تاثیر هوش مالی بر ثروتمند شدن

تاثیر هوش مالی بر ثروتمند شدن

تاثیر هوش مالی بر ثروتمند شدن

آیا شما تاثیر هوش مالی بر ثروتمند شدن را میدانید؟ یا شاید شما هم مانند من این فکر را میکنید که چرا بیشتر افراد به راحتی پول دارند ولی وقتی نوبت به ما میرسد حس میکنیم پول از ما دور میشود. بیشتر اواقات سراغ مشکل اصلی این کار میگردم. ولی الان متوجه شده ام باید برای ثروتمند شدن باهوش باشیم. منظور از هوش مالی درک کردن ذهن است که به کارهای مختلفی اشاره میکند، که باعث ثروتمند شدن میشود. ما در این مقاله قصد داریم تاثیر هوشی مالی بر ثروتمند شدن را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

طبقه بندی هوش مالی از نظر رابرت کیوساکی

تاثیر هوش مالی بر ثروتمند شدن

کسب درآمد بیشتر : این مورد با توجه به مقدار پولی که بدست می آورید سنجیده می شود. اگر در آمد سالانه شما ۳۰ میلیون تومان باشد، هوش مالی شما نسبت به فردی که در سال ۱۰ میلیون تومن درآمد دارد، بالاتر است.

محافظت کردن از پول : به یاد داشته باشید وقتی درآمدی را کسب میکنید باید بتوانید از آن محافظت کنید. محفاظت کردن از پول مخصوصاً در برابر  مالیات دومین جنبه هوش مالی می باشد.

بودجه بندی پول : کیوساکی می نویسد: “توانایی داشتن زندگی خوب و در عین حال سرمایه گذاری بدون توجه به اینکه چقدر درآمد کسب می کنید، نیاز به سطح بالایی از هوش مالی دارد.” این حوزه از هوش مالی براساس مقدار پولی که پس از پرداخت هزینه ها برای شما باقی می ماند، اندازه گیری می شود.

اهرم سازی برای پول : این حوزه از هوش مالی براساس بازده سرمایه گذاری اندازه گیری می شود. ” چگونه مازاد پول خود را به کسب ثروت بیشتر اختصاص داده اید؟ ”

بهبود اطلاعات مالی : اطلاعات مالی تنها به معنای دانش مفاهیم مالی نیست، بلکه شامل اطلاعات دقیق و جزئی از سرمایه گذاری های شما نیز می شود.

هوش مالی راهی برای ثروتمند شدن

تاثیر هوش مالی بر ثروتمند شدن

میخواهم از شما سوال بپرسم، آیا شما هوش مالی دارین؟ شما مطمئن هستیدکه پول شما را ثروتمند می کند؟ شاید شما هر روز خیلی به سختی کار میکنید ولی هزینه های پول شما زیاد هستند. و اماکن دارد از قبل بدهکار تر باشید. و مشکلات مالی زیادی دارید. حتی در حد امکان دوست دارید در مسابقاتی شرکت کنید که شاید ثروتمند شدید. و یا دوست دارید مانند افراد دیگر در سرمایه گذاری کردن ملک ثروتمند شوید. ولی در برابر این همه کار بعضی موقع شاهد این هستیم که افراد زیادی در خرید اوراق بهادر و یا خرید سکه ضرر هم میکنند و تمام سود و سرمایه خود را از دست میدهند.

ولی کسانی دیگر هستند با اینکه زمان کمتری برای کار کردنشان میگذارند ولی روز به روز به ثروت انها اضافه میشود. و زندگی آنها رو به رشد است. میخواهیم بدانیم چه عاملی باعث شده است که این افراد به سرعت زیاد پیشرفت می کنند؟هوش مالی جواب تمام این پدیده‌ها و این پیشرفت هاست کسانی که به یک باره زندگیشان عوض می‌شود جادو یا سحری نکردند آن‌ها فقط خود را کشف کرده‌اند و شروع به تقویت و گسترش هوش خود کرده‌اند.

