بلافیل چیست

بلافیل چیست

بلافیل چیست لافیل یک پرکننده ی تزریقی طولانی مدت است که برای از بین بردن خطوط لبخند( چین بینی – لبی) و پر کردن جای جوش استفاده می شود.

این تزریق به وسیله شرکت Suneva Medical ساخته و به بازار عرضه گردید و اخیرا آرتفیل نام گرفت. استفاده از آن در اکتبر سال ۲۰۰۶ مورد تائید سازمان غذا و دارو قرار گرفت ولی نسخه قبلی این محصول( artecoll) از دهه ۱۹۹۰ برای ترمیم جای جوش و چین و چروک در اروپا مورد استفاده بوده است.

استفاده از ژل بلافیل برای چه افرادی مناسب است ؟

ژل کلاژین بلافیل برای تمام انواع پوست های زنان و مردان مناسب است و هر نوع پوستی را میتوان با استفاده از این فیلر درمان کرد.

بلافیل چطور کار می کند ؟

کلاژن موجود در بلافیل باعث تحریک بدن شده و باعث می شود که بدن کلاژن طبیعی بیشتری تولید کند. کلاژن جدیدی که از طریق تزریق بلافیل به وجود آمده با کلاژن طبیعی بدن ترکیب می شود و از طریق آن چین و چروک های پوستی و زخم های عمیق را در بلندمدت پر می کند.
این مواد هیچوقت به بدن شما جذب نمی شوند و هیچگاه تحت پروسه متابولیسم قرار نخواهند گرفت. در واقع همه این مواد در محل تزریق شده باقی می مانند که معمولاً زیر نخستین لایه پوست است و دوام آن حدود بیش از ۵ سال میباشد . به همین علت تزریق دوباره آن اغلب احتیاج نخواهد شد. گاهی وقت ها از درمان بلا فیل بعنوان یک درمان دائمی یاد می کنند.
بلافیل چیست

کاربردهای ژل بلافیل

– جوانسازی پوست دست و صورت
– برطرف کردن چین و چروک
– درمان اسکار و جای زخم های قدیمی
– برطرف کردن خط اخم و خطوط لبخند
– برطرف کردن چروک های پیشانی
– افزایش حجم لب
– ترمیم جای جوش
– گونه گذاری
– زاویه دار نمودن فک
بلافیل چیست

عوارض یا اثرهای جانبی بلافیل

بیماران از پیدایش بعضی عارضه های جانبی خفیف خبر داده اند. بعضی اشخاص تجربه تورم، کبودی، قرمزی، خارش، سوزش یا درد خفیف در ناحیه تزریق تا ۲۴ ساعت داشته اند. در موردهای کمی، بیماران دچار جوش، توده و حساسیت طولانی مدت شده اند.

دکتر هلی می گوید:

اکثر مردم در خصوص گرانولوم ها یا برامدگی های سفتی که ممکن است در پاسخ به بدن خارجی ایجاد شوند، نگران هستند. ولی مطالعات حاکی از آنند که با شیوه صحیح تزریق و اموزش به وسیله تزریق کننده ی باتجربه، در کم تر از ۱ درصد اشخاص پس از ۵ سال گرانولوم ایجاد می شود.
بلافیل چیست

ژل بلافیل چند جلسه درمان لازم است؟

اکثر بیماران بیش از ۳ جلسه احتیاج به تزریق ندارند. یکی از چیزهای فوق العاده در مورد بلافیل و در کل ژل، این است که معمولاً میتوانید در تنها یک جلسه به نتیجه دلخواه خویش برسید. برای این که متخصص این تزریق میتواند با کاهش یا افزایش سرنگ ها، عوارض کوچک و بزرگ را ترمیم کند. البته امکان دارد شما تنها در یک جلسه بهبود پیدا کنید، تعداد تزریق های لازم که هر شخص احتیاج دارد، با توجه به پوست او، متفاوت است.

مراقبت های بعد از تزریق بلافیل

برای افزایش اثر بخشی و جلوگیری از پیدایش هر عارضه ناخواسته ای بهتر است به توصیه های پزشکتان بعد از تزریق توجه کرده و از انجام آنها غافل نشوید .

ساده ترین و متداول ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل بلافیل شامل موردهای زیر میباشد :

بلافیل چیست
– از استعمال دخانیات جلوگیری کنید.
– از استفاده داروهایی مثل آسپرین، وارفارین و دیگر داروهای رقیق کننده خون خودداری نمایید.
– استفاده از کمپرس سرد و گرم را فراموش نکنید.
– استفاده از نمک را کاهش داده و محدود نمایید.
– از فشار دادن و ماساژ ناحیه تزریق جدا پرهیز کنیم.
– در طی سه هفته نخست تزریق استفاده از استحمام های طولانی مدت ؛سونای خشک و بخار ممنوع می باشد.
– پس از تزریق انجام ورزش های شدید بدنی ممنوع است.
– در موقع خواب با قرار دادن چند بالش سر را بالاتر از بدن نگهداشته و از خوابیدن به پشت و مواجهه صورت با بالش پرهیز کنید.
– تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از کرم های ضد افتاب و لوازم آرایشی استفاده نکنیم.
– در صورت تجویز داروهای آنتی بیوتیک آنها را به صورت منظم و با دستور پزشک استفاده کنید.