تاثیر علاقه به شغل در درآمدزایی

تاثیر علاقه به شغل در درآمدزایی و کسب و کار

آنچه مسلم است علاقه مندی به شغل در موفقیت، درآمدزایی و آرامش خاطر موثر است. روزانه ممکن است این سوال برایمان مطرح شود که چرا از درآمد شغلمان رضایت نداریم. در اینجا یک سوال دیگری باید مطرح کرد و آن این است که تا چه حد به شغلمان علاقه داریم! وقتی به کسب و کار علاقه داشت یاشید ظرفیت های پنهان در شکوفا کردن موفقیت مالی نقش آن ظاهر می شود. پس علاقه به شغل در درآمدزایی تاثیر دارد.

تاثیر علاقه به شغل در درآمدزایی

علاقه به کاری که می خواهید انجام دهید، انگیزه و نیرویی به شما می بخشد که قادر به چالش کشیدن مهارت، توانایی هایتان خواهد شد. در واقع می توانید چالش های پیش روی کار را به فرصت تبدیل کنید. طبق اظهارنظر جالب فیلسوف چینی کانفیشس، اگر کاری را مشتاقانه انجام دهید، حتی یک روز در تمام عمر کار نخواهید کرد.

تاثیر نقش علاقه به شغل در موفقیت مالی

در وهله اول باید چالش ها و مزیت هایی که تاثیر علاقه مندی به کار را مشخص می نماید از هم تفکیک نماییم تا به نتیجه روشنی به منظور تاثیر علاقه مندی به شغل در درآمدزایی دست پیدا کنیم.

عواقب علاقه نداشتن به شغل

۱- فشار و اضطراب

۲- خودخوری و فشارهای درونی

۳- مهارت نداشتن و یا عدم علاقه به کسب مهارت

۴-سرکوب استعدادها

نقش علاقه مندی به شغل

۱-افزایش درآمد

۲-شکوفایی استعداد

۳- رضایت و آرامش خاطر

۴- تحمل ناملایمات پیش رو

۵- ریسک کردن

۶- یادگیری مهارت انجام کار

۷- جذب و همکاری دیگران

همچنین بخوانید: چگونه بفهمیم به چه شغلی علاقه داریم

نقش علاقه به شغل در موفقیت مالی

برای اینکه بدانیم تاثیر علاقه به شغل در موفقیت مالی  و کسب و کار چگونه است باید تجربیات گذشته خود و دیگران برای کشف استعداد موفقیت در شغل با درآمد مطلوب را به کار بگیریم. خوشبختانه تجربیات زیادی در کتاب ها، رسانه، اطرافیان وجود دارد که شما را در پیدا کردن شغل مطلوب کمک می کنند.

بعد از این مرحله که شما شغل مورد علاقه تان را انتخاب کردید، مهارت انجام کار را با لذت فرا گرفته و پیش به سوی هدف، تلاش خود را در جهت افزایش درآمد به کار میگیرید.

برخی نویسندگان معروف تاثیر علاقه به شغل در درآمدزایی را  این طور مطرح می کنند:

در کاری که به آن علاقه مندید خود به خود پول نیز کسب خواهی کرد.

موفقیت حقیقی از کشف علاقه مندی هر چه بهتر و بیش تر به کار می باشد.

تعیین و تشخیص شغل ایده آل برای انتخاب مقصد واقعی و به کارگیری پتانسیل (انرژی های بالقوه) ضروری خواهد بود.

ناپلئون هیل می گوید: کلید موفقیت تعیین کارهایی است که از انجامشان بیش ترین لذت را خواهید برد و راهی برای درآمدزایی از آن پیدا کنید.

پاسخ دهید