بسیاری از افرادی که دنبال پول و ثروت هستند فکر می‌کنند که پولدار شدن یک جادو است یا روش‌ها و فرمول‌های جادویی دارد اما من به شما می‌گویم اصلا اینجوری نیست. تنها چیزی که باعث می‌شود شما ثروتمند شوید هوش مالی شماست که چقدر و چه میزان آن را شناخته‌اید و توانسته‌اید آن را تقویت کنید، تقویت هوش مالی راه‌های مختلفی دارد که در هر فرد بسته به نوع شرایط زندگی و مهارت‌های شخصی آن فرد متفاوت می‌باشد.

رابرت کیوساکی می گوید : “بسیاری از مردم نتوانستند ثروتی برای خود بسازند و درآمد بیشتری را کسب کنند، زیرا آن‌ها پول را بدون کار می خواهند. آنچه که بسیاری از مردم نمی فهمند، این است که این فرآیند آن‌ها را به ثروت می رساند، نه پول “. تنها با یادگیری روش های کسب درآمد می توانید پول خود را افزایش دهید.

کسب درآمد بیشتر از طریق هوش مالی بالا

 

برای هر فرد، این روند متفاوت خواهد بود. هر کدام از ما هدف، رؤیا و جاه طلبی های متفاوت داریم. مهم این است که بهترین راه برای کسب درآمد بیشتر را پیدا کنید و هدف گذاری های خود را بر آن اساس انجام دهید. برای کسب درآمد بیشتر، شما همچنین باید احساسات خود را کنترل کنید. شما باید بیاموزید که رضایت خاطر را به خود تحمیل کنید. آینده مالی خود را برای چند تومان پول تباه نکنید. هرگز تسلیم نشوید. پیشروی شاید بعضی اوقات بسیار سخت بنظر برسد، اما اگر در مسیر اعتماد به نفس داشته باشید، مشکلات خود را نیز می توانید حل کنید. ذهن خود را بر روی هدف خود متمرکز کنید و راهی برای رسیدن به آن پیدا کنید.

چندیدن روش برای انرژی دادن به هوش مالی

بیشتر افراد تا در زندگی شکست نخورند، شروع به تلاش نمی‌کنند.
مثل همان عبارت معروف که می‌گوید: «تا چیزی را از دست ندهی قدر آن را نمی‌دانی.»
من هم یکی از این افراد هستم.
معمولاً تا مشکلی به وجود نیاید به فکر آن نخواهم بود.
به یاد دارم در زمان تحصیل تا شب امتحان درس نمی‌خواندم.
شب امتحان برایم کابوس بود، باید تا نیمه‌شب بیدار می‌ماندم و درس می‌خواندم.
سال دوم دبیرستان، وقتی کارنامه تحصیلی را دریافت کردم، در چندین درس مردود شده بودم.
یادم هست در تابستان همان سال حسابی درس خواندم تا توانستم نمرات خوبی را کسب کنم.
پدرم بعد از دیدن نتایج رو به من کرد و گفت: تو که می‌توانستی چنین نمراتی بگیری، چرا همان خردادماه این نتایج را نگرفتی؟
حق با پدرم بود، من دوراندیش نبودم.

بودجه بندی پول

تاثیر هوش مالی بر ثروتمند شدن

برای حل بحران بودجه بندی دو راه وجود دارد: شما باید مخارج خود را کاهش یا درآمد خود را افزایش دهید. هر دو روش کسری بودجه را برطرف می کنند. اما مانند خیلی از افراد که اعتقاد دارند در بلند مدت، افزایش درآمد راه حل بهتری است. اختصاص مبلغی از بودجه به هزینه ثابت از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر تصمیم بگیرید ۱۰٪ از درآمد خود را پس انداز کنید، سپس این ۱۰ درصد را مبلغی ثابت در بودجه بندی خود قرار دهید. ابتدا مبلغی را به خودتان اختصاص دهید.

