تفاوت افراد ثروتمند با افراد فقیر

تفاوت ثروتمند با فقیر

تفاوت افراد ثروتمند با افراد فقیر

ثروتمندان، ابتدا از ذهنی ثروتمند برخوردارند و سپس این ذهن، آن ها را به ثمرات بیرونی رهنمون می سازد و می بینیم که آن ها از رفاه فوق العاده ای برخوردارند. نکته مهم این است که آن سطح رفاه، تصادفی به دست نیامده و قطعا کارهایی صورت گرفته است و تفاوت هایی وجود دارد که آن ها با دیگران در ظاهر متفاوت اند. در ادامه این تفاوت ها را برای شما بیان می کنیم.

نگرش انسان های ثروتمند و فقیر

چند مورد مهم از تفاوت هایی که در نگرش افراد ثروتمند و افراد فقیر وجود دارند عبارتند از:
۱- آدم ها ثروتمند معتقدند من زندگی خود را می سازم. آدم های فقیر معتقدند زندگی من تصادفی پیش می رود.
۲- ثروتمندان روی فرصت ها تمرکز می کنند، فقیران روی موانع.
۳- آدم های ثروتمند افراد موفق و ثروتمند را ستایش می کنند. آدم های فقیر از ثروتمندان بیزار و متنفرند.
۴- انسان های ثروتمند با آدم های مثبت و موفق معاشرت می کنند. انسان های فقیر با آدم های منفی و شکست خورده.
۵- آدم های ثروتمند ترجیح می دهند بر اساس دستاوردهایشان به آن ها پول پرداخت شود. آدم های فقیر ترجیح می دهند بر اساس زمان به آن ها پول پرداخت شود.
۶- ثروتمندان پول و سلامتی را باهم می خواهند. فقیران بین پول یا سلامتی یک را انتخاب می کنند.
۷- آدم های ثروتمند با وجود ترسی که دارند، دست به عمل می زنند. آدم های فقیر به ترس اجازه می‌دهندکه متوقفشان کند.
۸- ثروتمندان همیشه در حال رشد کردن و یاد گرفتن هستند. فقیران فکر می کنند که همه چیز را می دانند.

ثروت یک گزینه است که همه ما می توانیم آن را انتخاب کنیم. به قول بیل گیتس: این تقصیر شما نیست که فقیر به دنیا آمده اید،‌ اما اگر فقیر بمیرید، حتما تقصیر شما است. دلیلی وجود ندارد که شما در فقر زندگی کنید. ثروت منتظر شما است، اما شما باید تصمیم خود را بگیرید اگر آن را می خواهید. در زیر ۵ عادتی که ثروتمندان را از افراد فقیر جدا می کند برای شما آورده شده است و بعضی از موارد آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

افراد ثروتمند در حد نیاز پول خرج می کنند

تفاوت ثروتمند با فقیر

ثروتمندان ماشین های دسته دوم می خرند که قیمت مناسبی دارند، و آنقدر از آن ماشین ها استفاده می کنند تا به تعمیرگاه برسد. آنها در خانه های ساده و محله های طبقه ی متوسط زندگی می کنند، در منزل غذا می پزند و می خورند، از مغازه هایی که حراج می زنند خرید می کنند. در یک کلام بیشتر از درآمدشان خرج نمی کنند و پول اضافی را برای اهداف طولانی مدت سرمایه گذاری می کنند.

افراد ثروتمند خودنمایی نمی کنند

هرگز برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران کاری نمی کنند یا میزبان مهمانی های پر هزینه نمی شوند. آنها تنها زمانی در تیم یا انجمنی سرمایه گذاری می کنند که برایشان سود داشته باشد، زیرا به خوبی می دانند خرید خانه ها و ماشین های گران قیمت تهدیدی برای دارایی شان خواهد بود.

افراد ثروتمند برای خود کار می کنند

معمولا تلاش ثروتمندان بر این است که در صنعت های کم ریسک اما پایدار سرمایه گذاری کنند. زمانی که بتوانید خدمت یا محصولی را برای نیاز ثابت مردم فراهم کنید، آنقدر پول در می آورید که نیازی به حقوق ثابت شخص دیگری نیست. از این رو آنها برای خود کار می کنند نه برای پر کردن حساب بانکی دیگران.

افراد ثروتمند حمایت مالی زندگی دیگران را بر عهده نمی گیرند

ثروتمندان سرمایه ی خود را در بخت آزمایی برنده نشده یا آن را به ارث نبرده اند، بلکه برای پولشان زحمت زیادی کشیده اند. از آنجایی که این پول به راحتی به دستشان نرسیده نمی توانند آن را به راحتی به شخص دیگری بدهند. زمانی که عضوی از خانواده یا دوستان وامی را از آنها درخواست کند، در صورتی با آن موافقیت می کنند که شرایط خاصی را تعیین نمایند.

افراد ثروتمند پول را به خوبی حساب می کنند

حساب پول هایی که خرج می شود و یا به دست می آید را در دست دارند و برای بازنشستگی شان برنامه می ریزند. تلاش روزانه و مستمر و عادت های رفتاری مناسب باعث موفقیت و ثروتمند شدن مردم می شود.

چکیده
ثروتمندانی که ثروتشان را از راه کسب و کار خود بدست آورده‌اند، افرادی هستند که در مقایسه با طبقه متوسط و فقیر  جامعه تفاوت‌هایی دارند. این تفاوت‌ها گاه بزرگ‌اند و گاه کوچک و جزیی. اما آنچه که باید بدانیم این است که ثروت این‌گونه افراد به راحتی حاصل نشده و آن‌ها مجبورند برای رسیدن به اهداف بزرگ خود دردسرهایی را به جان بخرند که افراد طبقه متوسط ممکن است زیر بار آن‌ها نروند. اگر می‌خواهید جزء طبقه ثروتمند جامعه باشید پس باید شروع کنید و همانند ثروتمندان فکر کنید. ما در اینجا تفاوت بین افراد ثروتمند و افراد فقیر را عنوان کردیم تا بتوانید از آن‌ها درس بگیرید.

پاسخ دهید