معروف ترین موزه های جهان

معروف ترین موزه های جهان

معروف ترین موزه های جهان ، یکی از اصلی ترین و مهم ترین نقاط گردشگری جهان متعلق به اماکن عمومی و تفریحی می باشد که در میان این اماکن، می توان به موزه ها اشاره نمود که بسیاری از گردشگران و افراد توریست بازدید از موزه ها را در برنامه تفریحی خود قرار می دهند که این می تواند به خودی خود نشان دهنده افزایش کسب و کارهای مختلف باشد. برای شناخت موزه های معروف جهان با راز ثروت همراه باشید.

معروف ترین موزه های جهان

۱- موزه اورسی پاریس

معروف ترین موزه های جهان

موزه اورسی در پاریس اولین موزه ای است

که در لیست برترین موزه های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته

جالب است بدانید موزه ای در پاریس پیدا شده است که توانسته با موزه لوور رقابت کند و حاوی مشهورترین مجموعه آثار هنر ملی امپرسیونیست و پست امپرسیونیست فرانسه است که در سال‌های ۱۸۴۸ تا ۱۹۱۴ میلادی خلق شده‌اند. این موزه تمام آثار مشهور را در خود جای داده و در عین حال آثاری از سبک ‌های کمتر شناخته شده مانند سمبولیست، نقاشی نقطه نقطه و واقع گرایان نیز در اینجا موجود هستند.

معروف ترین موزه های جهان

۲- موزه ملی ۹/۱۱ نیویورک

معروف ترین موزه های جهان

برج‌های دوقلوی نیویورک، زمانی رکوددار بلندترین سازه‌های بشری بود

اما در یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ با حملات تروریستی فرو ریخت.

برای یادبود قربانیان این حادثه، دو استخر مربع در محل دو برج ساخته شده و نام بیش از دو هزار و نهصد قربانی آن نیز بر روی صفحات برنزی حک شده است

۳- موزه هنر متروپلیتن

معروف ترین موزه های جهان

یکی از بزرگترین و مشهورترین موزه های جهان است

که در لیست برترین موزه های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

این موزه مجموعه ای از آثار تاریخی ایران باستان و تاریخ اسلام است و سالانه ۴ میلیون بازدید کننده دارا می باشد. جالب است بدانید که قدیمی ترین آثار این موزه در لندن مربوط به ۳۰۰۰۰۰ سال تا ۷۷۰۰۰ سال پیش است، از جمله سنگ آتشزنه ای که در مصر یافت شده است. در ژوئن سال ۲۰۱۳ منشور کوروش که در موزه بریتانیا نگهداری می شود، به نمایش عمومی گذاشته شد.

۴- موزه بریتانیا در لندن

معروف ترین موزه های جهان

موزه بریتانیا در لندن یکی از قدیمی ترین و بهترین موزه هایی است

که در جهان سالانه بیش از ۶.۵ میلیون نفر بازدیدکننده دارد که از سراسر دنیا برای بازدید

از آثار آن به این بریتانیا سفر می کنند.

معروف ترین موزه های جهان

موزه بریتانیا بزرگترین موزه کشور انگلستان محسوب می شود و آثار متنوعی از کشور های مختلف را در بر می گیرد. این موزه به هنر، فرهنگ و تاریخ جهان اختصاص دارد و مجموعه آثار دائمی آن که تعدادش به ۸ میلیون اثر می‌رسد، تمام قاره‌ها را شامل می‌شود و داستان فرهنگ انسان‌ها را از ابتدا تا به امروز به نمایش می‌گذارد.

۵- موزه ملی پرادو

معروف ترین موزه های جهان

یکی از پر بازدیدترین موزه هایی که در لیست برترین موزه های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته موزه ملی پرادو است. این موزه جز شاهکارهایی از هنر اسپانیا است که کاملترین مجموعه از آثار نقاشی دنیا را در خود جای داده است. ساختمان این موزه در مادرید مربوط به قرن ۱۸ می شود و سبک ساخت آن نئوکلاسیک است. در حال حاضر در این موزه بیش از ۸۶۰۰ نقاشی و ۷۰۰ مجسمه وجود دارد که می تواند ادعا کرد منسجم ترین مجموعه ی هنری در آن قرار دارد.

۶- موزه آکروپلیس

موزه ای به نام آکروپلیس در شهر آتن وجود دارد که از معروف ترین موزه های یونان محسوب می شود و از شناخته شده ترین ها در دنیا محسوب می شود. با ورود به این موزه، در طبقه ی همکف آن به گالری the Slopes of the Acropolis برمی خوریم. در این گالری، اشیایی که از مخفیگاه ها و راه های پنهان آکروپلیس کشف شده است و همچنین اشیا و ابزارهایی که مردم آتن در زندگی روزمره شان از آن استفاده می کرده اند، نگهداری می شود. بعد از آن به سرغ طبقه ی اول می رویم. در طبقه ی اول که ۹ متر ارتفاع دارد، گالری بایگانی (Archaic Gallery) در بخش های شرقی و غربی طبقه به چشم می خورد.

۷- موزه ملی جنگ جهانی دوم در نیواورلئان لوئیزیانا

اگر به تاریخ معاصر جهان و تاریخ جنگ جهانی دوم علاقمندید سری به موزه ملی جنگ جهانی دوم در نیواورلئان لوئیزیانا بزنید که در آن صدها سند از دخالت آمریکا در جنگ جهانی دوم را از زبان بیش از ۷ هزار سرباز می‌توانید مشاهده کنید.

