ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸

ثروتمندترین زنان جهان

ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸

مجـله «فوربـز» که یکی از مشهورترین مجله‌های اقتصادی جهان است، اواخر هر سال میلادی فهرستی از زنان ثروتمند دنیا را منتشر می‌کند. در این مقاله ما شما را با لیست ثروتمندترین زنان سال ۲۰۱۸ که در این مقاله چاپ شده است آشنا می کنیم، با ما همراه باشید.

۱ – آلیس والتون

آلیس والتون با در اختیار داشتن ثروتی معادل ۴۵٫۶ میلیون دلار نخستین زنی است که نامش را در جدول ثروتمندترین افراد دنیا می بینیم. آلیس ثروت فعلی را به لطف سرمایه های پدرش که خرده فروشی زنجیره ای والمارت را تاسیس کرده بود به دست آورده است. گرچه تشکیلات پدر به آلیس به ارث رسیده است و او تقریبا هیچ نقشی در پایه گذاری ثروت پدرش نداشته است، اما کیست که از ارزش مدیریت بر ثروت یک شرکت یا مجموعه بی خبر باشد؟ به عبارتی دیگر اگر آلیس والتون توانسته ثروت پدر را افزایش دهد به خوبی به ما ثابت می کند که وی شایستگی های لازم را برای نشستن بر تخت ریاست پدر داشته است.

۲ – ماریا فرانکا فیسولو

ماریا فرانکا فیسولو نیز در جایگاه دومین زن ثروتمند جهان جای گرفته است. وی که ثروتی معادل ۳۲٫۳ میلیارد دلار را در اختیار دارد، همسر میشل فررو می باشد. میشل فررو که موسس شرکت شکلات سازی فررو بوده، همواره یکی از موفق ترین کارآفرینان دنیا به حساب می آمده است و با مدیریتی خوب توانست دومین شرکت بزرگ ساخت شکلات را در سطح جهان به وجود آورد. میشل پس از آن که با ماریا ازدواج کرد بخش زیادی از سرمایه ی خود را به نام همسرش زد و پس از درگذشت او ماریا صاحب این حجم از دارایی شد. دارایی که او را در جمع ۱۰ تن از ثروتمندترین زنان جهان قرار داده است.

۳ – ژاکین مارس

ژاکین مارس یکی دیگر از سرمایه گذاران و تاجران این لیست می باشد که از ملیت آمریکایی بهره می برد. ارزش کنونی دارایی های ژاکین چیزی بالغ بر ۲۸٫۲ میلیارد دلار می باشد. ژاکین در حقیقت وارث کمپانی شکلات سازی می باشد که پدر و مادرش آن را بنا نهاده اند و این کمپانی با درگذشت آن ها به ژاکین به ارث رسیده است. سهام شرکت شکلات سازی خانواده مارس به قدری عظیم بود که هم ژاکین و هم برادرانش سهم بسیار بزرگی را از این کارخانه به ارث بردند.

۴ – سوزان کلاتن

در مورد سوزان کلاتن نیز شرایط همانند سه شخص قبلی می باشد. سوزان نیز به واسطه ی شخصی دیگر توانسته به این میزان از ثروت دست پیدا کند. وی که در حال حاضر با ثروتی معادل ۲۴٫۴ میلیارد دلار در رتبه ی چهارم ثروتمندترین زنان جهان قرار گرفته است، به واسطه ی بهره مندی از ارث پدری به این میزان از دارایی رسیده است. سوزان که دارای ملیت آلمانی می باشد در شرکت های مختلفی هم چون بی ام دبلیو، اس جی ال و آتلانتا سهام دارد. سوزان در دوران زندگی خود ترجیح داده ثروت به ارث رسیده را نگهداری کند و تلاش خاصی در جهت افزایش میزان دارایی های خود انجام نداده است. شاید اگر او کمی نسبت به افزایش ثروت خود حساس بود، الان در رتبه های اولیه ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفته بود.

۵ – یانگ هویان

ثروتمندترین زنان جهان

یانگ هویان چینی یکی دیگر از زن های میلیاردر این لیست می باشد. یانگ گرچه از نظر میزان دارایی وضعیت چندان جالبی در کشور خود چین ندارد و در جایگاه بیست و چهارم قرار گرفته است اما ثروت ۲۲٫۳ میلیارد دلاری توانسته او را به پنجمین زن ثروتمند جهان تبدیل کند. از سویی دیگر یانگ به عنوان جوان ترین میلیاردر آسیا نیز شناخته می شود و تنها بانوی آسیایی است که توانسته در این لیست حضور پیدا کند. پدر یانگ مجموعه شرکت های یانگ گوکیانگ را در سال ۱۹۹۷ تاسیس کرد و در سال ۲۰۰۷ سهام آن را به دختر خود واگذار نمود.

