تاثیر آموزش بر رسیدن به موفقیت

تاثیر آموزش بر موفقیت

تاثیر آموزش بر رسیدن به موفقیت

شاید فکر کنید تنها راه موفقیت این است که یا استعداد و مهارت های متفاوتی داشته یا در خانواده ثروتمندی که روابط زیادی دارند به دنیا آمده باشید. یقینا این عوامل در موفقیت فرد اثرگذارند، اما کارآفرینانی نیز وجود دارند که از خانواده های فقیر پا در دنیای کسب و کار گذاشته و بسیار موفق بوده اند.استعدادها، مهارت ها و شرایط افراد متفاوت از یکدیگر است، پس مقایسه کردن با دیگران اصلا بدرد شما نمی خورد. در عوض راه هایی وجود دارد که شما می توانید با آموزش آنها خود را به یک انسان بسیار موفق تبدیل کنید.

1- برای رسیدن به موفقیت در خود عادات مثبتِ روزانه ایجاد کنید

اولین و مهمترین راه، داشتن عادات مثبتِ روزانه است، برای مثال کتاب میخوانید؟ ورزش میکنید؟ هر هفته با چند فرد جدید آشنا میشود؟ هر روز مهارت هایتان را پرورش میدهید؟ برای این منظور میتوانید یک لیست از عادت های بدی که دارید تهیه کنید و مقابل آنها عادت های خوبی که فکر میکنید مفید هستند را بنویسید و کافیست به مدت 21 روز آنها را انجام دهید تا جایگزین عادت بد قبلی تان شوند.

2- برای رسیدن به موفقیت به صورت منظم اهداف خود را تعیین کنید

افراد موفق در راه بدست آوردن اهدافشان حرکت میکنند، اگر میخواهید چیزهایی را که در زندگی میخواهید بدست آورید، باید برای بدست آوردن آنها هدف گذاری کرده باشید.

3-برای رسیدن به موفقیت هر روز بهتر از دیروز شوید

یکی از راه های تضمیمیِ موفق شدن و بدست آوردن ثروت، هر روز بهتر از دیروز شدن است ! یعنی شما کافیست مهارت هایی که از آنها پول بدست می آورید را هر روز کمی پرورش یافته تر از دیروز شوند تا سیل عظیم ثروت را وارد زندگی تان کنند. افراد ثروتمند فقط مقداری بیشتر از افراد غیرثروتمند متخصص هستند.

4- برای رسیدن به موفقیت سلامتی شخصی خود را به صورت منظم تحلیل و بررسی کنید

رسیدن به موفقیت با آموزش

افراد موفق هر سال، هر فصل، هر هفته و هر روز به فکر سلامتی فیزیکی و ذهنی خود هستند. آنها اولویت اول را به سلامتی شان اختصاص میدهند و بعد از آن به موفقیت وپول اهمیت میدهند. اما افراد فقیر، برعکس، سلامتی شان را در راه ثروتمند شدن وبدست آوردن موفقیت از دست میدهند.

5- برای رسیدن به موفقیت اغلب اوقات زمانی را به شبکه سازی اختصاص دهید

افراد موفق، یک تفاوت اصلی با افراد عادی دارند، آنها به صورت منظم درحال گسترشِ دایره دوستی شان هستند. آنها میدانند هرچه بیشتر دوست و آشنا و ارتباطات داشته باشند، سریع تر و راحت تر و با کمک بیشتری میتوانند آنچه را میخواهند بدست آورند. یکی از تمرین های فوق العاده قدرتمند در این زمینه، به خاطر سپردن نام کسانی است که با آنها آشنا میشوید، هرطور شده نام آنها را آنطور که خودشان معرفی میکنند به خاطر بسپارید تا خیلی راحت در دل آنها جا باز کنید.

6- برای رسیدن به موفقیت در انجام کارها اعتدال را حفظ کنید

کار و کسب و ثروت و پول خوب است، خانواده ،سلامتی ،دوستی ،لذت، عشق و محبت هم خوب است. شما اگر بخواهید یکی را فدای دیگری کنید، هرگز موفق نخواهید شد. البته شاید در بهترین حالت به خواسته تان برسید اما هرگز از آن لذت نخواهید برد. پس اعتدال را در راه کسب ثروت و موفقیت و موارد شخصی و عاطفی حفظ کنید.

7- برای رسیدن به موفقیت کاری را که شروع میکنید تمام کنید

کار امروز را به فردا افکندند به سانِ موفقیت امروز را فردا بدست آوردن است، آیا دوست دارید؟ اگر نه، پس کارهای امروز را باید همین امروز انجام دهید ،تمام کنید و با خیال راحت به فکر کارهای فردا باشید. اگر هر روز به فکر انجام کارهای دیروزتان باشید، بدانید که در حال رفتنِ راهِ اشتباهی هستند

8-  برای رسیدن به موفقیت دید مثبت به دنیای خارج داشته باشید

تاثیر آموزش بر موفقیت

موفق ترین فرد در زندگی شما کیست؟ او را جلو چشمتان تصور کنید، سپس به این سوال فکر کنید : آیا او فرد مثبت اندیشی است یا منفی نگر؟ من او را نمی شناسم اما میتوانم تضمین کنم حتما فردی مثبت اندیش است. هر فرد موفقی را بخواهید زندگی اش را مطالعه کنید، در خواهید یافت فردی مثبت اندیش بوده. شما اگر دیدی منفی داشته باشید، هرگز نمیتوانید مسائل سر راهتان را حل کنید ! فقط افراد مثبت اندیش میدانند برای هر مسئله ای، راه حلی وجود دارد.

