ثروتمندترین کشورهای جهان ۲۰۱۸

ثروتمندترین کشورهای جهان

ثروتمندترین کشورهای جهان ۲۰۱۸

بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی New World Wealth بیش از ۲۱۵ تریلیون دلار از ثروت جهان در اختیار اشخاص حقیقی است که نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش را نشان می دهد. در کمال ناباوری بیش از ۷۳٫۵ درصد از این ثروت در اختیار شهروندان ۱۰ کشور قرار دارد. این کشورها که ثروتمندترین کشورهای جهان لقب گرفته اند به شرح زیر هستند.

۱- ایالات متحده
ثروت: ۶۲٫۶ تریلیون دلار
تغییر بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷: ۲۰ درصد افزایش ثروت

۲- چین
ثروت: ۲۴٫۸ تریلیون دلار
تغییر بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷: ۱۹۸ درصد افزایش ثروت

۳- ژاپن
ثروت: ۱۹٫۵ تریلیون دلار
تغییر بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷: ۲۲ درصد افزایش ثروت

۴- بریتانیا
ثروت: ۹٫۹ تریلیون دلار
تغییر بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷: ۲ درصد کاهش ثروت

۵- آلمان
ثروت: ۹٫۷ تریلیون دلار
تغییر بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷: بدون تغییر

۶- هند
ثروت: ۸٫۲ تریلیون دلار
تغییر بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷: ۱۶۰ درصد افزایش ثروت

۷- فرانسه
ثروت: ۶٫۶ تریلیون دلار
تغییر بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷: ۱۱ درصد کاهش ثروت

۸- کانادا
ثروت: ۶٫۴ تریلیون دلار
تغییر بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷: ۲۵ درصد افزایش ثروت

۹- استرالیا
ثروت: ۶٫۱ تریلیون دلار
تغییر بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷: ۸۳ درصد افزایش ثروت

۱۰- ایتالیا
ثروت: ۴٫۳ تریلیون دلار
تغییر بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷: ۱۹ درصد کاهش ثروت

برترین کشورهای جهان در ۲۰۱۹

در ادامه با ۲۰ کشور برتر دنیا در سال ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید. بر اساس رتبه بندی برترین کشورهای جهان در سایت U.S. News & World Report، کشور سوئیس برای سومین بار متوالی بهترین کشور جهان انتخاب شده است. این رتبه بندی بر اساس تحقیقاتی از ۲۱۰۰۰ نفر در دنیا است. کشورها بر اساس عواملی مانند کیفیت زندگی، میراث فرهنگی، قدرت و شهروندی رتبه بندی می شوند.

۱- سوئیس

ثروتمندترین کشورهای جهان

در صدر لیست گزارش بهترین کشورهای جهان U.S. News & World (برای دومین سال متوالی) سوئیس قرار دارد که به دلیل بی طرفی جهانی، نرخ پایین بیکاری و اقتصاد قدرتمند شناخته می شود. حتی به عنوان یک کشور کوچک شهروندان سوئیس جایزه ی نوبل بیشتری نسبت به سایر کشور ها گرفته اند. سوئیس در مواردی از جمله اعتماد، محیط زیست، حقوق بشر، تحصیلات، بهداشت عمومی، و ثبات اقتصادی رتبه ی بسیار بالایی دارد. پایین ترین رتبه بندی آن در توانایی مالی و قدرت نظامی است.

۲- ژاپن 

ژاپن به عنوان سومین اقتصاد قدرتمند در جهان و یک رهبر در زمینه ی تکنولوژی شناخته می شود. ژاپن در کارآفرینی، تحصیلات، و دسته های قدرت جهانی بالاترین امتیاز را دارد. شهروندان ژاپنی کشور خود را به عناوین مدرن، مد روز و خلاق توصیف می کنند. با این حال، کشور ژاپن هنوز نقص هایی در حقوق مدنی متعد مانند تساوی جنسی و آزادی مذهبی دارد.