۶ – لارن پاول جابز

لارن پاول جابر با در اختیار داشتن ثروت ۲۱٫۳ میلیارد دلاری یکی دیگر از زن های میلیاردر این لیست می باشد. لارن که همسر میلیاردر و کارآفرین فقید، استیو جابز است، پس از مرگ همسر خود توانست به ثروت بسیار زیادی دست پیدا کند. با این حال او سیاست های خاصی برای حفظ پول و دارایی خود دارد و همین باعث شد تا سران کمپانی اپل تمایل چندان زیادی برای کار کردن با لارن نداشته باشند. لارن در مورد ثروتمند بودن می گوید: من به پول به عنوان یک وسیله برای خودکفایی نگاه می کنم، اما این پول را به هیچ عنوان به عنوان بخشی از شخصیت خود به حساب نمی آورم.

۷ – ابیگل جانسون

پدربزرگ ابیگل که شرکت فیدلتی را تاسیس کرد توانست یکی از مهم ترین و سودده ترین کمپانی های دنیا را به وجود آورد. با این حال پس از مرگ او هیچ کسی تصور نمی کرد که کمپانی ساخته شده توسط وی بتواند دوام بیاورد. اما نوه ی او ابیگل جانسون توانست به خوبی مجموعه ی فیدلیتی را مدیریت کند و با در اختیار داشتن ثروتی بالغ بر ۱۸٫۲ میلیارد دلار در جمع ۱۰ زن ثروتمند دنیا قرار گیرد.

۸ – جینا راینهارت

جینا که متولد شهر پرت در غرب استرالیا می باشد، ریاست هیئت مدیره ی شرکت هنکاک را بر عهده دارد. این شرکت بزرگ که در زمینه ی کشاورزی و معدن فعالیت دارد، جینا را به ثروتی افزون بر ۱۷٫۲ میلیارد دلار رسانده است. جینا با فوت پدرش توانست به میراث او دست پیدا کند و خودش را به جدول ثروتمندترین زنان دنیا برساند.

۹ – آیریس فونتبنا

ثروتمندترین زنان جهان

پس از آن که آیریس توانست ثروت همسر مرحومش را به ۱۶٫۶ میلیارد دلار برساند در جمع ثروتمندترین زنان دنیا قرار گرفت. همسر آیریس که یک کارآفرین شیلیایی بوده است با در اختیار داشتن ثروت های کلان، راه همسرش را برای دستیابی به فهرست ثروتمندترین زنان دنیا هموار ساخته است.

۱۰ – شارن کاروالیو هاینکن

شارن که یکی از تاجران موفق زن در جهان می باشد و ملیتی انگلیسی – هلندی دارد، هم اکنون صاحب ۲۵ درصد از سهام کمپانی ساخت آبجوی هاینکن می باشد. کمپانی هاینکن که سومین تولید کننده ی بزرگ آبجو در جهان می باشد، به لطف مدیریت شارن کاروالیو هاینکن توانسته است به موفقیت های بسیاری دست پیدا کند. شارن در حال حاضر سمت مدیر اجرایی کمپانی هاینکن را بر عهده دارد. بعد از آن که پدر شارن در سال ۲۰۰۲ فوت کرد او بیش از ۳ میلیارد دلار ثروت به دست آورد و به این ترتیب در جدول ۱۰ زن ثروتمند جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت.

چکیده
مردان ثروتمند در جهان رازهای موفقیت زیادی دارند مردانی نظیر بیل گیتس، جف بزوس و وارن بافت که افرادی موفق و ثروتمند در جهان محسوب می شوند. در کنار مردان ثروتمندی که در جهان شناخته شده اند زنان ثروتمندی نیز هستند که جزو افراد ثروتمند محسوب می شوند و رازهای موفقیت خود را دارند. در این مقاله با ۱۰ زن ثروتمند جهان که بسیار شناخته شده اند آشنا شدید این زنان از طریق کسب و کارهای گوناگونی ثروتمند شده اند و در زمینه خاصی فعالیت می کنند. امیدواریم استفاده کافی را از این مقاله برده باشید.

پاسخ دهید