آیا شانس وجود دارد

آیا شانس وجود دارد

آیا شانس وجود دارد

شانس همان اقبال یا بخت است؛ شانس بر اساس تعریفی که در بین جامعه از دیرباز رواج داشته، به معنی فرصت طلایی است، یعنی قرار گرفتن موقعیت طلایی که بتواند در یک لحظه، تغییرات بزرگی در زندگی ما ایجاد کنند، یا بتواند نتیجه ای فراتر از توان ما به ما بدهد. برای مثال در زمین شما گنج پیدا شود، یا اینکه در بانک برنده ی جایزه ی ۱۰۰ میلیونی شویم، یا اینکه در یک روز قرارداد بزرگی برای شرکت ببندیم و پورسانت خیلی زیادی بگیریم. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم آیا شانس وافعا وجود دارد یا خیر.

رازهایی برای خوش شانس بودن

آنچه مسلم است این است که شانس چیزی جز سخت کوشی و تلاش افراد نیست، بنابراین برای خوش شانسی میتوان راهکارهای زیر را به کار برد.

۱- مسئولیت پذیری

نقطه شروع این فرآیند مثبت تغییر در ذهنیت است. بعضی افراد که خود را به نوعی قربانی می دانند و اعتقاد دارند که خوش شانس نیستند. قربانیان افرادی هستند که می گویند ” زندگی برای من جریان دارد و ممکن است خوش شانس یا بد شانس باشم. ” اما افراد موفق هر روز بیدار می شوند و می گویند ” من قرار است زندگیم را بسازم و هر آنچه که می خواهم را ایجاد می کنم ” این طرز تفکر گروه اول به هیچ عنوان درست نیست و باعث می شود هیچ تلاشی برای زندگی نکنند.

۲- بیان قصد و نیت

بیان قصد و نیت فرمول قدرتمندی برای آشکار شدن اتفاقات مثبت در زندگی تان است. در اولین گام شما دقیقا باید بدانید از چه چیزی برای شما خوشبختی و خوش شانسی است و قصد خود رابیان کنید. به یاد داشته باشید همه چیز دوبار اتفاق می افتد؛ بار اول در ذهنتان و بار دوم در عالم واقعیت.

۳- به خودتان تلقین کنید

آیا شانس وجود دارد

در این مرحله باید تمام انرژی، افکار، کلمات، احساسات و اقدامات تان مبتنی بر رسیدن به تمایلات و خواسته هایتان باشد. اگر شما قادر نباشید این احساس خوش شانسی را در افکار و کلمات تان بیاورید پس شما نمی توانید این خوش شانسی را به دست آورید.

۴- زندگی بدون تنش

زندگی گاهی می تواند سرشار از چالش و تنش برای افراد جامعه باشد. هنگامی که افراد بدون هیچ دلیلی خوشحال هستند، زمانی است که حس درونی آرامش و رفاه در وجودتان وسعت پیدا کرده و این گونه خوش شانسی در خانه تان را می زند.

۵- قدردانی از خداوند

بیان قدردانی باعث می شود صدای در زدن خوشبختی را سریع تر بشنویید. پس هنگام دستیابی به کار جدید و یک رابطه عاشقانه، تشکر از خداوند را از یاد نبرید. در تمام لحظه های زندگی از خداوند شاکر باشید. هنگام چشم پوشی و یا رد چیزهایی که در حال حاضر در زندگی دارید، تنها دست یابی به خوش شانسی خود را کاهش می دهید.

۶- توقف تجزیه و تحلیل

فکر کردن مهم است، اغلب ما اجازه می دهیم ذهنمان ما را به سمت جلو حرکت دهد. بهترین روش این است که به جای تفکر، احساس کنیم. انسان های خوش شانس این طور به نظر می رسند که از قلب شان فرمان می گیرند و رهبری می شوند نه از سرشان.