۳- کانادا 

کانادا به دلیل چند فرهنگی بودن و استاندارد بالای زندگی شناخته می شود. رتبه ی کیفیت زندگی در کانادا بالاترین در جهان است و رتبه ی بالایی در ثبات سیاسی، امنیت و بازار کار دارد. این کشور همچنین در تحصیلات رتبه ی سوم و رتبه ی دوم در شفافیت دارد و یکی از نقاط ضعف زندگی در کانادا طبق این پژوهش، نبود کیفیت تفریحات و میراث فرهنگی است.

۴- آلمان 

آلمان برای نیروی کار قوی آن شناخته شده است و نمره ی عالی در کارآفرینی دارد. آلمان در ارتباط با جهان، تحصیلات، ثبات اقتصادی، و اتحاد بین المللی قوی رتبه ی بالایی دارد. با این حال، آلمانی های کمی ملت خود را به عنوان سرگرم کننده، خوشحال و دوستانه توصیف کرده اند.

۵- انگلستان 

قدرت سیاسی بین المللی انگلستان در تاریخ آن به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان ریشه دارد. انگلستان رتبه ی بالایی در حقوق بشر، میراث فرهنگی ارتباط جهانی و قدرت سیاسی دارد. نقاط ضعف کم این کشور عبارتند از تساوی حقوق، توانایی مالی، و متمایز بودن.

۶- سوئد 

سوئد قرن ها است یک ملت خنثی است. قدرت این کشور بر پایه ی حقوق بشر و خدمات عمومی است. مانند سایر کشورهای شمالی سوئد نرخ بالایی در مالیات ها برای بهداشت عمومی و تحصیلات بالا برای همه شهروندان دارد. سوئد در محیط زیست، تساوی جنسی و شفافیت تجاری و دولتی رتبه ی بالایی دارد. شهروندان سوئدی در توانایی مالی، میراث فرهنگی و تفریحات امتیازات پایینی را داده اند.

۷- استرالیا 

استرالیا یک کشور ثروتمند با نرخ امید به زندگی بالا و کیفیت زندگی است. استرالیایی ها ملت خود را به عنوان خوش منظره، دوستانه، و خوشحال توصیف می کنند. سیستم تحصیلات عمومی این کشور، زیر ساخت و ثبات سیاسی نیز در رتبه ی بالایی قرار دارند. استرالیا در قدرت سیاسی و میراث فرهنگی رتبه ی کمی دارد.

۸- ایالات متحده آمریکا

ثروتمندترین کشورهای جهان

با اینکه ایالات متحده از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ چهار رتبه تنزل داشته است و یک رتبه از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ اما هنوز هم قوی ترین اقتصاد و قدرت نظامی در جهان است و به عنوان یک کشور تاثیرگذار شناخته می شود. آمریکایی ها فرصت کارآفرینی کشورشان، آزادی مذهبی، اهمیت فرهنگی و قدرت بین المللی را با ارزش می دانند. پایین ترین رتبه بندی این کشور توانایی مالی، تساوی حقوق و آگاهی محیط زیستی است.

۹- نروژ 

نروژ به دلیل حقوق های بالا، رونق بخش خصوصی و فرهنگ اسکاندیناوی متمایز معروف است. نروژی ها به کشور خود در مورد شهروندی کلی نمره ی عالی داده اند و در موارد محیط زیست شناسی، حقوق بشر، آزادی مذهبی نمره ی بالایی داده اند. همچنین این کشور در موارد تساوی تحصیلات عمومی و شفافیت تجاری رتبه ی بالایی دارد. نقاط ضعف کم نروژ عبارتند از: قدرت سیاسی و نظامی.

۱۰- فرانسه

فرانسه یکی از قدرتمند ترین اقتصاد ها و تاثیر گذارترین فرهنگ ها و رتبه ی بالایی در حقوق بشر و اتحاد بین المللی دارد. شهروندان فرانسه کشور خود را با عناوین با اعتبار، مد روز، و با نفوذ معرفی می کنند. از طرف دیگر، فرانسه رتبه ی پایینی در امنیت و توانایی مالی دارد.

