بیوگرافی سعیدسعادت بنیانگذار مجتمع فنی تهران

بیوگرافی سعیدسعادت
سعید سعادت
زادروز 1332/02/01 قم
تبار ایرانی
تابعیت ایران
پیشه کارآفرین، مدرس و رئیس دانشگاه
شناخته‌شده برای مجتمع فنی تهران بخش کارآفرینی: آموزش – خدمات
مذهب اسلام

www razservat.ir

 

بیوگرافی سعید سعادت

سعید سعادت متولد 1332 شهرستان قم   بنیانگذار مجتمع فنی تهران رئیس و مدرس دانشگاه که از سن 18 سالگی شروع به کار کرد و در کودکی آرزوی مدرس و رئیس دانشگاه داشت و از کارآفرینان برتر در زمینه آموزش می باشد.

 

زندگی شخصی سعید سعادت


در دوران دبیرستان به دلیل علاقه بسیار زیادی که به دروس ریاضی داشته معمولا به دانش آموزانی که در این دروس ضعیف بودند کمک کرده و به آنها درس می داد در بین بچه هایی که به آنها درس می داد دانش آموزی بود که 9 تجدید از دروس اصلی و از جمله دروس ریاضی آورده بود با برنامه ریزی و کمک هایی که به او کرد با نمرات خوبی قبول شد و باعث تعجب خانواده و دوستان خود شد. از همان زمان متوجه توانایی خود در کار تدریس و آموزش شد و اینکار را به طور جدی تر دنبال کرد.
زندگی کاری دکتر سعید سعادت

دکتر سعادت فعالیت آموزشی خود را از یک اتاق اجاره ای و بدون حمایت مالی از دیگران شروع کردتا جایی که امروزه نمایندگی و شعبه های مختلفی از  «مجتمع فنی تهران» در شهرهای بزرگ و کوچک و در تهران تأسیس شده است و علاوه بر آن امکانات ادامه تحصیل در استرالیا، دبی و دیگرکشورهای جهان از طرف «مجتمع فنی تهران» فراهم گردیده است .

به عقیده دکتر سعادت عوامل مؤثر در موفقیت وی عبارتند از :

1- زندگی کردن در آینده

2- عشق وعلاقه فراوان به سازماندهی و کنترل

3- همواره دنبال فرصت ها بودن

او می گوید هرگز فرصت خالی در زندگی نداشته است و با دنبال کردن اخبار سیاسی-اجتماعی در جهت توسعه فعالیت های حرفه ای خود بهره می برد و همیشه در حال یادگرفتن و یاد دادن است.

دکترسعیدسعادت یکی ازکارآفرینان نمونه کشوری می باشد که:

بیوگرافی سعید سعادت
مجتمع فنی تهران

مؤسس ومدیرعامل مجتمع فنی تهران،

ریاست مؤسسه ی آموزش عالی فن آوران تهران

مؤسس ومدیرمسئول مؤسسه ی فرهنگی دیباگران تهران است،

کسی که با انتشار بیش از1000عنوان کتاب علمی-کاربردی در زمینة کامپیوتروفن آوری اطلاعات،درکشورپیشتاز بوده است ومدیریت واحداعزام دانشجو به کشورهای قبرس،دبی،انگلستان،استرالیا و کانادا را برعهده دارد.

سوابق شغلی وپژوهشی ازاودرنهایت،یک کارآفرین نمونه ویک ناشرنمونه درزمینة الکترونیک،کامپیوتروتجارت الکترونیکی ساخته است

وی درسال 54زمانی که دانشجو بود مبتکرکلاسهای کنکورفوق دیپلم در ایران بوده است وازسال 54تا57 به آموزش داوطلب های فوق دیپلم به لیسانس دررشته ی عمران،مکانیک پرداخته است

بعداز انقلاب اقدام به تأسیس آموزشگاهی درزمینه ی برق،الکترونیک والکترومکانیک نمودوسپس باورود کامپیوتربه ایران به تدریس دوره های مختلف کامپیوتر پرداخت.

ونخستین روزنامة تخصصی درزمینه ی فن آوری اطلاعات وارتباطات کشوررابا نام روزنامه ی«فن آوران اطلاعات تهران»منتشرساخته است و همچنین به منظور توسعه ICT درکشوماهنامه ی «وب»را منتشر نموده که از نشریات برگزیده درجشنواره مطبوعات کشوری می باشد

زندگی کاری سعید سعادت

وی درسال67 اولین مجوزآموزش کامپیوتررا از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کرد.هدف او از آموزش رشته های فنی،ایجادمهارت درداوطلب ها به منظور توسعه ی اشتغال و ایجادفرصت های شغلی است.دکترسعادت هدف خودرا از فعالیت هایش توسعه ی فن آوری ارتباطات و اطلاعات درکشورمی داند بعضی به او لقب بیل گیتس ایران داده اند

یکی ازنوآوریهای «مجتمع فنی تهران»طرح آموزش مهارت های زندگی بااستفاده از فن آوری و ارتباط است . این طرح برای کودکان 5تا12 سال طراحی و پیاده شده است ودرحال حاضردرحدود 10هزارکودک از طرح«پکا»(پیشتازان کامپیوتر ایران)بهره مندی می شوند.

در«مجتمع فنی تهران»رشته های زیرآموزش داده می شوند .گرافیک،معماری،علوم کامپیوتر،مدیریت،بازرگانی،مدیریت جهانگردی،مهندسی برق و الکترونیک،ICDL،تجارت الکترونیکی،انیمیشن گرافیک،طراحی لباس،اتوماسیون اداری،زبان انگلیسی و ..

 

پاسخ دهید