بهترین کشورها برای زندگی در سال ۲۰۱۸

بهترین کشورها

بهترین کشورها برای زندگی در سال ۲۰۱۸

مهاجرت به یک کشور جدید، به معنی این است که هم باید در زمینه ی کاری و هم زمینه ی غیرکاری، به سبک جدیدی زندگی کنیم. امروزه افراد زیادی به دلایل مختلف مثل شرایط بد اقتصادی، آینده نامعلوم، شرایط اجتماعی و … به فکر مهاجرت هستند و می خواهند در کشور دیگری زندگی بهتری را تجربه کنند. با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ کشور برتر برای زندگی در سال ۲۰۱۸ آشنا کنیم.

۱- نروژ

قبل از هرچیزی باید گفت نروژ در دو کلمه خلاصه می‌شود. شفق شمالی! که زیبا و دلفریب است. عموما از مردم نروژ به عنوان شادترین افراد کره زمین یاد می شود. آنها خوش شانس و شاد و خوشبخت هستند. پرانرژی و سلامت زندگی می کنند و امید به زندگی بسیار بالایی دارند. نروژی‌ ها معمولا زیبا و خوش لباس هستند. حمل‌ و نقل، همواره حمایتی عالی برای قطب صادرات نروژ بوده‌ است، اما رشد اقتصادی نروژ، بیش‌ تر به دلیل منابع طبیعی آن است، از جمله تولید برق از طریق قوه‌ ی محرکه‌ ی آب، شیلات، اکتشاف نفت و تولیدات.

نرو‌ژی‌ ها سالم هستند، زیرا غذاهای سالم می‌ خورند، آب سالم می‌ نوشند و هوای تازه تنفس می‌کنند. نروژ اغلب برای طبیعتی که دارد مورد تحسین قرار می‌ گیرد. فقط کافی است در پارک، کوه یا جنگل پیاده‌ روی کنید تا بفهمید آرامش یافتن در کنار مام طبیعت چه حس و حالی دارد. در نروژ شما می‌ توانید ۲۴ ساعت در روز از نور خورشید در طول تابستان لذت ببرید.

۲- دانمارک

باید گفت دانمارک کشور آرام و زیبایی است که مشکل اشتغال ندارد و مردم این کشور دوست داشتنی در محیطی به دور از آلودگی و عاری از فساد زندگی می‌کنند. تقریبا بیش از ۵۰ درصد مردم و مسافران در این کشور از دوچرخه استفاده می‌کنند و از این رو همه از آب و هوای خوبی بهره مند هستند. شنا کردن جزو آموزش های اجباری همه دانمارکی ها است. تابستان های دانمارک بسیار زیبا و زمستان های بسیار برفی و قشنگی دارد.

میزان اشتغال در دانمارک بیش از ۷۵ درصد است. صادرات اصلی دانمارک شامل ماشین‌آلات، محصولات گوشتی، مواد شیمیایی، سوخت و ابزار می‌شود. هر خانواده‌ی دانمارکی در مجموع “۵۲ هفته مرخصی زایمان” دارد که در آن مادران ۱۸ هفته مرخصی با حقوق دارند و پدران ۲ هفته مرخصی با دریافت حقوق کامل دارند. پس از تولد، تقریبا ۷۹ درصد از زنان دوباره به شغل سابق‌ شان می‌ پیوندند. مهدکودک‌ ها در این کشور یا رایگان هستند یا هزینه‌ ی ناچیزی دارند. هر شهروند دانمارکی یک سیستم مراقبت‌ های بهداشتی عالی دریافت می‌کند زیرا این، حق ابتدایی اوست. وقتی پای برابری جنسیتی وسط باشد، دانمارک به طور منظم در فهرست ۱۰ کشور برتر قرار می‌گیرد.

۳- ایسلند

بهترین کشورها

این کشور که شمال آتلانتیک واقع شده است برای گرمایش خانه ها از سیستم زمین گرمایی که برای محیط زیست بسیار خوب است استفاده می‌کند. ۱۰ درصد از جمعیت این کشور مهاجر هستند و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰ به رقم ۲۰ درصد هم افزایش یابد. در دسترس بودن آموزش، مراقبتهای بهداشتی و درمانی و دسترسی به اینترنت در این کشور بسیار بالا است. ایسلند سرزمین یخ و آتش است زیرا آتشفشان های بسیار فعالی دارد.