۱۱- هلند

کشور هلند در حقوق بشر در صدر قرار دارد و اولین کشوری بود که ازدواج همجنسان را در سال ۲۰۰۱ قانونی کرد. این ملت همچنین برای حقوق بالا و اقتصاد کشاورزی قدرتمند شناخته شده است. هلندی ها امتیاز بالایی برای تساوی جنسی، تحصیلات، زیر ساخت، و ثبات اقتصادی داده اند. مانند فنلاند این کشور نیز امتیاز پایینی در توانایی مالی دارد.

۱۲- نیوزیلند 

نیوزیلند در ایجاد صلح جهانی، و امنیت بین المللی در صدر قرار دارد. این کشور به عنوان خوش منظره ترین کشور در جهان با صنعت گردشگری قوی شناخته می شود که بخشی از این صفات را مدیون سری فیلم های ارباب حلقه ها (The Lord of the Rings) است. مردم این کشور در موارد آگاهی محیط زیستی، خوشحالی، و ثبات اقتصادی امتیاز بالایی داده اند. با این حال نیوزیلند در موارد توانایی مالی و قدرت سیاسی امتیازات کمی دارد.

۱۳- دانمارک 

شهروندان دانمارک به مراقبت های بهداشتی و تحصیلات بالای رایگان دسترسی دارند و این کشور تقریبا نمره ی عالی در تساوی حقوق، امنیت و ثبات اقتصادی به دست آورده است. دولت دانمارک همچنین برای شفافیت و نرخ پایین فساد شناخته شده است. همزمان دانمارک بالاترین نرخ مالیات دریافتی در جهان را دارد و در مورد توانایی مالی رتبه ی پایینی دارد.

۱۴- فنلاند 

فنلاند در مورد تحصیلات عمومی و کیفیت زندگی در صدر قرار دارد. این کشور شمالی در موارد تساوی جنسی، آگاهی محیط زیستی، و حقوق بشر امتیاز بالایی دارد. با این حال، شهروندان فنلاندی گزارش می دهند که کشور آنها در کیفیت غذا، تفریحات و فرهنگ نقص هایی دارد. همچنین فنلاند در مورد قدرت نظامی امتیاز پایینی دارد.

۱۵- سنگاپور 

سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان با نرخ بیکاری پایین و رشد اقتصادی بالا است. این کشور بازار کار قدرتمندی دارد و در دسته ی محرک ها امتیاز بالایی دارد که کشورهای تک و متمایز را شناسایی می کند. با این حال سنگاپور در موارد توانایی مالی، تساوی دستمزد و قدرت سیاسی امتیازات کمی دریافت کرده است.

۱۶- چین

ثروتمندترین کشورهای جهان

کشور چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا بعد از ایالات متحده، قدرت اقتصادی و گروه های کارآفرینی است. اما توسعه تجاری سریع این کشور از کیفیت زندگی شهروندان متوسط سبقت گرفته است. چین در مواردی مانند تساوی جنسی، آزادی مذهبی، و امنیت امتیازات کمی گرفته است.

۱۷- بلژیک 

کشور بلژیک به یک کشور سلطنتی معروف است، و در واقع از دسته کشورهای اروپایی به شمار می‌آید، در بررسی‌های تاریخی دیده شده کشور بلژیک در خاک کشورهایی از جمله فرانسه و هلند بوده است. در این کشور افراد بسیار خوش طبع هستند و میزان ناراحتی در آن کمتر می‌باشد. در خصوص آلودگی هوا، کشور بلژیک بسیار تمیز می‌باشد و شهرهای این کشور همچون آینه می‌درخشند.

۱۸- ایتالیا

ایتالیا یکی از قوی ترین اقتصادهای گردشگری در اروپا را دارد و به دلیل تاریخچه و فرهنگ شناخته می شود. ایتالیایی ها کشور خود را با عناوین دوستانه، خوش منظره، و مد روز توصیف می کنند که امتیاز عالی در دسترسی فرهنگی و غذا دارد. با این حال این گزارش ایتالیا را به عنوان یکی از فاسد ترین ملت ها در اتحادیه اروپا با رشد اقتصادی کند می داند. طبق این گزارش ایتالیایی ها از تاسیسات اداری دولت و شفافیت و مالیات ها راضی نیستند.

