اسرار زیبا و جوان ماندن خانومها

اسرار زیبا و جوان ماندن خانومها

اسرار زیبا و جوان ماندن خانومها

همه ی خانوم ها خیلی به زیبایی و جوان ماندن اهمیت میدهند. شاید برای شما هم سوال باشد که چرا هرموقع به آینه نگاه میکنیم، علائمی از پیری در خود را مشاهده میکنیم، این علائم میتواند ما از نگاه کردن به آینه پشیمان کند. و ما سعی میکنیم برای زیبا ماندمان از یکسری اصول و قواعد پیروی کنیم. با ما همراه باشید تا از اسرار زیبا و جوان ماندن خانومها باخبر باشید.

راز هایی برای ضد پیری و در خشانی پوست

۱-کمک کردن به دیگران
هیچ‌چیزی خوشحال کننده‌تر و راضی‌کننده‌تر از این نیست که حال و روز یک نفر دیگر را حتی کمی هم که شده بهتر کنی. می‌توانید تجربیات خود را در اختیار دیگران بگذارید و کمک‌شان کنید، می‌توانید کاری کنید که آن‌ها نیز احساس جوانی کنند و لبخند بزنند. همه‌ی ما می‌توانیم راه‌های زیادی برای کمک به دیگران پیدا کنیم.
۲- به اندازه کافی بخوابید
زیبای خفته بی معنا نیست! خواب بی کیفیت نه تنها نشانه های پیری را آشکار می کند بلکه جذابیت تان را نیز کمتر می کند. همچنین تحقیقات نشان داده خانم هایی که کمتر از پنج ساعت می خوابند در مقایسه با خانم هایی که ۷ تا ۹ ساعت می خوابند پوستی حساس تر نسبت به اشعه های خورشید دارند. این یعنی خواب مناسب به پوست کمک می کند به صورت طبیعی از آسیب خورشید در امان بماند و روند پیری پوست کند شود.
۳- استفاده نکردن از اتومبیل و پیاده روی زیاد
مردم در آسیا حتی اگر ماشین‌های بزرگ هم داشته باشند، باز هم ترجیح می‌دهند راه بروند. در مواقعی که دوچرخه سواری هم نمی‌کنند، باز هم ترجیح می‌دهند که پیاده روی کنند. این نوع شیوه زندگی که برای ما غیر متعارف است، ریشه در خون آن‌ها دارد. این روش سالم زندگی کردن در وجودشان نهادینه شده است. این رفتارشان نقطه رفتار متقابل ما است که تنبلی و استفاده از ماشین را به پیاده روی ترجیح می‌دهیم.
اسرار زیبا و جوان ماندن خانومها
این مردمان استفاده از دوچرخه را لذت بخش‌تر از ماند در ترافیک می‌دانند، برای همین حتی برای خرید نیز از دوچرخه استفاده می‌کنند. این گونه رفتارهای سالم می‌تواند روی پوست شما نیز تاثیر مطلوب بگذارد و آن را درخشان‌تر از قبل کند. اطراف‌تان را پُر از آدم‌هایی کنید که دوست و حامی‌تان هستند، دور و برتان را با آدم‌هایی که از شما پشتیبانی می‌کنند پُر کنید، علاوه بر همسرتان با فرزندان و همسایه‌های‌تان هم دوست باشید و از آن‌ها انگیزه بگیرید و با آن‌ها شادی را احساس کنید.
۴- مصرف مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها را دریابید
پیری و فرسودگی به دلیل وجود رادیکال‌های آزاد بروز کرده یا شدیدتر می‌شود. رادیکال‌های آزاد مولکول‌هایی هستند که به سلول‌ها آسیب زده و باعث پیری آن‌ها می‌شوند. برای مقابله با اثرات منفی رادیکال‌های آزاد باید مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان مصرف کنید. برای این منظور باید میوه و سبزیجات زیادی میل کنید. توصیه می‌کنیم میوه‌های ریز، گردو، تخمه‌ی کدو و ادویه‌هایی مانند زردچوبه، دارچین و غیره را دریابید. تا جایی که می‌توانید از مصرف غذاهای صنعتی و فراوری شده بپرهیزید.
۵- کاهش مصرف لبنیات
با توجه به سابقه تاریخی، بسیاری از مردم شرق آسیا مواد لبنی کمتری مصرف می‌کنند. اگر بخواهید الگوی مصرفی مردمان شرق آسیا را دنبال کنید باید مصرف شیر و پنیر را کاهش دهید. این کار نه تنها باعث کاهش چربی بدن شما می‌شود، بلکه با کم شدن دریافت چربی، به مواد مغذی دیگر اجازه می دهید تا بیشتر وارد بدنتان شوند.
۶- شروع به یادگرفتن کن
کامپیوتر، هنر، باغبانی… هرچیزی که دوست داری، هرکاری که اجازه نده مغزت بیکار بمونه. “مغز بیکار کارگاه شیطانه”، و نام شیطان اینه: آلزایمر!
