بیوگرافی مرتضی سلطانی موسس زرماکاران

بیوگرافی مرتضی سلطانی

مرتضی سلطانی

زادروز 1340 شهرستان قم
تبار ایرانی
تابعیت ایران
پیشه کارآفرین،
شناخته‌شده برای موسس  زر ماکاران
مذهب اسلام
www razservat.ir
بیوگرافی مرتضی سلطانی

مرتضی سلطانی : در سال ۱۳۴۰ به دنیا آمد. بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر و خالق برند معتبری چون زر ماکارون است اما معتقد است که هرچه هست، هنوز کمترین است. از کودکی شان شروع کردیم تا وقتی تلاش آن جوان کم سن، بعد از سال ها زحمت، تحصیل و کار بی وقفه به ثمر نشست و مرتضی سلطانی توانست اولین گام خود را در مسیر آنچه که می خواست با موفقیت بردارد. راهی که با تاسیس کارخانه های ماشین سازی، قالب سازی، نورد لوله سرد، آرد و ماکارونی کماکان ادامه دارد.

زندگی شخصی مرتضی سلطانی

در سال 1340 به دنیا آمد. مادرش همسر دوم پدر بود.. آغاز کودکیش، در محرومیت از حداقل های زندگی سپری شد. اما این تنها مشکل نبود، تقدیر، محبت واقعی پدر را نیز از او سلب کرد و حتی اورا مجبور ساخت در همان دوره کودکی، زمانی را از مهر مادری دور باشد. سرما، تنهایی، گرسنگی و بی محبتی، تمام چیزهایی بودند که در آن دوران، همراهش بودند…»
با افتخار تمام از روزهای سیاهی که پشت سر گذاشته  یاد می کندچون معتقداست اگر بتوان در چنین شرایط سختی، شرافت و عزت نفس را حفظ کرده و با تازیانه های بی رحم زندگی، خود را برای آینده ای درخشان آماده کرد، پس می توان آن دوران را با احساس افتخار یاد کرد.

 زندگی کاری مرتضی سلطانی

سلطانی، بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر و خالق برندهای معتبری چون زر ماکارون… است مرتضی سلطانی توانست اولین گام خود را در مسیر آنچه که می خواست با موفقیت بردارد. راهی که با تاسیس کارخانه های ماشین سازی، قالب سازی، نورد لوله سرد، آرد و ماکارونی کماکان ادامه دارد.
مرتضی سلطانی، امروز، یک کارآفرین مطرح، یک صنعتگر موفق، یک صادرکننده نمونه و یک مدیر برتر است. او متواضعانه خود را سرباز صنعت سرزمینش می داند.

در ابتدای جوانی، ابتدامشغول فرش فروشی شد اما فرش فروشی آنی نبود که بتواند روح پرخروشش را راضی کند. به اتفاق چند دوست، واحد تراشکاری ای را راه اندازی کرد و این اولین تجربه به ایشان آموخت که برای موفقیتی بیشتر باید به کار گروهی اعتماد کرد. در آن روزها با گروهی آشنا شد که پیمانکاری پوشش سوله را انجام می دادند.اونیز در این کار وارد شد؟
بنابراین دنبال این بود که ببیند چگونه می توان این کار را آغاز کند. به همین خاطر، به همراه چند دوست، برای دریافت موافقت اصولی به اداره صنایع اراک رفتند…

مدیرکل صنایع استان مرکزی به جدیت با درخواست سوله سازی ایشان مخالفت کرد.. شش ماه گذشت و مایوس به تهران بازگشت.. در بین راه تصمیم گرفت به دوستانش، آن خبر ناگوار را بدهد. باپیرمردی ملاقات کردوماجرای شش ماه دوندگی بی حاصلش را برایش تعریف کرد و آن مرد هم داستان ابراهیم آباد و تلاش 30 ساله ابراهیم نامی برای احداث قنات را تعریف کرد و گفت که چگونه آن مرد موفق شده است…
ملاقاتش با آن پیرمرد، موهبتی الهی بود و با انگیزه ای مضاعف چنان کار را پیگیری کرد تا بالاخره موافقت اصولی تاسیس کارخانه سوله سازی را دریافت کرد

بیوگرافی مرتضی سلطانی
موسئس زر ماکاران
رمز موفقیت

سلطانی در عرصه صنعت و تولید و نگاه انسان محورانه  سالها در عرصه ی ریخته گری کار کرد و اولین تولید کننده میل لنگ در ایران نیز بوده است.

بنیانگذار گروه صنعتی زر، شناخت ادبیات تولید و رقابت را در تولید بدون مرز شرط رقابت جهانی می داند و سه عامل، کیفیت خوب، بسته بندی خوب و نگاه مشتری مداری را شرط قرارگرفتن محصولات در کنار تولیدات جهانی بیان می کند.

مرتضی سلطانی الگوی مدیریتی خود را نگاه انسان محورانه می داند و اگر مجموعه ای در دنیا برند شده مطمئن باشید نگاه انسان محورانه داشته است.

او شرکاء عرصه تولید را پرسنل های تولید می داند و آنها را بر شرکاء مالی ارجعیت می دهد، زیرا شرکاء کاری یعنی تفویض وظایفی که بهره وری را بالا می بردکه این مورد در شریک مالی نیست.

او می گوید: بانک ها بدنیا آمده اند که پول بدهند و سود بگیرند.

و ادامه می دهد، هر نیرو در خط تولید باید بداند که شریک است و ماحصل کارش نتیجه کار یک مجموعه می باشد.

از ویژگیهای مرتضی سلطانی بنیانگذار گروه صنعتی زرماکارون: نگاه فرا مرزی اوست، تا حدی که گرفتن بازارهای جهانی او را راضی نمی کند و نگاه به بازارهای اشباع و فوق اشباع نیز در نگاه و برنامه هایش قرار دارد، او از پاستای باریلا ی ایتالیا یاد می کند که با تولید نزدیک به ۲۰۰۰ تن در روز اولین تولید کننده پاستای جهان می باشد

و زرماکارون با ۱۵۰۰ تن تولید پاستا در تعقیب اوست و سلطانی می خواهد به بازار اشباع شده ترکیه با توجه به صادرات پاستایش ورود پیدا کند که هم اکنون هم پاستاهای زر به نمایندگی ایران در این کشور در کنار برندهای معتبر جهانی از جمله باریلا در سبد انتخابی مشتریان ترک قرار دارد و در صَدَد موفقیت های بیشترش در این موقعیت می باشد.

ثروتمند نیستم

او خود را ثروتمند نمی داند بلکه معتقد است یک تولید کننده است. او می گوید: ثروتمند کسی است که پول دارد و دغدغه ای ندارد و خرج می کند، ولی تولید کننده سرمایه اش را صرف توسعه و تولید می کند که نمی توان به تولید کننده ، ثروتمند در نگاه عام تلقی کرد.

 

پاسخ دهید