گران ترین اشیا جن زده

گران ترین اشیا جن زده

گران ترین اشیا جن زده ، دنیای ما دنیای اسرار و شگفتی‌ها است. اشیای تسخیر شده در همین راستا مورد توجه قرار می‌گیرند، دنیای ارواح و شیاطین به همان اندازه که از سوی گروهی مردود شمرده می‌شود، از سوی جمعی دیگر به گرمی مورد استقبال قرار می‌گیرد.

 

۱- قابلمه ی روانی !

این قابلمه یک ظرف آهنی و قدیمی و بدقیافه است.

این قابلامه به یک قاتل زنجیره ای بدنام به نام اد گین که به قصاب پلینفیلد معروف است تعلق داشته است.

کسی که از اعضای بدن ، پوست و دیگر اعضای قربانیان مجسمه و ابزار اثاثیه ی خانه درست میکرده است.

گویا وی از این قابلمه برای نرم کردن اجزای بدن استفاده میکرده است.

این قابلمه به قیمت ۲۰۰ هزار و هشتصد دلار یعنی حدودا دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان تومان به فروش رفت.

گران ترین اشیا جن زده

۲- کپی آنابل برای فیلم ها

آنابل عروسکی تسخیر شده بود که فیلم های آن بر اساس واقعیت ساخته شده است. و اکنون نسخه ی ارجینال آن در موزه ی دارایی ها اد و لورن وارن قرار دارد و برا فروش نیست. اما نسخه ای که در فیلم ها از آن استفاده میشده است.برای فروش قیمت دویست و پنج هزار دلار به فروش رفت.

گران ترین اشیا جن زده

۳- مانسیون سوئپ

درست است که این ملک اربابی بسیار بزرگ با ۲۴ هزار متر مربع و ۱۵ حمام و ۱۰ اتاق خواب شی نیست. و بسیار زیبا تر از آن است که تسخیر شده خوانده شود. اما این مانسیون پس از خودکشی عجیب و ترسناک صاحبان ثروتمند شیکاگوئی خود یعنی چارلز و لارا شوئپ متروکه شده است. و جو تاریکی در این ملک اربابی چیره شده است. و گفته میشود که روح لارا و چارلز هنوز در تالار ها پرسه میزند. و هنوز این ملک با قیمت ۱۲ میلیون دلار به فروش نرفته است. قیمتی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان.

۴- شهر ارواح

این ش هر در کلرادو واقع شده است. دولتمذدان در طی سال ها بار ها هزینه های زیادی کرده اند که به این شهر رونق دهند. در اطراف شهر میلیون ها گزارش از دیدن ارواح. نور های کروی شناور در آسمان شب و صدا های عجیب و غریب از اطراف شهذ و… به دست رسیده است. این تا جای پیش رفت که شهردار از همه خواست از شهر خارج شوند و “کل شهر” را برای فروش با قیمت ۲ میلیون دلار گذاشت.

۵- دیانا

دیانا یک عروسک چینی است که برای صاحب قبلی خود مزاحمت زیادی ایجاد کرد. همسایه های صاحب دیانا بارها عبور و مرور و دویدن ارواح بچه ها را از خانه ی آنها گزارش کرده اند. میگویند این عروسک توسط روح یک دختر بیست ساله به نام دیانا تسخیر شده است. قیمت این عروسک هزار ودویست و پنجاه دلار است.

گران ترین اشیا جن زده

۶-تابلوی مرد رنج کشیده

نقاش این اثر مشخص نیست. اما این تابلو یکی از تسخیر شده ترین تابلو های جهان است. میگویند نقاش خون خود را با رنگ قاطی کرده است و تابلو را کشیده. و سپس در مقابل آن خودکشی کرده است. در سالنی که تابلو قرار دارد اعضای خانواده سایه ی مردی را بار ها میبینند. که صدای گریه و شیون میدهد. که میگویند این روح نقاش اثر است. این تابلو به قیمت ۱۰۵ هزار دلار به فروش رفت و اکنون صاحب آن مشخص نیست.

۷-خانه ی آزی نلسون

آزی نلسون و خانواده ی او موضوع یک برنامه ی تلوزیونی بود که در سال ها پیش برای نمایش یک خانواده ی ایده آل آمریکایی از او و خانه ی او و خانواده ی او فیلم برداری میشد. صاحبان متفاوت خانه بار ها گزارش دیدن روح آزی را کرده اند. که در حال انجام کار های روزمره ی خود است. قیمت این خانه ۵ میلیون دلار گزارش شده است.

