تبدیل روز بد کاری به روز خوب

تبدیل روز بد کاری به روز خوب

تبدیل روز بد کاری به روز خوب

همه روزها مثل هم نیستند. ممکن است برخی روزها پر از آشفتگی و شلوغی و فشار کاری باشد و در کل روز بدی باشد. در چنین مواقعی دچار سردرد می شوید و در بدنتان احساس خستگی و کوفتگی می کنید. ناگهان کامپیوتر شما خراب می شود و نمی توانید ماموریت خود را تا قبل از زمان مشخص شده به انجام برسانید. ناگهان سرتان شلوغ می شود طوری که باید در وقت نهار هم کار کنید.هر کس ممکن است چنین روز بد کاری را تجربه کند. شاید فکر کنید گناه شماست ولی واقعا چنین نیست. در بیشتر مواقع این شرایط استرس زا خارج از کنترل شما هستند، اما باید این شرایط را مدیریت کنید، بپذیرید و واکنش حساب شده انجام دهید. برای شروع ۵ توصیه زیر را برای پشت سر گذاشتن و مدیریت روز بد کاری خود به کار ببرید.

سپاس‌گزار باشید

 تبدیل روز بد کاری به روز خوب

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تبدیل یک روز بد به روزی خوب این است که یک کاغذ و قلم بردارید و فهرستی از داشته‌هایتان تهیه کنید. فهرست شما باید شامل مواردی باشد که از به خاطر داشتن آنها در زندگی‌تان خوشحال و قدردان هستید. یادآوری این موارد به شما کمک می‌کند تا احساسات مثبت و بهتری داشته باشید.

به دیگران کمک کنید

شاید فکر کنید که در چنین شرایطی خودتان بیشتر از دیگران نیازمند دریافت کمک هستید اما وقتی برای یک دوست، همکار یا یکی از اعضای خانواده کار مثبتی انجام می‌دهید، از فکر کردن به موضوعات ناراحت‌کننده جدا می‌شوید و احساسات بهتری مانند حس مفید بودن برای دیگران را تجربه می‌کنید. حتی گاهی اوقات می‌توانید با شرکت در انجمن‌های خیریه به فردی کمک کنید که او را نمی‌شناسید.

با یک دوست خوب تماس بگیرید

 تبدیل روز بد کاری به روز خوب

به دوستی تلفن کنید که می‌دانید توانایی همدری با شما را دارد و به حرف‌هایتان گوش می‌دهد. درددل کردن با فردی مورد اعتماد و مثبت‌اندیش به شما کمک می‌کند که کمی آرام‌تر شوید. در این صورت شاید برای حل مشکلات راه حل بهتری به ذهنتان برسد و با آرامش بیشتری فکر کنید.

به خودتان برسید

اگر می‌بینید که روز شلوغی در پیش دارید و احساسات بد از شما جدا نمی‌شوند، بهتر است برنامه روزانه را تغییر داده و زمانی را برای آرامش خودتان درنظر بگیرید. به خودتان برسید، آرایشگاه بروید، کادوی کوچکی بخرید یا خودتان را به یک بستنی یا ساندویچ خوشمزه مهمان کنید. حتی می‌توانید بی‌دلیل به خودتان چند شاخه گل هدیه دهید. این پیشنهاد بسیار ساده روش خوبی برای افزایش حس شادی و خوشحالی شماست.

بخندید

 تبدیل روز بد کاری به روز خوب

حتی اگر اتفاق بدی افتاده و روز کاری بسیار بدی را پشت‌سر گذاشته‌اید، باز هم لبخند بزنید یا با صدای بلند بخندید. این کار یکی از بهترین تمرینات برای از بین بردن احساسات نامطلوب است. اگر به همین سادگی نمی‌توانید بخندید به یک تئاتر کمدی بروید، فیلم یا سی‌دی‌های خنده تماشا کنید، تمرینات یوگای خنده‌دار را انجام دهید یا جوک‌های خنده‌دار بخوانید. به هر حال راهی برای خنداندن خودتان پیدا کنید.

چکیده
چه ترافیک باعث تأخیر در رسیدن به محل کار شده باشد و چه انگشت پایتان هنگام بلند شدن از تخت خواب صدمه دیده باشد؛ گاهی اوقات، کوچکترین چیزها می تواند زنجیره ای از جریانات منفی را به وجود آورده و روز شما را خراب کند. اما برای تبدیل یک روز بد کاری به روزی خوب چه کارهایی می توانید انجام دهید؟برای همه ما پیش می آید که بنا به هر دلیلی، در یک روز خاص، حال و حوصله هر روز را نداریم. اینکه چرا حوصله نداریم چندان مهم نیست. مهم این است که چگونه حوصله از دست رفته را بازگردانیم. مهم این است که چگونه یک روز بد را به یک روز خوب تبدیل کنیم.اما برای اینکه اجازه ندهیم روزی که بد شروع شده بد تمام شود چه باید بکنیم؟ در این مقاله چند ایده عملی به شما پیشنهاد دادیم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد.

پاسخ دهید