آداب پذیرایی از مهمان

آداب پذیرایی از مهمان

آداب پذیرایی از مهمان

مهمان‌ نوازی رابطه‌ ای میان میزبان و مهمان است و به عملکرد میزبان در قبال مهمان تفسیر می‌ شود. مهمان‌ نوازی در فرهنگ فارسی به تلاش میزبان برای تامین راحتی مهمان اطلاق می‌ گردد. مهمان‌ نوازی از نظر لغوی به معنای ابراز لطف عملی، تفقد و پذیرایی از مهمان است. مهمان نوازی نیز زمانند هر کار دیگری اصولی دارد که ما در این مقاله به آنها اشاره می کنیم با ما همراه باشید.

استقبال از مهمان

استقبال از مهمان و دست دادن از نخستین وظایف میزبان در برابر مهمان است. چنان که رسول خدا صلی الله علیه و آله می فرماید: «هنگام ملاقات و نخستین برخورد، سلام کنید و دست بدهید تا گناهانتان ریخته شود». در حقیقت، در اولین برخوردهاست که مهمان، میزان علاقه مندی میزبان را از ملاقات با خویش درک می کند. ازاین رو، برخورد اولیه هر اندازه با خوش رویی، گرمی و صمیمیت بیشتری همراه باشد، علاقه مندی مهمان به مهمانی بیشتر می شود.

تدارکات اضافی ممنوع

در برخی از مهمانی ها صاحب خانه تدارک مفصلی برای مهمان می بیند اما به علت آماده نمودن این تدارکات بیشتر وقت خود را در آشپزخانه صرف می کند و در کنار مهمان حضور نمی یابد. در اینگونه مهمانی ها ، مهمان احساس خستگی می کند بنابر این بهتر است به جای تدارکات زیاد، با چند خوراکی ساده و کم زحمت مانند کیک و چای، آجیل، پاپ کورن از میهمانتان پذیرایی کنید و بیشتر وقتتان را در کنار او بگذرانید.

معرفی خانه به مهمان

هنگامی که مهمان دارید رسم میزبانی را به خوبی انجام دهید. در بردن کیف دستی، چتر یا چمدان به مهمانتان کمک کنید و او را به سمت اتاقی که می تواند از آن استفاده کند، راهنمایی کنید و اگر مهمانتان از راه دوری آمده و چند روزی میزبان او هستید، از همان ابتدا جای حمام و دستشویی را به او نشان دهید و زمان آماده شدن او، میان وعده ای برایش آماده کنید.

قبل از تعارف شخصیت مهمانتان را در نظر بگیرید

قبل از هر برخوردی، به شخصیت مهمانتان توجه کنید اگر او فرد درونگرایی است و دیر با محیط اخت می شود، به او توجه کنید و نیازهایش را پیش بینی نمایید اما اگر مهمانتان فردی صمیمی است بگذارید خانه شما را مثل خانه خودش بداند و آزاد باشد.

جای خواب مهمانتان را تعیین کنید

آداب پذیرایی از مهمان

 

جای خواب مهمانتان را قبل از آمدن به خانه تان مشخص کنید و اگر اتاق اضافه ندارید با همسر و فرزندتان هماهنگ باشید و اتاق بچه ها یا خودتان را در اختیار مهمان بگذارید و هیچگاه جای مهمان را در پذیرایی نیاندازید. اگر برای ماندن مهمان جا ندارید از قبل به او اطلاع دهید.

به خانه تان طراوت دهید

قبل از اینکه مهمانتان به خانه شما بیاید چند شاخه گل تهیه کنید و در گلدانتان بگذارید. گل تازه به خانه شما روح و لطافت می دهد و خانه تان را دلپذیر تر می سازد. یک روز قبل از آمدن مهمان ها خانه خود را تمیز کنید و وسایل مورد نیازتان را تهیه کنید و این کارها را به بعد از ورود مهمانان موکول نکنید.