۱۹- لوکزامبورگ

لوکزامبورگ که کوچکترین و ثروتمندترین کشور جهان است در رتبه تجارت دوست ترین کشور قرار گرفته است (business-friendly). کشور لوکزامبورگ همچنین در ثبات اقتصادی، تحصیلات، و حقوق دارایی امتیاز بالایی گرفته است. اما شهروندان لوکزامبورگ احساس می کنند که فرهنگ کشور آنها نقص هایی دارد. لوکزامبورگ در موارد ماجراجویی، فرهنگ، و کیفیت غذا امتیاز کمی آورده است.

۲۰- اسپانیا

بیشترین قدرت پویای اسپانیا میراث و فرهنگ است. شهروندان اسپانیا به کشور خود در موارد پر ماجرا، تاثیرگذار، خوشحال و دسترسی فرهنگی امتیاز داده اند. در این بین، دسته های کم امتیاز مانند قدرت، مالیات، و کیفیت حقوق نشان می دهند که اسپانیا هنوز راه زیادی در مسیر اقتصادی دارد.

فقیرترین کشورهای جهان

ثروتمندترین کشورهای جهان

۱- جمهوری آفریقای مرکزی: میانگین ثروت برای هر بزرگسال ۷۲۶ دلار است در حالیکه این کشور محصور همواره جز کشورهای فقیر در گزارش تولید ناخالص داخلی اعلام می‌‌شود، اکثر اقتصاد آن مبتنی بر تولید صنایع کمیاب مانند الماس و عاج است. بانک جهانی تخمین زده که تولید ناخالص داخلی این کشور ۱٫۹۵ میلیارد دلار خواهد بود.

۲- بوروندی: میانگین ثروت برای هر بزرگسال ۷۷۱ دلار است، کشوری در شرق آفریقا که از فقر شدید رنج می‌‌برد. مطابق گزارش بانک جهانی بوروندی رتبه ۱۸۱ را در رتبه‌‌بندی تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده است. تولید ناخالص داخلی آن کمی بیش از ۷٫۹۸ میلیارد دلار است.

۳- لیبی: میانگین ثروت برای هر بزرگسال ۸۲۷ دلار میباشد، براساس داده‌‌های موسسه اعتبار سوئیس مجموع ثروت این کشور ساحلی غرب آفریقا نزدیک به ۲ میلیارد دلار تخمین زده می‌‌شود. علت این شرایط نیز نیز بیکاری ۱۵%، کم بودن تقاضای داخلی و تعداد کم توافقنامه تجاری است.

۴- جمهوری دموکراتیک کنگو: میانگین ثروت برای هر بزرگسال ۸۸۷ دلار است و تولید ناخالص داخلی جمهوری دموکراتیک کنگو در سال ۲۰۱۷، ۶۸ میلیارد دلار بود، اما میانگین ثروت برای هر فرد بالغ تنها ۸۸۷ دلار است، علت این موضوع نیز عمدتا به دلیل فساد گسترده و نابرابری شدید ثروت در این کشور می‌‌باشد.

۵- نیجر: میانگین ثروت برای هر بزرگسال ۱،۰۱۷ دلار می باشد. نیجر بزرگترین ملت در غرب آفریقا است، اما بیش از ۸۰ درصد از سطح زمین آن در صحرا قرار دارد و از این جهت مستعد خشکسالی و قحطی است. تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۱۷، ۹٫۸۷ میلیارد دلار بوده است، اما میانگین ثروت هر فرد بالغ با وجود اصلاحات اقتصادی همچنان پایین است.

چکیده
ثروت در جهان به طرز ناعادلانه‌‌ای تقسیم شده است. این نابرابری هم در سطح ملی وجود دارد و هم در سطح بین‌‌المللی. در این مطلب ثروتمندترین و فقیرترین کشورها از نظر میانگین ثروت را برای شما بیان نمودیم که امیدواریم از آن لذت برده باشید.

پاسخ دهید