گران ترین اشیا جن زده

 ۸-جزیره ی پولیا

کل این جزیره تسخیر شده است. و کل آن برای فروش گذاشته شده است.

این جزیره در ایتالیا قرار دارد. و به قدری تسخیر شده است که دولتمردان ورود به این جزیره را ممنوع کرده اند!

در قرون وسطی این جزیره محل قرنطینه ی مریضان طاعون بود.

سپس محلی برای بیماران روانی شد که با بی رحمی روی آنها آزمایش میشد.

و سپس در جنگ جهانی اردوگاه اسرای جنگی موسولینی شد.

پس چرا جن زده نباشد ؟

سپس این جزیره به قیمت ۶۷۰ هزار دلار به فروش رفت.

۹- ون

این ون متعلق به دکتر کویکین بود. کسی که به افرادی که درد میکشیدند

در همن ون کمک به خودکشی میکرد.

در این ون معروف به اتوبوس مرگ بیش از ۱۰۰ خودکشی با کمک دکتر اتفاق افتاد.

در آخر این ون به قیمت ۳۲ هزار دلار وارد گران قیمت ترین خودرو های ون به فروش رفته شد.

۱۰- اورلاو سیاه

به قول شرلوک هولمز، “جواهرات دام های شیطان اند.”

این گفته کاملا برای اورلاو سیاه صدق میکند.

گفته میشود این جواهر سیاه رنگ در ابتدا چشم یک بت از خدای هندی براهما بوده است. و توسط راهبی دزدیده شد.

گفته میشود تا ابد نفرین براهما در جواهر و روح راهب وجود دارد.

این جواهر بعد ها توسط یک فروشنده ی جواهر در آمریکا خریداری میشود که چند روز بعد از یک آسمان خراش پایین میپرد و خودکشی میکند.

بعد ها به یک شاهزاده ی روسی به نام اورلاو و سپس یک بانوی روسی دیگر میرسد.

که جفت آن ها خودکشی میکنند.

سپس این جواهر را به سه قسمت تقسیم میکنند که شاید نفرین از بین برود.

و یکی از این ها سال ها پیش به قیمت ۳۵۲ هزار دلار در مزایده به فروش رفت.

گران ترین اشیا جن زده

مردم در آن زمان

بر این باور بودند که این غار، همان جایی است که جادوگر در زمان‌های عادی که به دنبال افراد خاندان بل یا طعمه دیگری نمی‌گردد، در اینجا مخفی می‌شود. در اینجا صداهای مرموزی شنیده می‌شود یا نور چراغ‌ها که مدام کم و زیاد می‌شود و کودکانی که در این حوالی مشغول بازی هستند، توسط جادوگر بیرون انداخته می‌شوند. این غار ۱۴۷ متری، تحت مالکیت خصوصی قرار دارد و در طول ماه‌های تابستان و در ماه اکتبر، تورهایی برای بازدید از آن، ترتیب داده می‌شود.

 

۱۱-قصر آیولانی (THE ʻIOLANI PALACE) در هاوایی

قصر آیولانی در هونولولو، همان جایی است که آخرین خاندان سلطنتی هاوایی، یعنی شاه کالاکائوا و خواهرش ملکه لیلیوکالانی، پس از یک شورش که منجر به سرنگونی سلطنت شد، به مدت ۸ ماه در اتاق‌ خواب ملکه، زندانی شدند. حالا روح ملکه، در راهروهای این کاخ پرسه می‌زند (تنها کاخ سلطنتی در خاک ایالات متحده آمریکا) و مردم ادعا می‌کنند که صدای قدم‌های او را شنیده‌اند، بوی سیگار او را حس کرده و اغلب شبح زنی را در ساختمان دیده‌اند؛ ساختمانی که در سال ۱۸۸۲ ساخته شده است. این بنای شاخص تاریخِ ملی، از سال ۱۹۶۹، به عنوان ساختمان اصلی و مقر جمهوری خواهان دولت مورد استفاده قرار می‌گرفت و درهای آن، از سال ۱۹۷۸ و در قالب بازدید از موزه، به روی عموم مردم باز شد.

 

۱۲-هتل کرِسنت (THE CRESCENT HOTEL) در آرکانزاس

هتل کرسنت، در اورِکا اسپرینگزِ آرکانزاس، به عنوان ترسناک‌ترین هتل کشور شناخته می‌شود.

