بیشترین زبان مورد استفاده در دنیا

بیشترین زبان مورد استفاده در دنیا

بیشترین زبان مورد استفاده در دنیا

شاید شما هم جزء آن دسته از افراد باشید که تصور میکنید، بیشترین زبانی که در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد، زبان انگلیسی یا زبان اسپانیایی است. اما برای اینکه بدانیم کدام زبان بیشتر در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد باید یه بازدیدی نسبت به زبان های مختلف جهان داشته باشیم تا متوجه بشیم. به فرض مثال وقتی چیزی را خریداری میکنید، سریع به سراغ دفترچه آن میروید، و با زبان هایی روبرو میشوید که فکر میکنیم، اصلا مورد استفاده نیستند ولی شاید افراد زیادی با آن زبان صحبت میکنند. ما قصد داریم برای شما در مورد بیشترین زبان مورد استفاده در دنیا صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پر استفاده ترین زبان ها بر اساس جمعیت

۱۰- زبان فرانسوی، ۱۲۹ میلیون

بیشترین زبان مورد استفاده در دنیا

تمامی کسانی که به این زبان سخن می‌گویند در اولین سؤال در مورد زبان خود ادعا می‌کنند که رمانتیک‌ترین و عاشقانه‌ترین زبان را دارند. این زبان در بسیاری از کشورهای دیگر به‌جز کشور فرانسه استفاده می‌شود. دلیل گستردگی زبان فرانسه تهاجمات و سلطه این کشور به کشورهای دیگر مانند شمال افریقا است. همچنین در دیگر از کشورها مانند کانادا از زمان‌های بسیار دور در برخی مناطق زبان مردم فرانسوی است و بطور مداوم و به‌عنوان زبان دوم مورداستفاده قرار می‌گیرد. این زبان در کشورهای بلژیک ، کانادا ، رواندا ، کامرون و هایتی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

۹- زبان مالایی و اندونزیایی ، ۱۵۹ میلیون

به این زبان بیشتر در کشورهای مالزی و اندونزی سخن گفته می‌شود و باکمی تفاوت در لهجه کاملاً شبیه به هم است. به‌جز مردمان کشورهای مالزی و اندونزی زبان باهاسا مالای یا باهاسا اندونزی در کشور سنگاپور که درگذشته بخشی از مالزی بوده استفاده می‌شود اما بیشتر مالای زبانان به‌اندازه کافی به زبان انگلیسی تسلط دارند.

۸- پرتغالی ، ۱۹۱ میلیون

مانند بیشتر کشورهای اروپایی درگذشته پرتغالی‌ها علاقه زیادی به کشورگشایی و استعمار داشته‌اند ازاین‌رو زبان خود را برای کشورهای تحت نفوذ خود به یادگار گذاشتند. زبان پرتغالی شباهت زیادی به اسپانیایی دارد اما یک‌زبان کاملاً جدا است. در کشورهای موزامبیک، برزیل ، ماکائو ، آنگولا ، ونزوئلا این زبان بطور گسترده‌ای مورداستفاده است و زبان اول محسوب می‌شود.

۷- بنگالی (بنگلادشی) ، ۲۱۱ میلیون

کشور بنگلادش حدود ۱۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد و رشد جمعیت بسیار بالایی دارد. بنگلادشی‌ها در کشورهای مختلف مشغول به کار و زندگی هستند و با نرخ تولد بالایی که دارند هرروزه به سخنگویان این زبان افزوده می‌شود. به‌جز بنگلادش این زبان در هندوستان هم بطور پراکنده استفاده می‌شود.

۶- عــــربی، ۲۴۶ میلیون

بیشترین زبان مورد استفاده در دنیا۳

عربی نه‌تنها یکی از زبان‌های پراستفاده بلکه زبانی بسیار قدیمی است. این زبان بطور گسترده در ۹۰% کشورهای خاورمیانه با گویش‌های مختلف سخن گفته می‌شود. کشورهای شمال افریقا عربی را به‌عنوان زبان اول و فراسوی را به‌عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. کشورهای سوریه، لبنان، مصر، عراق، کویت، الجزایر و مراکش به زبان عربی سخن می‌گویند.

۵- روسی ، ۲۷۷ میلیون

با نگاهی به وسعت این کشور شاید تصور شود بیشترین استفاده را زبان روسی دارد اما تراکم جمعیت در غرب روسیه بیشتر است و پس از فروپاشی بعضی از کشورهای تازه استقلال‌ یافته زبان‌های محلی خود را جایگزین روسی به‌عنوان زبان رسمی کردند. اما هنوز در برخی از آن‌ها زبان اداری و رسمی روسی است مانند : بلاروس ،قزاقستان

۴- اسپانیولی ، ۳۹۲ میلیون

بیشتر کشورهای امریکای جنوبی به‌علاوه بخشی از برزیل اسپانیایی صحبت می‌کنند. همچنین این زبان به‌عنوان زبان دوم در برخی کشورهای انگلیسی‌زبان است. این زبان شباهت زیادی به پرتغالی دارد طوری که می‌توانند یکدیگر را بفهمند.

۳- هندی – ۴۹۷ میلیون

زبان اول کشور یک‌میلیاردی هند است. این کشور با رشد بالای جمعیت هرروز به سخن‌گویان این زبان افزوده می‌شود و در جهان جایگاهی بعد از زبان انگلیسی دارد.

۲- انگلیسی ، ۵۰۸ میلیون

بیشترین زبان مورد استفاده در دنیا۲

زبان رسمی بریتانیا و بسیاری از کشورها است. این زبان در کشورهایی که تحت استعمار انگلیس بوده‌اند مانند هند ، مالزی به‌طور گسترده‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین بسیاری از کشورها مانند امریکا، استرالیا، نیوزلند، زیمباوه، هنگ‌کنگ ، افریقای جنوبی و کانادا به‌طور رسمی و عمومی این زبان را به‌جای زبان‌های محلی به رسمیت می‌شناسند. البته کشور کانادا زبان رسمی ندارد ولی بیشترین زبان مورداستفاده رد این کشور انگلیسی است.

۱- ماندرین (چینی ) ، یک میلیارد

چینی‌ها در هر منطقه به زبان محلی خود صحبت می‌کنند. اما ماندرین زبان چینی است که همه چینی‌ها آن را می‌دانند و در اصل زبان چینی ساده و متحد است. این زبان در پرجمعیت‌ترین کشور جهان مورداستفاده قرار می‌گیرد و یکی از سخت‌ترین زبان‌های جهان است. چینی‌های کشورهای دیگر مانند چینی‌های مالزیایی، چینی‌های سنگاپور و دیگر کشورها بیشتر به زبان ماندرین صحبت می‌کنند.

چکیده

جالب است بدانید که ۸۰ درصد مردم جهان با زبان های بالا صحبت میکنند. زبان های بالا جزء معروف ترین زبان های زنده براساس جمعیت در جهان هستند، از بین آنها زبان انگلیسی و زبان آلمانی مهمترین هستند. در این مقاله برای شما بیشترین زبان مورد استفاده در دنیا را شرح دادیم. تا اگر تا بحال نسبت به زبان های دیگر بی اهمیت بودید بدانید که آنها جزء بهترین زبان ها هستند. امیدواریم مورد استفاده تان قرار گرفته باشد. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم.

 

پاسخ دهید