وسایل شکستنی و با ارزش را از دسترس کودکان خارج کنید

قبل از آمدن مهمانتان وسایل با ارزش و گرانقیمت خود را از دسترس کودکان خارج کنید و با خیال راحت کنار مهماناتان بنشینید. این کار سبب می شود شما در زمان حضور مهمان، مدام مراقب وسایل خود نباشید و مدام چشمتان به دست مهمانتان نباشد.

با رودربایستی کار را خراب نکنید

برخی از مهمانان همراه خود فرد دیگری را نیز به مهمانی می برند. اگر شرایط پذیرایی از همراه او را ندارید، تعارف و رودربایستی را کنار بگذارید و این موضوع را به مهمانتان اطلاع دهید.

نکاتی در مورد اصول صحیح مهمانداری

آیا می خواهید میزبانی شما در همه جهات تمام و کمال باشد این نکات به شما کمک می کند تا یک میهمانی بی نقص داشته باشید.
۱- اول ببینید چه تعداد مهمان دارید. اگر تعداد بچه ها زیاد باشد، می توانید یک میز مخصوص فقط برای بچه ها بچینید. اما اگر می خواهید که بچه ها هم سر همان میز اصلی بنشینند، اگر بچه های خیلی کوچک هم در جمع وجود داشته باشد، باید از صندلی های مخصوص کودکان استفاده کنید.
۲- تعیین کنید که چه تعداد از مهمانان می نشینند. برای راحتی بیشتر پدر و مادرها بهتر است پیش فرزندانشان بنشینند. اگر مهمان مرد هم باشد، مطابق اصول باید سمت راست میزبان زن بنشیند و اگر مهمان زن در بین مهمانان باشد باید سمت راست میزبان مرد بنشیند. برای مهمانی های بزرگ باید ببینید چه کسانی بهتر با هم ارتباط دارند و آنها را پیش هم بنشانید. خیلی ها دوست دارند مردها و زن ها یکی درمیان بنشینند اما لازم نیست.
۳- تصمیم بگیرید که می خواهید از رومیزی استفاده کنید یا خیر. اگر رومیزیتان سفید و جنس آن لیز باشد لازم است که زیر آن حتما چیزی بیندازید که روی میز لیز نخورد. رومیزی باید تقریبا به اندازه ۳۱ سانتیمتر از میز آویزان باشد. اگر شامتان بوفه است، رومیزی باید تا زمین باشد.
۴- وقتی رومیزی را تنظیم کردید می توانید میز را بچینید. با تا کردن دستمال ها شروع کنید و آنها را در وسط جای نشستن هر مهمان قرار دهید.