این هتل در سال ۱۸۸۶ و تحت عنوان تفریحگاهی برای افراد ثروتمند و مشهور ساخته شده

اما خیلی زود و تا سال ۱۹۰۸ که به کالج کرسنت و هنرستانی برای تحصیل دختران جوان تبدیل شد

ماهیت اصلی آن، به دست فراموشی سپرده شد.

با گذشت سال‌ها، این هتل، به کالجی برای نوجوانان، یک هتل تابستانی و یک بیمارستان و مرکز درمانی (که توسط مردی اداره می‌شد، که هیچ تجربه‌ای در زمینه امور پزشکی نداشت) تغییر کاربری داد.

در سال ۱۹۶۷

تقریبا به طور کامل در آتش سوخت، اما امروزه در فهرست مکان‌های تاریخیِ ثبت ملی قرار دارد.

با توجه به تمام این تغییرات و زمانی که گذشته و استفاده های مختلفی که از این مکان شده، کرسنت بیشتر و بیشتر شبیهِ مکان‌هایی شده که مهمان‌ها قصد خروج از آن را می‌کنند، اما هرگز موفق به ترک آن نمی‌شوند.

گران ترین اشیا جن زده

۱۳-گورستان یونیون (UNION CEMETERY) در کانکتی‌کات

تنها گورستان موجود در فهرست نقاط ترسناک، گورستان یونیون در ایستونِ کانکتی‌کات است و تاریخ شکل ‌گیری آن، به سال‌های ۱۷۰۰ برمی‌گردد. به عنوان گورستانی که به گفته مردم بیشتر از همه نمونه ها در کل مملکت، در تسخیر ارواح قرار دارد، افراد می‌گویند که مرتبا شبحی را می‌بینند که به نظر می‌رسد یک لباس سفید یا لباس عروسی به تن دارد. اد و لورین وارِن، زوجی که در فیلم‌هایی مانند کانجیورینگ، شخصیت‌هایی به نام آنها گنجانده شده است، درباره این مکان کتابی هم نوشته‌اند و اِد وارِن ادعا می‌کند که از این روح، تصاویری ویدئویی نیز ضبط کرده است.

 

۱۴- کوئین مری (THE QUEEN MARY) در کالیفرنیا

کوئین مری در واقع یک کشتی اقیانوس پیمای بازنشسته‌ی بریتانیایی است که از سال ۱۹۳۶ تا ۱۹۶۷ دل دریا را می‌شکافته است و از آن به بعد، در لانگ بیچ کالیفرنیا، آرام گرفته و بیشتر از قبل، در مرکز افسانه‌ها و روایت‌هایی از ارواح قرار گرفته است. حتی مجله تایم، کوئین مری را به خاطر داستان‌های فراوانی که از ارواح سرگردان در کابین‌های کشتی نقل می‌شد، به عنوان یکی از ۱۰ مکان تسخیر شده‌ برتر در دنیا دانست؛ ارواح افرادی که در این کشتی درگذشته بودند. علاوه بر این، این کشتی در فصل هالووین، به یک جاذبه ترسناک و تماشایی به نام بندر تاریک تبدیل می‌شود، که افراد بیشتری می توانند در آن گشت بزنند و از رازهای آن سر در بیاورند.

 

۱۵- خانه لیزی بوردِن (THE LIZZIE BORDEN HOUSE) در ماساچوست

خانه لیزی بوردن، همانطور که از اسمش پیداست، خانه‌ای است

که ماجرای فجیع لیزی بوردن در آن اتفاق افتاده است؛

کسی که با تبر به والدینش حمله کرد.

این خانه، که در ماساچوست قرار دارد، از سال ۱۸۷۴ تا ۱۸۹۲، به خانواده بوردن تعلق داشت.

اما امروزه، همه می‌توانند در آن بمانند، بخوابند و غذا بخورند!

از سال ۱۹۹۶، این خانه به لطف مارتا مک‌گین، در قالب یک اقامت گاه ساده، جای خواب و صبحانه را در اختیار افراد می‌گذارد. مارتا کسی بود که این خانه را از پدربزرگ و مادربزرگش به ارث برد، آنها هم خانه را در سال ۱۹۴۸ خریده بودند. حالا باور بکنید یا نه، اتاقی که نامادری لیزی، یعنی اَبی بوردن را در آن پیدا کردند، همان جایی است که اکثر افرادی که برای بازدید به اینجا آمده‌اند، دوست دارند در آنجا بمانند.

 

پاسخ دهید