیار جلوتر خواهید بود.

مطالعات نشان داده‌اند که موفق‌ترین آدم‌ها در میان ما، سحرخیزها هستند. یک دلیل‌اش آن است که آنها حلال مشکلات فعالی هستند. انترپرنر در طول سال‌ها شواهد فراوانی برای این ترفند سبک زندگی جمع آوری کرده است.

۱۲.برای ثروت آفرینی ثابت قدم باشید
اگر خودتان را در زمینه‌ی یک چیز مطرح کنید، یا اگر کالا یا خدمات‌تان همیشه و در فواصل زمانی منظم در دسترس باشد، آدم‌ها شما را به خاطر خواهند سپرد. این تاکتیک بالاخص برای کارآفرینانی که از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند جواب می‌دهد. کیسی نیستات را در نظر بگیرید که از طریق ویدیو بلاگ هفتگی خود طرفدارانی به‌دست آورده است، یا کسانی که به عنوان تاثیرگذاران حوزه‌ی اینستاگرام، و به واسطه‌ی در دسترس بودن، زمانی که مخاطبان‌شان از آنها انتظار داشتند در دسترس باشند، میلیون‌ها دنبال‌کننده پیدا کرده‌اند.

۱۳. راه یک رهبر را دنبال کنید
اگر می‌خواهید دیگران شما را به عنوان یک رهبر بشناسند، مثل یک رهبر عمل و صحبت کنید. برای خودتان الگوهایی درست کنید و از نحوه‌ای که آنها برای کسب عزت و احترام خودشان را مدیریت می‌کنند، با فکر صحبت می‌کنند و بی‌نقص عمل می‌کنند تقلید کنید. درحالی که ممکن است در آغاز غیر طبیعی به نظر برسد، اما مهم است که از خودتان اعتماد به نفس نشان بدهید. با وجود این، مراقب باشید چون اعتماد به نفس بیش از حد می‌تواند یک نقطه‌ی انحراف یا نشانه‌ای از تزلزل باشد.

۱۴. باز افراد با تخصص کمک بگیرید
حتی کارآفرینان دارای چندین استعداد نیز به تنهایی نمی‌توانند به رویای خود دست پیدا کنند. افراد با استعدادی را استخدام کنید که بتوانند توانایی‌های شما را تقویت کنند و نقاط ضعف‌تان را جبران کنند. اگر در یک حوزه تخصص ندارید، کسی را پیدا کنید که صاحب چنین تخصصی باشد.

وقت ارزشمندتان را صرف کارهایی کنید که در آنها از همه بهتر هستید، کارهایی که نمی‌توانید به کس دیگری واگذار کنید. به عنوان مثال، بسیاری از سرمایه‌گذاران، کارآفرینان مشتاق را که در یک صنعت خاص مهارت و کاردانی دارند(مثلا مستقلات) تشویق می‌کنند که یک شریک فنی پیدا کنند تا به آنها در ساخت محصول دیجیتالی‌شان کمک کند.

ثروت آفرینی

۱۵. به شکل های دیگر ثروت فکر کنید
درحالی که همیشه از آن به عنوان “مقصود نهایی” یاد می‌شود، اما به یاد داشته باشید که پول همه چیز نیست. در راستای داشتن یک زندگی پرحاصل و پرمایه، از اهمیت سلامت جسمی، عاطفی و معنوی خود نکاهید. در پایان، اگر روی اولویت‌های شخصی‌تان مثل سلامتی و روابط تمرکز کنید، شادتر و روبراه تر خواهید بود، و پول هم احتمالا به دنبال آن حاصل خواهد شد.

چکیده

همینطور ثروت آفرینی به مقدار کاری گفته میشود که قصد دارید برای رسیدن به آرزوهایتان انجام دهید. قبل از آنکه مقصد کارآفرینی را شروع کنید، باید مطئن باشید هدفی را که دنبال میکنید برای شما مهم باشد. هدفی که بالاتر از یک کیف پر از پول باشد. در حالی که به سختی کار کردن مورد اهمیت قرار میگیرد اما اگر اشتیاق نداشته باشید نمیتوانید تحمل کنید. باید برای اینکه ثروت آفرینی کنید باید برنامه ریزی طولانی مدتی در نظر داشته باشید. از اینکه در این مقاله ما را همراهی کرده اید، سپاسگذاریم.

پاسخ دهید