تاثیر فکر کردن در موفقیت

تاثیر فکر کردن در موفقیت

تاثیر فکر کردن در موفقیت

اگر تا به حال متوجه تاثیر فکر کردن در موفقیت نشده اید به معنای این است که برای رسیدن به هرچیزی و هرکاری خوب فکر نکرده اید. و اگر به همین علت میباشد باید اول به ارزش خوب فکر کردن پی ببرید، یک تصمیم قدرتمند بگیرید که فکر کردن در موفقیت برای شما یک عادت روزانه شود. عادت به فکر کردن یعنی از تمام اصوات،اندیشه ها و نظرهایی که در ذهنتان میپیچد آگاه هستید. دراین مقاله با ما همراه باشید تا در مورد تاثیر فکر کردن در موفقیت برای شما راه کارهایی را بیان کنیم.

فکر کردن و موفقیت

فکر کردن بزرگترین راه رسیدن به موفقیت است. عدم موفقیت فرد با استعداد، می تواند نتیجه عملکرد نامطلوب ذهن او باشد.عادت هایی در زندگی وجود دارند که تقریبا بیشتر موفقیت های شما را تحت تاثیر قرار می دهند و همچنین عاداتی هم وجود دارند که موجب شکست های پی در پی افراد می شوند.

عادت بسیار خوبی وجود دارد که بی شک از هر نظر می تواند موفقیت های شما را تحت تأثیر قرار دهد ؛ عاداتی به ظاهر ساده ، اما نیازمند تلاش بسیارهستند. این عادت که نیاز به تمرین فراوان دارد، نه صرف انرژی جسمی بسیار، تعریق یا تحمل درد، عادت به فکر کردن است. عادت به فکر کردن یکی از بارزترین ویژگی های افراد موفق در راه کسب موفقیت میباشد. قبل از انجام هر کار، بازگو کردن هر حرف یا انجام هر واکنشی، باید درباره آن فکر و تامل کنید. فکر کردن راه رسیدن به موفقیت برای افراد موفقیت میباشد.

تاثیر فکر کردن درموفقیت

عادت به فکر کردن یعنی از تمام اصوات ، اندیشه ها و ایده هایی که در ذهنتان می پیچد، آگاه شوید. ایجاد این عادت به شما می گوید که شما فردی هستید که توانایی فکر کردن دارید و از این توانایی خود نیز آگاه هستید. همچنین این عادت ماهرانه موجب می شود شما بتوانید افکار و احساسات خود را به وضوح ببینید، این افکار را به طور هدفمند به عمل تبدیل کنید و از آنچه می خواهید انجام دهید، آگاه شوید که بدون شک راه رسیدن به موفقیت میباشد.

در واقع وقتی که فکر کردن در شما به یک عادت تبدیل شده و در درونتان نهادینه شود، ذهن شما قادر خواهد بود به طور خودکار قبل از اقدام به هر عملی، فکر کند. چه بسا مشکلاتی که به خاطر همین فکر نکردن و اقدامات عجولانه، برای افراد پیش می آید.

شاید بسیاری از ما به خودمان بگوییم که ما هم در طول روز بارها این کار را انجام می دهیم، اما یادتان باشد که تفاوت بسیاری بین یک تفکر چند ثانیه ای و گذرا و تفکری عمیق و تاثیر گذار که با تمرکز صورت می گیرد، وجود دارد. راه رسیدن به موفقیت تنها با تفکرات عمیق و نه سر سری امکان پذیر است.

و همین افکار گذراست که موجب شده افراد نتوانند ارزش واقعی و فواید این عادت را درک کنند و در نتیجه به سادگی از کنار عادات تاثیر گذار گذشته اند. ما نیازمند آن هستیم که به گونه‌ای هدفمند تلاش کنیم تا ذهن خود را به فکر کردن عادت دهیم و سپس این عادت سودمند را در تمام جنبه‌های زندگی خود حفظ کنیم.

فواید فکر کردن در موفقیت

۱- کاهش استرس
۲- تقویت هوش هیجانی
۳- افزایش قدرت تصمیم گیری

ممکن است از خودتان بپرسید چطور چنین عادت ساده ای چنین فوایدی را بدنبال دارد. اما اثبات شده است که فکر کردن در راه رسیدن به موفقیت ، نقش بسیار موثری در مطلوب شدن عملکرد ذهن دارد و تمام موفقیت ها و شکست های افراد نتیجه عملکرد ذهنی آنهاست. این مسئله آن قدر مهم است که محققان همچنان در حال کشف و بررسی عوامل ارتقاء دهنده عملکرد ذهنی هستند. یکی از رازهای رسیدن به موفقیت در زندگی همین فکر کردن عمیق میباشد.