۷- قبول شکست های گذشته

گاهی عدم قبول شکست های گذشته شانس موفقیت در آینده را به طور چشم گیری کاهش می دهد. خشم، کینه و نبخشیدن خود یکی از عللی است که افراد در خوشبختی و خوش شانسی بعدی را به روی خودشان می بندند. مهم نیست در چه اموری این تجربه را داشته اید؛ امور مالی، روابط و یا سلامتی. یکی از مهم ترین تمرینات، تمرین بخشش خودتان است.

۸- بهره هوشی افراد خوش شانس

افراد خوش شانس اعتراف می کنند که خیلی باهوش نیستند. آنها از طریق تلاش و مطالعه به هوش دست پیدا کرده اند. آنها مدام سوال می پرسند، از ایده های جدید استقبال می کنند و هر روز مهارت شان را از روز قبل بیشتر می کنند. آنها به دنبال شادی و موفقیت بوده و به صورت مستمر در حال یادگیری هستند.

۹- موفقیت تصادفی وجود ندارد

آیا شانس وجود دارد

با پذیرش موفقیت تصادفی شما شانس رسیدن به موفقیت خودتان را کاهش می دهید. افراد خوش شانس هیچ گاه خوش شانس به دنیا نمی آیند. آنها به سادگی انتخاب می کنند و متفاوت می اندیشند و عمل می کنند.

سخنان بزرگان در مورد شانس

۱- هرگز دست از تلاش و کوشش برندارید چرا که با گذشت زمان شانس به شما روی خواهد آورد. » هریت بیچر استاو
۲- « شانس یار مردان سخت کوش است.» ضرب المثل
۳- « شانس به سراغ ذهن‌ های آماده می‌رود.» لویی پاستور
۴- « شانس٬ با نشستن در یک گوشه و انتظار کشیدن، به سراغ آدم نمی‌ آید؛ بلکه آن را باید با حرکت و استقبال از خطر به دست آورد.» راس پرو – بر بال عقاب‌ها
۵- « تاریخ انسانهای آزاد، هرگز نه با شانس، بلکه با انتخاب، انتخاب خود آنها نوشته شده است.» دوایت آیزنهاور
۶- « یک مرد سه چیز لازم دارد: ایمان، ممارست و شانس.»» چارلز بوکوفسکی – هالیوود (کتاب)
۷- «من هنوز موجبی برای نومیدی نیافته‌ام. هر کس که اراده‌ ای نیرومند نگاه داشته و خود را بدان پرورش داده است و در عین حال نظری وسیع دارد، او بیش از همیشه شانس خواهد داشت.» فریدریش نیچه – اراده معطوف به قدرت
۸- « آدم‌ هایی که در عمرشان از پس حل کردن چیزی برآمده بودند معمولا پشتکار زیاد داشتند و کمی هم خوش‌ شانسی. اگر به اندازه کافی پافشاری می‌کردی معمولا شانس هم به‌دنبالش می‌آمد. خیلی از آدم‌ ها نمی‌توانند منتظر شانس بمانند، پس تسلیم می‌شوند.» چارلز بوکوفسکی – عامه‌ پسند
۹- « انقلاب ما مرا مجبور کرد تا نیروی عظیم این اصل مسلم، که تاریخ قصه است، را احساس نمایم و متقاعد شده‌ ام که شانس و توطئه چینی قهرمانان بیشتری بوجود آورده‌اند؛ تا فضیلت و نبوغ.» ماکسیمیلیان روبسپیر
۱۰- « آزادی چیزی جز شانسی برای بهتر بودن نیست.» آلبر کامو

چکیده
شانس، اقبال یا فرصت همان بخت است. چه بد باشد یا خوب. دیدگاه فرهنگ‌ها نسبت به شانس از احتمال و تصادف تا ایمان و خرافه متفاوت است. برای نمونه، رومیان برای تجسم شانس به الهه فورتونا معتقد بودند. بخت و شانس از واژه‌ هایی است که گاهی در بین مردم استعمال می‌شود و بیشتر ریشه در ادبیات و شعر دارد. آنچه در مورد وجود شانس مسلم است این است که شانس چیزی جز سعی و تلاش فرد نیست، ما در این مقاله راهکارهایی را برای خوش شانس شدن برای شما بیان نمودیم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گرفته باشد.

پاسخ دهید