۷- شجاع و بی‌پروا باشید
هیچ چیزی به اندازه‌ی انجام یک کار هیجان انگیز به شما احساس جوانی نمی‌دهد. ورزش‌های هیجان انگیز را تجربه کنید و از خطر کردن نترسید.
۸- در حد امکان دیگران را درآغوش بگیرید
تقویم سن‌تان را هر چقدر که می‌خواهد نشان بدهد. یکی از چیز‌هایی که به شما احساس جوانی و ارتباط با دیگران می‌دهد در آغوش کشیدن اطرافیان‌تان است. مهربانی و تماس فیزیکی شما را جوان و با نشاط می‌کند.
اسرار زیبا و جوان ماندن خانومها
۹- برای خودتان ارزش قائل باشید
زنانی که همیشه جوان می‌مانند سرگرمی‌هایی برای خود دارند که به آن‌ها احساس جوانی می‌دهد. شاید حالا که به این سنین رسیده‌اند متوجه شوند چقدر ورزش کردن را دوست دارند و قبلا این را نمی‌دانستند، چون فکر می‌کردند وقت این را ندارند که به خودشان برسند و ورزش کنند. یا شاید متوجه شوند اگر غذایی را فقط خودشان دوست دارند و سایر اعضای خانواده نمی‌پسندند دلیلی ندارد از درست کردن آن صرفنظر کنند. آن‌ها می‌دانند چطور از وقت خود استفاده کنند و هر روز زمانی را به رسیدگی به خود بپردازند.
۱۰- مثل بچه‌ها بخندید و خوش بگذرانید
همراه بچه‌ها بگویید و بخندید و از قهقه زدن‌های حتی بی‌دلیل پروا نکنید. پا به پای بچه‌ها بدوید و از انجام کارهای بچه‌گانه لذت ببرید.
۱۱- کیفیت روابط جنسی‌تان را بالا ببرید
عشق ورزیدن و رابطه‌ی زناشویی با همسری که دوستش دارید غوغا می‌کند. همسر خوب کمک‌تان می‌کند احساس جوانی، طراوت و مفید بودن بکنید.
۱۲- برای جوان ماندن باید اعتماد به نفس داشته باشید
بیشتر کسانی که دیر پیر می شوند در یک چیز مشترک هستند: اعتماد بنفس. سعی نکنید خود را با انجام کارهای خارج از توان جوان جلوه دهید، جوانی را در فکر و ظاهر خود نشان دهید. تحقیقات نشان داده کسانی که افکاری مثبت درباره بالا رفتن سن دارند ۷٫۵ سال بیشتر از دیگران عمر می کنند.
۱۳- با جوان‌تر‌ها ورزش کنید
ورزش کردن با افرادی که از شما قوی‌تر و جوان‌ ترند کمک‌تان می‌کند تلاش‌تان را بیشتر کنید، چیز‌های جدید را تجربه کنید و ببینید که سن، واقعا فقط یک عدد است.
۱۴- از نشان دادن موهای خاکستری خود نترسید
پنی جیمز، آرایشگر حرفه ای در نیویورک می گوید: خانم ها وقتی موهایشان خاکستری می شود فوق العاده می شوند. تنها کافیست یک مدل موی زیبا انتخاب کنید تا به خوبی این زیبایی را به نمایش بگذارد. متاسفانه خیلی از افراد فکر می کنند موی خاکستری جذابیتی ندارد اما آرایشگر ها می دانند چقدر باید حرفه ای بود تا این رنگ را به صورت مصنوعی در آورد.
اسرار زیبا و جوان ماندن خانومها
۱۵- سن خود را فراموش کنید
دست از شمردن سال‌های زندگی‌تان بردارید! چه اهمیتی دارد زمان به شما اعلام کند که ۷۵ سال دارید وقتی که در دل خود احساس می‌کنید ۳۶ ساله‌اید.اگر تحرک و ورزش کنید، تغذیه‌تان خوب و سالم باشد و بلد باشید چطور استرس‌تان را کنترل کنید، درد‌ها و ناراحتی‌های ناشی از سن کمتر سراغ‌تان می‌آیند و سن خود را فراموش می‌کنید.
۱۶- ادامه تحصیل بدهید
مهم نیست چند سال دارید، حتما کسانی را دیده‌اید که در سنین بالا ادامه‌ی تحصیل داده‌اند و اتفاقا بسیار هم موفق بوده‌اند. شاید وقتی جوان‌تر بودید فرصت و امکان تحصیلات عالیه را نداشتید، خب، الان دست به کار شوید! کافیست اراده کنید.
چکیده
بدون تردید روش درست زندگی کردن یک امر مهم در زیبایی و جوان ماندن خانومها میباشد. بیشتر افرادی که دیر پیر میشوند اعتماد به نفس بالایی دارند. بدون شک اعتماد به نفس بالا بیشتر در خانومها اتفاق می افتد. که باعث میشود احساس خوشبتی کامل و روحیه شاد داشته باشند. ما در این مقاله شما را با اسرار زیبا و جوان ماندن خانومها آشنا کردیم. امیدواریم لذت برده باشید، از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم.

پاسخ دهید