تاثیر فکر کردن در موفقیت

مثلا شما قطعا فردی را می شناسید که با هوش و با استعداد است، اما نتوانسته است به موفقیتی که شایسته آن است ، دست یابد. عدم موفقیت چنین فرد با استعدادی می تواند نتیجه عملکرد نامطلوب ذهن او باشد. گرچه این فرد، با استعداد است ، اما قطعا نتوانسته از افکاری که در ذهن خود دارد آگاه شود، به آنها عمل کند و تصمیمات صحیح در زندگی بگیرد؛ چرا که توانایی فکر کردن ندارد.

و بر عکس مطمئنا” فردی را هم می شناسید که آن گونه که باید و شاید ، فردی باهوش و با استعداد نیست، اما زندگی موفقی دارد. چرا که این فرد قطعا از عملکرد ذهنی بالایی برخوردار بوده و این توانایی باعث شده است او بتواند تصمیمات درستی برای زندگی خود بگیرد. در واقع او توانسته است ذهن خود را بخواند و از ایده ها و اندیشه‌هایی که در ذهنش می گذرند، آگاه شود و آگاهانه اندیشه هایش را به عمل تبدیل کند.

بنابراین ذهن خود را عادت دهید که قبل از اقدام به هر عملی ، فکر کند؛ چرا که این کار باعث می‌شود موانعی که در مسیر عملکردهای مطلوب ذهنی ایجاد می‌شود ، رفع شوند و عملکرد های ذهنی مطلوب ، راه رسیدن به موفقیت را تسهیل ببخشد.

۱۲ نکته برای فکر کردن مانند افراد موفق

۱- وقت گذاشتن برای فکر کردن: اگر می خواهید بهتر فکر کنید باید روی آن کار کنید و وقت بگذارید. باید در هفته یک زمان مشخص برای فکر کردن داشته باشید. اکثر افراد موفق و مدیران خوب بخشی از زمان شان را به فکر کردن اختصاص می دهند. برای مثال آقای دن کتی هر دو هفته یک بار، یک زمان نیم روز را به فکر کردن اختصاص میدهد و هر ماه یک روز کامل را به این کار اختصاص می دهد. همچنین او هر سال هم دو یا سه روز را به صورت کامل به فکر کردن اختصاص می دهد.

۲- صرف انرژی در جای مناسب: از قانون ۸۰/۲۰ استفاده کنید. باید هشتاد درصد از انرژی تان را روی ۲۰ درصد کارهای مهم تر صرف کنید. فراموش نکنید که شما نمی توانید به همه چیز و همه کار برسید و مهم این است که درست انتخاب کنید. مهم ترین کارها و اهداف را در زندگی تان مشخص کنید و هشتاد درصد از وقت و انرژی تان را به آن اختصاص دهید.

۳- قرار گرفتن در مقابل افکار متفاوت: این مهم است که خودتان را در مقابل تفکرات و عقاید مخالف خودتان قرار بدهید. سعی کنید با کسانی ارتباط داشته باشید که تفکرات و ایده های شما را به چالش می کشند و با آنها مخالفت می کنند. این موضوع سبب می شود که اشکلات کار خودتان را بهتر پیدا کنید و تفکر منطقی تری داشته باشید.

تاثیر فکر کردن در موفقیت

۴- فکر خوب داشتن و عمل کردن: داشتن فکر خوب و ایده های زیاد شاید سخت نباشد. اما تمام آنها زمانی ارزش دارند که به آنها عمل کنید. رویا پردازی به تنهایی ارزش زیادی ندارد و کار شما وقتی ارزشمند است که به آنها عمل کنید. در طرف دیگر باید بدانید که هر ایده ای طول عمر خودش را دارد. اگر دیر برای اجرایش بجنبید ممکن است تاریخ مصرف اش گذشته باشد.

۵- ایده های خام نیاز به پخته شدن دارند: هیچ وقت دنبال ایده ای که ناگهانی به ذهن تان رسیده، نروید. کمی زمان بگذارید و روی آن فکر کنید. بسیاری از ایده های ناگهانی که در ابتدا طلایی به نظر میرسند، با ساعاتی تفکر به نظر خنده دار و غیر منطقی می آیند. هر ایده ای را باید تحت بررسی قرار بدهید و نکات مثبت و منفی اش را بررسی کنید. اگر در نهایت نتیجه مثبت بود آن وقت می توانید دنبالش بروید.