درصد باسوادی ایسلند ۹۹.۹ است و مردم اغلب کتاب‌ ها را می‌ خرند و می‌ خوانند. در فهرست “۱۰ تمیزترین کشور دنیا” گردآوری شده توسط وب‌ گاه فوربس، ایسلند با امتیاز ۹۳.۵ مقام اول را دارد. این کشور موقعیت خود را به عنوان یکی از پانزده ثروتمندترین کشور جهان حفظ کرده است.  ایسلند ارتش ندارد، اما تیم‌ های نجات و گارد ساحلی فوق‌ العاده دارد. نرخ جرم و جنایت در ایسلند صفر است، که دقیقا به همین دلیل بانک‌ ها به ندرت افسر پلیس دارند.

تمیزترین هوا را می‌توان در ایسلند تنفس کرد. اقدامات ایمنی و بهداشت، ایسلند را در فهرست ۱۰ بهترین کشور برای زندگی قرار داده‌ اند. به تازگی، این کشور افتخار نادر نامیده شدن به عنوان ” صلح آمیزترین کشور جهان را برای هفتمین سال متوالی” توسط موسسه‌ ی اقتصاد و صلح به‌دست آورد. در ایسلند مردم عمدتا با ماشین سفر می‌ کنند زیرا سیستم راه آهن در این کشور وجود ندارد.

۴- سوئیس

سوئیس بهشت روی زمین شناخته می‌شود و بسیار زیباست و دولت این کشور یکی از شفاف ترین سیستم های حاکمیت جهان است. این کشور شرایط بسیار مناسبی برای مهاجران دارد و شهروندان سوئیسی از ثروتمندترین افراد جهان هستند. سوییس یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد و دلیل این‌که سوئیس در فهرست بهترین کشورهای جهان ذکر شده‌است این است که “این کشور اعتماد، امنیت، ثروت، سلامت و کیفیت خوب زندگی را برای همه‌ ی شهروندانش فراهم می‌کند، حتی آن‌ هایی که در مکان‌ های خیلی دور زندگی می‌کنند.

” اگر سوئیس به لحاظ ثبات اقتصادی اغلب در میان ۵ کشور برتر است. ثبات سیاسی و امنیت پولی طولانی مدت این کشور را به یک مکان امن برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده‌ است. از آن‌ جا که نیروی کار سوئیس دارای تخصص بالایی است و وسعت این کشور کم است، تجارت و صنعت کلید معیشت اقتصادی آن است. – این کشور مقر کمیته‌ ی بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC) است. بانک‌ های سوئیس به حفاظت از حریم خصوصی مشتریانشان معروف هستند. زوریخ که به عنوان “غرور سوئیس” شناخته شده بهترین کیفیت زندگی و جنبه‌ های ثروتمندی را به هر شکلی دارد.

۵- فنلاند

بهترین کشورها

بهترین کشور برای زندگیشاید برایتان جالب باشد اگر بدانید شهر هلسینکی فنلاند صادق ترین مردم جهان را دارد. سطح زندگی در این کشور بسیار بالاست و مراقبت های بهداشتی و درمانی از کیفیت خیلی خوبی برخوردارند. دولت فنلاند دارای بسیاری از سیاست های دوستداری محیط زیست است. فنلاند کشوری بسیار صنعتی است. اغلب گفته می‌شود که اقتصادی در حد اقتصاد سوئد، بریتانیا، آلمان و فرانسه دارد.

فنلاند به دلیل صنایع تولیدی و تجاری‌ اش بسیار تحسین می‌شود. در واقع، این کشور یکی از تولیدکنندگان پیشرو در زمینه‌ی ماشین‌آلات، تجهیزات، لوازم الکترونیکی، فلزات و مواد شیمیایی است. فنلاند سیستم آموزشی فوق‌ العاده‌ای دارد که در آن دانش‌آموزان به ندرت در دانشگاه مردود می‌شوند. نرخ سواد در فنلاند ۱۰۰٪ است. فنلاندی‌ ها دوست دارند تعطیلات خود را در طبیعت سپری کنند. بیش از ۸۰ درصد از خانواده حداقل یک دریاچه و یک ویلا دارند. درحال‌ حاضر، تعداد کل دریاچه‌ ها در فنلاند، بیش از ۱۸۷۸۸۸ است.