شما می توانید با نگاه کردن به میزان وقت و پولی که افراد صرف می کنند، آینده ی آنها را حدس بزنید، زمان و پول دارایی های بسیار مهم شما هستند. آنها را عاقلانه مصرف کنید.  وقتی اوضاع به وفق مراد افراد پیش نمی رود، آنها به جای هزینه کردن، تصمیم می گیرند که پول خرج نکنند. اما اگر برای خرج کردن پول اولویت بندی درستی داشته باشند، می توانند وضعیت را بهبود ببخشند. خرج تنقلات و هزینه های اضافی خورد و خوراک خود را کم کنید و به جای آن به هزینه های آموزش و ارتقاء دانسته های خود بیافزایید.

قرض گرفتن پول

 قرض گرفتن پول برای افزایش قدرت نقدینگی خود، در صورت داشتن قدرت کنترل سرمایه گذاری کار بسیار خوبی است اما اگر در کنترل سرمایه گذاری ضعیف عمل کنید، اهرم سازی بسیار خطرناک خواهد شد. بسیاری از افرادی که با سقوط املاک و مستغلات، با شکست رو به رو می‌شوند، افرادی بودند که بر روی افزایش ارزش ملک های خود از طریق بازار املاک حساب کرده بودند. آنها در برابر ارزش بالای خانه خود پول قرض گرفتند اما هیچ کنترلی بر روی بالا و پایین رفتن بازار مسکن ندارند. این موضوع نشان دهنده هوش مالی ضعیف است. در عوض، او استدلال می کند که باید از اهرم سازی برای سرمایه گذاری کم خطر استفاده کنید، طوری سرمایه گذاری کنید که بر آن تسلط داشته باشید.

راه های تضمینی برای افزایش هوش مالی

تاثیر هوش مالی بر ثروتمند شدن

بیایید صادق باشیم، اکثر ما که کاری در زمینه امور مالی مان آغاز نکردیم، به زودی چنگالی را در چشم خود فرو خواهیم کرد پس باید در مورد امور مالی یاد بگیریم. شما یک متخصص در زمینه کسب و کارتان هستید، پس چرا مضطرب هستید؟ شما به احتمال زیاد می گویید: اگر امور مالی جز نقاط ضعف من باشد، چرا به پیشرفت نقاط قوت من توجه نمی شود؟

تازگی بخشیدن هوش مالی

وارن بافت موفق ترین سرمایه گذار تمام دوران است، اما او هرگز قمار نکرد. بافت (و شریکش، چارلی مونگر) تحقیقات گسترده ای را برای تصمیم گیری‌های خود انجام می دهند، قبل از اینکه سهام شرکتی را بخرند، آن‌ها باید همه چیز را در مورد آن بدانند. بدست آوردن این اطلاعات به آن‌ها اجازه می دهد تا با اطمینان سرمایه گذاری کنند. در مقابل، رابرت کیوساکی برخی از سرمایه گذاری های خود را از روی نادانی انجام داده است. او سهام هایی را خریده بود که امیدوار به بالا رفتن آن بود. این نوع تصمیمات بر اساس اطلاعات نیستند، بلکه مبتنی بر احساسات هستند.

چکیده

باید بدانید کامل ترین . پر کاربرد ترین تعریف از هوش مالی که میتوان گفت: این است که خرید املاک، پس انداز کردن پول، خرید و فروش سهام، ایجاد کسب و کار یا پول نمیتوانند افراد را ثروتمند کنند. تنها چیزی که میتواند افراد را پولدار کند، داشتن تفکر و عمل درست یا به شکل کامل تر هوش مالی باعث میشود، که افراد ثروتمند شوند. ما در این مقاله تاثیر هوش مالی بر ثروتمند شدن را بیان کردیم. از این ما را همراهی میکنید، سپاسگذاریم.

پاسخ دهید