۶- افراد باهوش با افراد باهوش ارتباط دارند: اگر می خواهید خوب فکر کنید سعی کنید در ارتباطات اجتماعی تان با افرادی زندگی کنید و سروکار داشته باشید که آنها هم خوب فکر می کنند و انسان های باهوش به شمار می آیند. کمک آنها سبب می شود که شما هم ایده ها و تفکرات بهتری را پرورش بدهید. این جمله معروف را شنیده اید که «هر انسانی را می توان از روی دوستش شناخت؟» واقعیت این است که اطرافیان روی فکر کردن شما تاثیر می گذارند بنابراین آنها را با دقت انتخاب کنید.

۷- عقاید عمومی را قبول نداشته باشید: اگر عموم مردم چیزی را قبول داشته باشند دلیل نمی شود که شما هم آن را قبول کنید. در بسیاری از موارد اکثرا مردم موردی را بدون فکر کردن قبول می کنند چون افراد زیادی آن عقیده را قبول دارند. (که آن هم نتیجه فکر نکردن است) بسیاری از ایده های نو و محصولات با قبول نکردن تفکرات عامه به موفقیت رسیده اند. بنابراین در مورد هر ایده و عقیده ای خودتان فکر کنید و به تفکرات عامه توجه نداشته باشید.

۸- کارهای متفاوت و افکار متفاوت: روش های متفاوتی برای انجام کارهایتان امتحان کنید. با افراد جدیدی آشنا شوید و کتاب های مختلفی بخوانید. حتی کتاب هایی که ممکن است به نظرتان خسته کننده بیایند. نکته در اینجا است که خودتان را در برابر جریان ایده ها و تفکرات مختلف قرار بدهید تا یک بعدی فکر نکنید.

۹- نظرهای شما همیشه درست نیست: نباید این تفکر را داشته باشید که همیشه درست فکر می کنید و کار درست را انجام می دهید. برای نظرات دیگران هم ارزش قایل شوید و سعی کنید از اشتباه هایتان درس بگیرید. همه ما در زندگی مرتکب اشتباه های زیادی می شویم.

تاثیر فکر کردن در موفقیت

۱۰- روزانه برنامه ریزی کنید: افراد زیادی برای هر روزشان برنامه ریزی می کنند. اما افراد باهوش برای روز، هفته، ماه و آینده طولانی مدت شان برنامه مشخص دارند. کسی که دارای هدف و برنامه است هیچ کاری را بدون دلیل انجام نمی دهد. آنها حتی در مهمانی و تفریح هم به دنبال یادگیری و نزدیک شدن به هدف هایشان هستند.

۱۱- «انجام میدهم» و «می توانم» افعال شما هستند: افراد خلاق خودشان را صرف ایده ها می کنند آنها از سختی کشیدن لذت می برند. از شکست ترسی ندارند و سعی می کنند با دیگر افراد خلاق ارتباط داشته باشند. می توان روی حرف آنها حساب کرد و منفی فکر نمی کنند. از نظر آنها مشکلات به راحتی قابل حل شدن است. هنری فورد جمله مشهوری دارد که می گوید: «انجام دادن هیچ کاری واقعا سخت نیست. اگر آن را به قطعات کوچکتر تقسیم کنی»

۱۲- افراد خوشبین واقع گرا نیستند: اگر ذاتا انسان خوشبینی باشید باید مراقب خودتان باشید. اگر فکر کنید که همه چیز به خوبی و درستی پیش میرود کاملا در اشتباه اید و وقتی متوجه می شوید که اتفاق های جبران ناپذیری افتاده است. داشتن یک دیدگاه واقع گرا سبب می شود که هر چه سریع تر مشکلات را پیدا کنید و برای رفع آنها بکوشید.

چکیده

فکر کردن بزرگترین راه رسیدن به موفقیت است. که نقش بسیار موثری در مطلوب شدن عملکرد ذهن دارد و تمام موفقیت ها و شکست های افراد نتیجه عملکرد ذهنی آنهاست. عادت به فکر کردن یعنی از تمام اصوات ، اندیشه ها و نظرهایی که در ذهنتان می پیچد، آگاه شوید. اگر می خواهید خوب فکر کنید سعی کنید در ارتباطات اجتماعی تان با افرادی زندگی کنید و سروکار داشته باشید که آنها هم خوب فکر میکنند هم جزء انسانهای باهوش بحساب می آیند. از اینکه با ما همراه بوده اید سپاسگذاریم.

پاسخ دهید