فنلاند تا ۹۰ روز مرخصی زایمان برای مادران ارائه می‌ دهد. و نرخ مرگ و میر نوزادان در آن بسیار پایین است. فنلاند دارای یک سیستم حمل‌ و نقل عمومی بسیار عالی است و همه‌ ی وسایل نقلیه در این کشور بسیار دقیق هستند و اگر تاخیری رخ بدهد بیش از چند ثانیه نخواهد بود. خوب آنها برای زمان ارزش قائل هستند! کیفیت زندگی مردم فنلاند بسیار بالا است. امید به زندگی بالا، کار سالم و تعادل در زندگی، نرخ باسوادی عالی، فساد کم و دسترسی گسترده به سیستم مراقبت‌ های بهداشتی چند خصیصه‌ ای هستند که فنلاند را در میان ۱۰ بهترین کشور برای زندگی جای داده‌ اند.

۶- هلند

با وجودی که این کشور بسیار کوچک است اما از نظر اقتصادی بسیار پیشرفته است. هلند دارای چندین موزه معروف، گالری هایی با آثار معاصر هلندی است که بازدید از آنها تقریبا رایگان است. مردم این کشور با تازه واردها ارتباط دوستانه بسیار خوبی برقرار می‌کنند و از همه مهمتر پزشکان این کشور به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند و خدمات بهداشتی و درمانی واقعا باکیفیت و عالی است.

میزان جرم و جنایت در این کشور خیلی کم است و هلند یکی از مسالمت آمیز ترین روابط را در کشورش دارد. هلند به دلیل بهترین امتیازها در زمینه‌ی زیرساخت‌ ها، امنیت، بهداشت، آموزش و آزادی وارد این فهرست می‌ شود. این کشور بیشترین تعداد دانشگاه‌ های معتبر را دارد و به همین دلیل مکان مناسبی برای دانش‌ آموزان بین‌المللی است. هلند به عنوان پایتخت دوچرخه‌ ی جهان شناخته شده‌ است. صرف نظر از فصول و زمان، شما باید برای رفتن به هر جایی در شهر، از دوچرخه استفاده کنید. نیازی به گفتن نیست که این کار آدم‌ ها را سالم و شاد نگه می‌دارد.

۷- کانادا

بهترین کشورها

کانادا از مردم سراسر جهان با آغوش باز استقبال می کند و خدمات دندانپزشکی و مراقبت های پزشکی در سطح جهانی را ارائه می دهد. تفاوت بین نژادها و افراد با زمینه های مختلف فرهنگی در این کشور وجود نخواهد داشت و مردم کانادا بسیار فروتن و اهل دوستی هستند. کانادایی ها هر سال بیش از ۱۰ میلیون سفر خارجی انجام می دهند و این نشان می دهد که از لحاظ اقتصادی بسیار اوضاع خوبی دارند.

کانادا به دلیل فاکتورهای استثنایی‌ اش مانند نرخ بالای رضایت از زندگی، نرخ پایین قتل و قدرت بالای پذیرش تنوع فرهنگی به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی دیده می‌شود. این کشور به دلیل برنامه‌ های منحصر به فرد برای سنین بازنشستگی و سیستم مراقبت‌ های بهداشتی رتبه‌ ی بالایی دارد. در واقع، بهترین کشور برای سپری کردن دوران پیری است. درحال‌ حاضر، ۱۴.۹٪ از کل جمعیت کانادا بیش از ۶۵ سال سن دارند. پیش‌ بینی شده که این نرخ تا ۲۵ سال آینده دو برابر می‌شود.

با وجود سیستم بهداشت و درمان بسیار مجهز، نوزادان کانادایی می‌ توانند بیش از ۸۱ سال به طور متوسط عمر کنند. با توجه به گزارش‌ها، کانادا چهاردهمین اقتصاد بزرگ در جهان است. و به همین دلیل یکی از ثروتمندترین کشورهاست. نرخ بیکاری در کانادایی پایین است. این کشور خدمات بانکی برجسته‌ ای دارد. کانادا رضایت از زندگی بالایی به شهروندان خود ارائه می‌ دهد. به همین دلیل نرخ خودکشی در این کشور بسیار پایین است. این کشور نیز به عنوان یکی از کشورهای صلح‌ آمیز در جهان محسوب می‌شود.