معروف ترین موزه های جهان

۸- موزه مردم شناسی در مکزیک

دیگر موزه ای که از دیدگاه سایت تریپ ادوایز جز برترین موزه های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت

موزه ملی مردم شناسی در کشور مکزیک است.

این موزه دربرگیرنده آثار باستانی، قوم‌شناسی و مردم‌شناسی از روزگاران گذشته مکزیک است

و در آن گنجینه قابل توجهی از میراث پیش کلمبیایی مکزیک مانند سنگ خورشید و مجسمه آزتک قرار گرفته است.

۹- موزه واسا استکهلم

در سال ۱۶۲۸ کشتی به نام واسا در استکهلم واژگون و غرق شد. این کشتی پس از ۳۳۳ سال از عمق دریا بیرون کشیده شد. امروزه واسا تنها کشتی باقی مانده از قرن هفدهم میلادی است و یکی از پربازدیدترین اشیاء موزه اسکاندیناوی می باشد؛ از همین رو موزه واسا استکهلم در لیست برترین موزه های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

معروف ترین موزه های جهان

۱۰- گالری یوفیزی

دیگر موزه هایی که در بین برترین موزه های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته گالری یوفیزی است که مجموعه ای دهه هایی که در شهر فلورانس توسعه رنسانس رخ داده بود. این گالری یکی از قدیمی ‌ترین موزه‌های جهان به حساب می‌آید و در سال ۱۵۶۰ میلادی برای دوک بزرگ توسکانی ساخته شده است.

معروف ترین موزه های جهان

۱۱- موزه هرمیتاژ

در سنت پترزبورگ موزه ای به نام آرمیتاژ وجود دارد که مجموعه ای بسیار غنی از زیباترین آثار هنری و سلطنتی و یکی از پیشروترین موزه های دنیا در این زمینه است. اگر تور سنت پترزبورگ را انتخاب کردید حتما از این موزه و آثار حرفه ای آن دیدن کنید. مجموعه ی موزه آرمیتاژ از ۵ ساختمان مجزا تشکیل شده است که به هم متصل هستند، این موزه ها شامل کاخ زمستانی، آرمیتاژ کوچک، آرمیتاژ قدیمی، آرمیتاژ جدید و تئاتر آرمیتاژ می شود.

۱۲- موزه نیوزلند

موزه نیوزیلند (Museum of New Zealand (Te Papa Tongarewa)

احتمالا یکی از متفاوت‌ترین موزه‌هایی است که با آن‌ها آشنایید.

این موزه به درستی تاثیر نیروهای طبیعی را در شکل‌گیری زندگی و فرهنگ مردم نیوزیلند را نمایش می‌دهد.

در موزه نیوزیلند می‌توانید آثار به جای مانده از مردم مائوری (نخستین ساکنان نیوزیلند) را نیز ببینید.

۱۳- موزه ونگوگ

در آمستردام میدانی به اسم میدان موزه هست که چندین موزه ی معروف را در اطراف خود جای داده است: موزه اشتدلیک، موزه امپراتوری و البته موزه ون گوگ (Van Gogh Museum). در سال ۲۰۱۷ این موزه با ۲٫۳ میلیون گردشگر اولین موزه ی پربازدید هلند شد، همچنین در لیست برترین موزه های جهان در سال ۲۰۱۸ هم توانست قرار بگیرد. این موزه از دو ساختمان تشکیل شده:

ساختمان ریتولد (Rietveld building) اصلی ترین بخش موزه است و مجموعه های دائمی در آن به نمایش در آمده است.
ساختمان دیگر موزه مخصوص نمایشگاه های مهم موقتی است. این بنا با ساختار بیضی شکل سه طبقه دارد و برای ورود به ان باید از تونل زیرزمینی ساختمان ریتولد استفاده کنید.

۱۴- موزه نسل کشی کامبوج

موزه نسل کشی کامبوج از آن جاذبه هایی است که به یک اتفاق دردناک و متاثر کننده برمی گردد. داستان این موزه به سال ۱۹۷۵ برمی گردد، زمانی که این مکان جایگاه دبیرستانی به نام تول اسوی (Tuol Svay) بود. در آن سال این دبیرستان توسط نیروهای امنیتی پل پوت، سیاستمدار کامبوجی، گرفته شد و به یکی از زندان های امنیتی در آمد. او شخصی بود که جنبش خمر سرخ را به راه انداخت. زمانی نگذشت که این مکان بزرگترین مرکز بازداشت و شکنجه در کشور شد. این زندان بعدها به موزه تول اسلنگ (موزه نسل کشی کامبوج) تبدیل و جایی شد برای به نمایش گذاشتن ظلم و ستم نیروهای خمر سرخ (Khmer Rouge) که بسیار دردناک و غیر قابل باور است. این زندان با نام S-21 نیز شناخته می شود.

۱۵- موزه طلا در کلمبیا

اولین موزه ای که در جهان اقدام به نمایش اشیای تاریخی ساخته شده از طلا نمود موزه ی طلا در کلمبیا است. این موزه در سال ۱۹۳۲ در شهر بوگوتای کلمبیا تاسیس شد و در حال حاظر بیش از ۳۴ هزار قطعه از این فلز گرانبها را نگهداری می کند. موزه طلای کلمبیا هم از جمله مواردی است که لیست برترین موزه های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

معروف ترین موزه های جهان

پاسخ دهید