9- برای رسیدن به موفقیت پس انداز منظم پول داشته باشید

باید به قدری در حساب پس اندازتان پول داشته باشید که اگر بیکار شدید و مجبور بودید سه تا شش ماه از این حساب بخورید، هزینه‌هایتان را تأمین کند. خانواده‌های کم درآمدی که در این حساب اضطراری خود حدود 10 میلیون تومان پول دارند، نسبت به خانواده‌های پولدار و پردرآمدی که کمتر از این مبلغ پس انداز دارند یا اصلاً به فکر پس انداز کردن نیستند، شرایط مالی بسیار بهتری دارند.

10-برای رسیدن به موفقیت افکار مخرب را از خودتان دور کنید

بعضی افکار هستند که شما را از بیرون رفتن از منطقه امن تان منصرف میکنند. این افکار خیلی راحت شما را در منطقه ای به اصطلاح امن نگه میدارند، با اینکه نه تنها این منطقه امن نیست، بلکه بسیار مضر و مخرب است، بنابراین افکار مخرب را از خود دور کنید و برای موفقیت وارد عمل شوید.

11- برای رسیدن به موفقیت در جستجوی معنا باشید

این نام کتابیست که بیش از 100 هزار نسخه از آن به فروش رفته، این کتاب توسط دکتری که از اردوگاه کار نازی ها جان به در برده بود نوشته شده و در آن اشاره میکند که افراد موفق، به هر اتفاقی، هر رویدادی و هر پدیده ای در زندگی اش معنا می بخشد و این معنابخشیدن است که زندگی او را امیدوار کننده میکند.

12- برای رسیدن به موفقیت مطالعه منظم روزانه داشته باشید

خیلی ساده، فقط روزانه مطالعه داشته باشید. هر موضوعی، هر مطلبی، هر کتابی که دوست دارید، فقط روزانه مطالعه داشته باشید تا تاثیرشگفت انگیز آنرا در موفقیت تان بدانید. تقریبا تمام افراد موفق دنیا کتابخوان بودند.

13- برای رسیدن به موفقیت بیش از آنچه نیاز است کار کنید

تاثیر آموزش بر موفقیت

افراد موفق، منتظر نمیمانند کسی به آنها بگوید چه کاری انجام دهند و کی انجام دهند. آنها خودشان شروع میکنند و بیش از آنچه که لازم است انرژی و وقت صرفش میکنند و کار و تلاش میکنند.

14- برای رسیدن به موفقیت کمتر حرف بزنید و بیشتر گوش دهید

موفقیت از آنِ آنهایی است که بیشتر اطلاعات جمع آوری میکنند تا اطلاعات انتقال دهند. اگر دقت کنید، افراد موفق، کتابخانه های بزرگ دارند، افراد ناموفق تلوزیون های بزرگ ! آنها میدانند چیزی نمیدانند، بنابراین روز و شب به فکر یادگیری هستند و زمانی که با کسی صحبت میکنند، بیشتر گوش میدهند تا صحبت کنند. البته این یکی از رفتار های افراد کاریزماتیک نیز هست.

15- برای رسیدن به موفقیت تلویزیون را ممنوع کنید

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید، افراد موفق نه تنها تلوزیون نگاه نمیکنند، بلکه به شدت بیزارند از آن. افراد موفق وقتشان را غنیمت میدانند برای همین آنرا با تلویزیون دیدن هدر نمیدهند. شما هم کافیست تلویزیون دیدنتان را محدودتر کنید، تا تغییراتی که در زندگی تان پدید می آید را با دقت بیشتری پیگیری کنید.

16- برای رسیدن به موفقیت تسلیم نشوید

هنگام سختی شرایط، تسلیم نشوید. شما نام افرادی را که به عنوان فرد موفق امروزه می شناسید و الگویتان قرار میدهید، دقیقا آنهایی هستند که در بدترین شرایط هم تسلیم نشدند، وگرنه امروز نامشان هم مانند دیگران افراد عادی فراموش میشد.

17- برای رسیدن به موفقیت وقت خود را با افراد همفکر بگذرانید

میخواهید موفق شوید؟ با 5 نفر از افرادی که مانند شما فکر میکنند دوستی کنید.

18- برای رسیدن به موفقیت “چرای” خود را پیدا کنید

تاثیر آموزش بر موفقیت

چرا میخواهید به موفقیت برسید؟ چرا میخواهید ثروتمند شوید؟ چرا میخواهید آن ماشین  چند صد میلیونی را بخرید؟ چرا میخواهید به دور دنیا سفر کنید؟ چرا میخواهید حساب بانکی تان 11 رقمی شود؟ و چرا و چرا و چرا … کافیست بدانید چرا واقعا در راهی تلاش میکنید، تا هرگز در هیچ شرایطی نه تنها تسلیم نشوید، بلکه وقتی به فکرِ “چرایتان” باشید، قدرت و انرژی و انگیزه بیشتری در شما دمیده شود.

چکیده
ما در این مطلب،18 راه فوق العاده ساده و کوتاه  را به شما معرفی کردیم تا با آموزش و به کارگیری آنها به موفقیت برسید. شما به کمک این 18 راه ساده میتوانید خیلی سریع موفقیت و ثروت را بدست آورید و خوشبختی را نیز وارد زندگی تان کنید.هرکدام از این 18 راه کوتاه، از تحقیقِ زندگیِ افراد موفق بدست آمده اند، پس آنها را فقط نخوانید، بلکه از آنها استفاده کنید.

پاسخ دهید