۸- نیوزیلند

نیوزلند کشوری با جنگل ها، رودها و کوه های بسیار زیباست که برای پیاده روی و اسکی بازی کردن بسیار عالی است. در نیوزلند قطارها و اتوبوس ها بدون حتی یک دقیقه تاخیر از راه میرسد و هر چیزی درست سر جای خودش قرار دارد. کلاهبرداری و جرم و جنایت در این کشور بسیار کم است و به غیر از مناظر زیبایی که دارد مردمان بسیار عاقل و مهربانی هم دارد.

با کمال تعجب، تنها ۵ درصد از جمعیت نیوزیلند انسان هستند. ۹۵ درصد بقیه، حیوان هستند. نیوزیلند در فهرست کشورهای دارای کم‌ترین میزان فساد، رتبه‌ ی اول را دارد. یکی از جاذبه‌ های مهم توریستی برج آسمان در اوکلند است. این برج ۱۰۷۶ فوت ارتفاع دارد و چشم‌ اندازهای فوق‌ العاده‌ای را تا فاصله‌ی هشت کیلومتری در همه‌ ی جهات ارائه می‌دهد. عواملی مانند آزادی اقتصادی، اشتغال، رفاه، عدم فساد و کیفیت زندگی، نیوزیلند را به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی مطرح کرده‌ است. اگر می‌ خواهید از آب‌ و هوای تمیز برخوردار شوید، به نیوزیلند بروید.

۹- استرالیا

بهترین کشورها

استرالیا دانشگاههای بسیار معروفی در سطح جهان دارد و هر ایالت مسئول مدیریت نظام آموزشی خود است. سیستم مراقبت بهداشتی استرالیا نیز قابل ستایش است و امید به زندگی به طور متوسط ۸۲.۱۵ سال است. استرالیایی‌ ها صرف نظر از جایی که زندگی می‌کنند، برای دراز کردن دستشان به طرف هر کسی که نیاز به کمک دارد، عالی هستند. این ویژگی استرالیا باعث شده که این کشور در فهرست بهترین کشور برای زندگی باشد.

درآمد سرانه، امید به زندگی طولانی‌ تر و سطح بالای آموزش، عواملی هستن که کمک کرده‌اند استرالیا به جایگاه چهارم برسد. با توجه به گزارش‌های ۲۰۱۵، استرالیا یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای سرمایه‌ داری در جهان است. تولید ناخالص داخلی این کشور به طور کلی ۱ تریلیون دلار است. در سال ۲۰۰۳، نرخ سواد در این کشور ۹۹ درصد برآورد شد. تحصیلات از پنج تا شانزده سالگی اجباری است.

۱۰- سوئد

تجارت بخش مهمی از اقتصاد سوئد است و حقوق مالکیت در این کشور بسیار رعایت می شود. سوئدی ها عاشق تفریحات بیرون از منزل هستند و انتظار تابستان را می‌کشند تا بیرون از منزل کباب درست کنند و تفریحات ورزشی در هوای آزاد انجام دهند. سوئد ۱۶ ماه مرخصی زایمان به مادران می‌دهد و ۸۰٪ از حقوقشان را نیز پرداخت می‌کند.

اقتصاد سوئد توسط برق آبی، سنگ آهن و چوب یاری می‌شود. با این حال، صنایع عمده‌ ی آن عبارتند از ارتباطات از راه دور، ماشین‌ آلات صنعتی، کالاهای شیمیایی، وسایل نقلیه‌ی موتوری، دارو، تجهیزات اندازه‌ گیری دقیق، لوازم خانگی، فولاد، آهن و جنگل‌ داری. سوئد بهترین کشور برای زنان است. وقتی زندگی در این کشور برای زنان امن‌تر است، پس برای دیگران نیز بهترین گزینه است. سوئد یک سیستم حمل‌ و نقل عمومی درست و حسابی دارد. قطار و اتوبوس همه جا را پوشش می‌دهد، از شهرهای بزرگ گرفته تا دورترین روستاها.

چکیده
با توجه به این که در اخبارهای روزانه مشاهده می کنیم در برخی از نقاط دنیا شرایط مناسبی برای زندگی وجود ندارد و ممکن است که دنیا برایمان بی ارزش و تاریک به نظر بیاید کشورهایی نیز وجود دارد که نقطه ی عکس این حرف هستند و شرایط ایده آلی را برای زندگی مردم خود فراهم آورده اند. ما در این مقاله به ۱۰ کشور اول سال ۲۰۱۸ در این موضوع اشاره نمودیم امیدواریم که برایتان مفید بوده باشد.

پاسخ دهید