تفاوت در دیدگاه ها و تاثیر آن بر سلامت جامعه

تفاوت در دیدگاه ها و تاثیر آن بر سلامت جامعه

تفاوت در دیدگاه ها و تاثیر آن بر سلامت جامعه

زندگی هدیه‌ ای است از طرف خداوند در دستان شما که وظیفه دارید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید و به اهداف و رویاهای خود برسید. از آنجایی که آدمها از یکدیگر متفاوند مطمئنا دیدگاههای متفاوتی هم دارند که این دیدگاهها بر عملکرد فردی آن ها و در نتیجه سلامت جامعه تاثیرگذار است. با ما همراه باشید تا شما را با دلیل تفاوت در دیدگاه ها و تاثیر آن بر سلامت جامعه آشنا کنیم.

اعتقادات و باورهای متفاوت

باور به چیزی گفته می شود که انسان به آن اعتقاد قوی داشته باشد به عبارت دیگر به تکرار چندین باره یک فکر باور می گویند. اعتقاد و باور انسان بر دیدگاه او بر زندگی بسیار تاثیرگذار است، مثلا اگر فرد باور داشته باشد همه افراد پولدار دزد و کلاهبردار هستند بدون شک همه را به چشم دزد و کلاهبردار می بیند و یا برعکس. امرزه بسیاری دانشمندان معتقدند باورها و اعتقادات انسان تاثیر انکارناپذیری بر سلامت روح و جسم و دیگر ابعاد زندگی بشر دارد. زیرا انسان ها با توجه به همین باورها فکر می کنند، تصمیم می گیرند و دست به عمل میزنند.

تاثیر محیط بر دیدگاه

محیطی که فرد در آن رشد و زندگی می‌کند بر نگرش و دیدگاه او از دنیا تاثیر می گذارد. زیرا تجربه هایی که فرد از محیط اطرافش کسب می کند، تعاملاتی که با اطرافیانش دارد همه و همه بر دیدگاه او بر زندگی اثرگذارند.

تفاوت در طرز تفکر

تابه حال شده کسی را از دور خیلی دوست داشته باشید، ولی وقتی به او نزدیک‌ تر می‌ شوید ببینید آدم کاملا متفاوتی است؟ به هر چیزی که فکر می‌ کنیم بر درک ما از واقعیت اثر می‌ گذارد. این اشتباه درک و دریافت حتی وقتی یک تابلوی راهنمایی و ‌رانندگی یا یک کلمه در یک کتاب را می‌ خوانیم هم اتفاق می‌ افتد. به هر چیزی که فکر می‌ کنید، تا حدی بر درک شما از واقعیت اثر می‌ گذارد.

به دلیل تمرکز روی اشتباهات خود

بیشتر کسانی که مشکل اعتماد به‌ نفس دارند از این واقعیت آگاه نیستند که افراد خیلی بیشتر از اشتباهات دیگران روی اشتباهات و کمبودهای خودشان متمرکز هستند. مردی که فکر می‌ کند قدکوتاه است، قدکوتاه یا بلند بودن مردهای دیگر بیشتر به چشمش می‌ آید تا لاغر یا چاق بودن آن‌ ها. درحالی‌ که یک مرد قدبلند چاق نگران تصور یک مرد قدکوتاه لاغر درباره خودش است در حالی که آن دیگری بیشتر روی قد اولی تمرکز دارد نه وزنش. این واقعیت به تنهایی برای این که کنار آد م‌های دیگر احساس راحتی و اعتماد به‌ نفس کنید، کافی است.

تفاوت در ترس ها

تفاوت در دیدگاه ها و تاثیر آن

دختری که از گربه‌ ها می‌ ترسد ممکن است تصور کند هر چیزی که تکان بخورد، گربه است تا وقتی که به آن نگاه کند و متوجه شود که این‌ طور نیست. این مشکل درک و دریافت در برخورد آدم‌ ها با همدیگر هم اتفاق می‌ افتد. کسانی که قبلا به آن‌ ها خیانت شده، در برخورد با دیگران به طور معمول روی چیزهای خاص متمرکز می‌ شوند. افرادی که قبلا مورد سواستفاده و آزار قرار گرفته‌ اند، هم همین طور. آدم‌ ها به طور معمول انعکاسی از ترس‌ های خودشان را در زندگی روزمره‌ شان می‌ بینند و به همین دلیل است که نگرش متفاوتی به دنیا دارند.

تفاوت در هویت ها

فرض کنید یک نفر عاشق موسیقی‌ های انگیزه‌ دهنده در فیلم‌ های جنگی است، ولی همین نکته برای دوست او کاملا عاری از جذابیت است. دلیل این تفاوت می تواند این مسئله باشد که کسی از این موسیقی خوشش می‌ آید که با دنیای درونی اش تطبیق دارد. به عبارت دیگر، او باور دارد که یک جنگنده است و به همین دلیل است که از این نوع موسیقی خوشش می‌ آید و لذت می برد. افراد دنیا را براساس هویت‌ های خودشان می‌ بینند و درنتیجه یک چیز ممکن است برای فردی جذاب و برای دیگری عاری از جذابیت و کسل‌ کننده باشد.

چکیده
وقتی به اطرافمان نگاه می کنیم تفاوت های زیادی را در افراد می بینیم. از جمله این تفاوت ها، تفاوت های ظاهری، استعدادها، نیروی بدنی و جسمانی و … است. اما تفاوتی که از همه موارد گفته شده مهم تر است تفاوت دیدگاه های انسان ها در مقایسه با یکدیگر است که دلایل زیادی دارد که می توان به تفاوت در باورها، تفاوت در محیطی که فرد در آن رشد و نمو پیدا کرده، تفاوت در طرز تفکر و … اشاره نمود که ما در این مقاله به آن ها اشاره نمودیم. امیدواریم از این مقاله نیز نهایت استفاده را برده باشید. از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

پاسخ دهید