آداب پذیرایی از مهمان۵- چنگال بزرگ را در سمت چپ دستمال و چنگال کوچک سالاد را در سمت چپ چاقوی بزرگ قرار دهید.
۶- یک بشقاب مخصوص سالاد در سمت چپ چاقوها بگذارید. بشقاب غذا وقتی مهمانان می نشسنند نباید روی میز باشد.
۷- یک چاقو در سمت راست دستمال بگذارید طوریکه قسمت برش دهنده آن به سمت بشقاب باشد. اگر غذایتان استیک یا مرغ است می توانید از چاقوی استیک هم استفاده کنید.
۸- اگر سوپ و سالاد هم دارید تعداد قاشق هایی که روی میز می گذارید باید دو عدد باشد. قاشق کوچک دسرخوری باید در سمت راست چاقو و قاشق سوپ خوری باید در سمت راست قاشق دسرخوری باشد. همچنین می توانید قاشق دسرخوری را درست موقع سرو دسر روی میز بگذارید.
۹- بشقاب نان را با یک چاقوی کره خوری در فاصله ۵ سانتیمتری بالای چنگالها بگذارید.
۱۰- لیوان آب را در فاصله ۵ سانتیمتری بالای چاقوها بگذارید. در سمت راست این لیوان می توانید گیلاس نوشیدنی را قرار دهید.
۱۱- اگر قهوه یا چای هم سرو می کنید، یک فنجان در سمت راست همه این وسائل و یک قاشق چای خوری در سمت راست فنجان قرار دهید.
۱۲- هیچوقت دو نفری را که همیشه کارشان به بحث های طولانی و بد می کشد را کنار هم ننشانید.
۱۳- حداقل سه چهار ساعت قبل از برگزاری مهمانی میوه ها را با سلیقه تمام در ظرف یا سبد میوه بچینید.
۱۴- برای زیباتر شدن ظرف میوه میتوانید از برگ و گل طبیعی برای تزیین استفاده نمایید.
۱۵- میوه انار را می توانید بصورت دانه شده سرو نمایید.
۱۶- میز غذا را می توانید پیش از ورود مهمانان آماده نمایید.
۱۷- هر وسیله ای که با دست راست گرفته می شود مانند کارد، قاشق و لیوان طرف راست و هر چه با دست چپ گرفته می شود مانند چنگال طرف چپ بگذارید.
۱۸- وسط میز را می توانید با یک گلدان گل تزیین نمایید.
۱۹- بر سر سفره غذا گلهایی را که دارای عطر تند هستند مانند گل مریم قرار ندهید زیرا عطر تند گل با عطر غذاها قاطی شده و بوی نامناسبی ایجاد می کند.
۲۰- سعی کنید ظرفهایی که در مهمانی استفاده می کنید از لحاظ جنس، رنگ و مدل با هم هماهنگی داشته باشد.
۲۱- برای مهمانی شام می توانید شمعدان را در دو طرف طولی میز قرار داده و در هنگام صرف شام از نور سالن کم کرده و شمعها را روشن نمایید.
۲۲- برای چیدن میز نهار احتیاج به شمعدان نیست و به جای گلدان می توانید یک ظرف میوه وسط میز بگذارید.
۲۳- برای چیدن میز صبحانه از یک رومیزی زیبا استفاده نمایید و یک گلدان گل در وسط میز قرار دهید. برای هر فرد یک فنجان و نعلبکی چایخوری، کارد کره خوری و قاشق مربا خوری و دستمال اختصاصی بگذارید.
۲۴- اگر برای گرم کردن نان از تستر استفاده می کنید دستگاه را نزدیک میز صبحانه قرار دهید.
۲۵- شما می توانید با هر چه در منزل دارید غذا را از سادگی در آورده و جلوه خاصی به آن بدهید. مثلا روی دیس برنج را با زعفران، کشمش، زرشک، خلال پسته و پرتقال تزیین نمایید.

آداب پذیرایی از مهمان
۲۶- روی کاسه ماست را با برگهای نعناع، زعفران و پودر گل سرخ تزیین نمایید.
۲۷- برای سبد سبزی نیز می توانید تربچه و پیازچه را برش زده و داخل آب سرد بگذارید تا کاملا باز شود و سپس برای تزیین روی سبزی از آن استفاده نمایید.
۲۸- برای مهمانی نهار معمولا پیش از نهار هیچگونه پذیرایی انجام نمی شود و شاید فقط یک فنجان چای یا شربت، زیرا فاصله ورود مهمانان تا صرف نهار کوتاه است اشتهای آنان با پذیرایی قبل از نهار از بین میرود. بعد از نهار اول با شیرینی و چای و دسر و سپس با میوه و آجیل پذیرایی انجام می شود.
۲۹- برای مهمانی شام در فصل تابستان با آب میوه خنک یا فالوده و بستنی پذیرایی را شروع نمایید و شیرینی و چای را برای بعد از شام بگذارید. در فصل زمستان با شیر کاکائو، قهوه و چای همراه با شیرینی پذیرایی را آغاز نمایید.
۳۰- پس از صرف غذا مهمان را تنها نگذارید و سرگرم ظرف شستن و نظافت نشوید. حتی اگر مهمان خودمانی باشد، نظافت و ظرف شستن در حضور او کار نابجایی است زیرا اصل برگزاری مهمانی بر اساس دیدن و رفع دلتنگی است نه خوردن و جمع کردن و شستن.

وظایف مهمان

مهمان نیز به نوبه خود نسبت به میزبان وظایفی دارد که عبارتند از:

۱- اطلاع دادن به میزبان: هر گاه فردی قصد مهمان شدن در منزل کسی را داشته باشد باید از قبل به وی اطلاع دهد یا حداقل زمانی به منزل شخص برود که مهیا ساختن بساط مهمانی برای صاحب خانه میسر باشد زیرا اگر فرد بدون هماهنگی در زمانی که فرصت چندانی برای تهیه غذا نیست به خانه کسی برود چه بسا میزبان خود را برای تهیه غذا به دردسر و مشکل مواجه سازد و در نتیجه جلوی مهمان احساس شرمندگی نماید.

آداب پذیرایی از مهمان

۲- در وقت معین و مقرر حاضر شود: مهمان نباید مهمانی رفتن را با تأخیر بیندازد که صاحب خانه و مهمان دیگر در انتظار بمانند. همان‌طور که اگر موقع معینی را تعیین کردند نبایستی زودتر از به مهمانی برود زیرا ممکن است در آن لحظه میزبان آمادگی استقبال و پذیرایی نداشته باشد و در نتیجه شرمسار می‌شود.

۳- هر جا صاحب خانه اشاره کرد بنشیند: مهمان هرگز نباید در مورد مکان نشستن جر و بحث کند و هر جایی را که برای او پیشنهاد شد آن جا بنشیند چرا که ممکن است خود مهمان جایی را انتخاب کند که مشرف به نقاط حساس خانواده مانند آشپزخانه باشد یا ساکنین منزل را دچار سختی کند بنابراین پیشنهاد میزبان را اطاعت نموده و احترامش را پاس بدارد و همانجا که به او گفته میشود بنشیند.

۴- پرهیز از تجسس در مهمانی: هر گاه وارد منزل یکی از دوستان خود می‌ شود نباید همچون جاسوس‌ ها به کنجکاوی گوشه و کنار منزل بپردازد. به هیچ عنوان صندوق، کیف، بسته، پرونده یا چیز نهفته و طبقه‌ بندی شده‌ ای را باز نکند زیرا چنین عملی خلاف تعهد و امانتی است که میزبان بر دوش مهمان گذاشته است مهمان نباید موازین مهمانی را زیر پا بگذارد و از حسن اعتماد میزبان سو استفاده کند.

۵- تقاضای دشوار از میزبان نکند یکی از وظایف مهمان این است که اگر میزبان وضع خوبی ندارد و قدرت مالی او ضعیف است از او تقاضای غذایی غیر از آنچه برایش می‌آورند نکند حتی اگر می‌داند میزبان غذای مورد علاقه‌ اش را تهیه می‌ کند باز هم از نظر اخلاقی و عرفی این تقاضا درست نیست.

۶- به نوع غذا اهمیت ندهد در بین مردم این طور جا افتاده که اگر کسی را به مهمانی دعوت کردند یعنی اینکه برای او غذای لذیذی تهیه کرده‌ اند و دعوت کردن فقط برای خوردن است. وقتی از مهمانی برگشت اولین سوالی که از او پرسیده می‌ شود این است که چه غذایی درست کرده بودند؟ هدف از پذیرفتن دعوت و مهمانی رفتن نباید پر کردن شکم و لذت جسمانی و نوع غذا باشد بلکه هدف باید امور معنوی و نزدیکی به خدا از این طریق باشد.

چکیده
اگر برای شما مهمان آمده و میزبان هستید باید برای پذایرایی از مهمانتان اصولی را رعایت کنید تا به مهمان خود احترام گذاشته و شرایطی را فراهم کنید که او اوقات خوشی را در کنار شما سپری کند، که ما در این مقاله به این اصول اشاره نمودیم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گرفته باشند از اینکه در این مقاله نیز با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

پاسخ دهید