مدیریت و رهبری کاریزماتیک

مدیریت و رهبری کاریزماتیک

مدیریت و رهبری کاریزماتیک ،کاریزماتیک به فردی گفته می‌شود که بتواند با جذابیت و سخنان خود افراد را در یک هدف خاص تحریک کند.

یک فرد کاریزما دارای جذابیت خاصی می‌باشد. اما، نمی توان گفت هر فرد جذابی دارای ویژگی کاریزماتیک است. در واقع شخصیت کاریزماتیک اساساً روش تشویق رفتارهای خاص در دیگران از طریق ارتباطات خوش سخنی، ترغیب و شخصیت است. یک رهبر کاریزما افراد را برای داشتن کارهای خاص تشویق می کند. و افراد به نوعی با سخنان و جذابیت از آنها اطاعت می کنند.

تفاوت رهبری کاریزماتیک با دیگر سبک‌های رهبری

مارک بل (Mark Bell) در کتاب «مطالعه‌ی موردی رهبری کاریزماتیک با تمرکز بر رونالد ریگان»
می‌نویسد:
«رهبری کاریزماتیک قابل تشخیص است اما نسبت به دیگر سبک‌های رهبری کمتر ملموس است.»
رهبری کاریزماتیک شباهت‌هایی با دیگر سبک‌های رهبری دارد.
رهبری کاریزماتیک و رهبری تبدیلی که هر دو بر توانایی رهبر در اثر‌گذاری بر پیروان و الهام ‌بخشیدن به آنها استوارند، افراد را تشویق می‌کنند که برای رسیدن به هدف برتر سازمانی یا اجتماعی بهتر کار کنند و انسان بهتری باشند.
شباهت‌های دیگر عبارتند از:
رهبر بر کسانی که در خدمت هدف مشترک‌شان هستند تکیه می‌کند
بر ابتکار عمل و جسارت تأکید می‌شود

تفاوت این دو سبک رهبری در نوع نگاه به شخص رهبر است:

باور شخصی رهبر کاریزماتیک تأثیر قابلِ‌توجهی بر مخاطبان دارد
رهبر کاریزماتیک به جای روش‌های کنونی انجام کارها، از قضاوت اخلاقی و اشتیاقش سخن می‌گوید

تاریخچه‌ی رهبری کاریزماتیک

ماکس وبر (Max Weber) جامعه‌شناس آلمانی در نخستین کتابش «سه طبقه‌ی قانون شرعی» در ۱۹۵۸، سه نظام قدرت برای سازمان‌ها و دولت‌ها معرفی کرد:
سنتی
قانونی/عقلانی
کاریزماتیک
رهبری کاریزماتیک
به عقیده‌ی وبر دو نوع نظم وجود دارد:
نظم مبتنی بر هنجارها و نظم مبتنی بر صلاحیت و اقتدار. در سازمان‌های اقتدارگرا، افراد از قوانینی که رهبر تعیین می‌کند پیروی می‌کنند. رهبری مبادله‌ای و رهبری بوروکراتیک در این دسته جای می‌گیرند.
برخی سازمان‌ها از هنجارهایی که بر مبنای نیازهای مأموریت و چشم‌اندازشان شکل می‌گیرند، برای ایجاد وفاداری در کارکنان و پیروان‌شان استفاده می‌کنند.
رهبران کاریزماتیک هم، برای ایجاد پیوند عاطفی محکم با کارکنان و پیروان از هنجارها استفاده می‌کنند.

نمونه‌هایی از رهبری کاریزماتیک

رهبران کاریزماتیک در همه‌ی ابعاد زندگی و نه تنها در کسب‌وکار بلکه در میان گروه‌های مذهبی و جنبش‌های سیاسی و اجتماعی هم دیده‌ می‌شوند.

رهبری کاریزماتیک در گروه‌های مذهبی

مارتین لوتر کینگ
دکتر کینگ متولد سال ۱۹۲۹ بود و مانند پدرش و به عنوان یک کشیش قدم در راه تبلبغ مذهب گذاشت.
فعالیت‌های مربوط به حقوق مدنی را به عنوان آغازگر تحریم استفاده از اتوبوس، در شبِ بازداشت رزا پارکس در مونتگومریِ آلاباما آغاز کرد. سخنرانی‌های اثرگذار و باورش به اعتراض مسالمت‌آمیز نیروی محرکِ جنبش‌های حقوق مدنی شد. در سال ۱۹۵۷ او به همراه چند تن دیگر کنفرانس رهبری مسیحیان جنوب را پایه‌گذاری کرد. بازداشت او در سال ۱۹۶۰ در یک رستوران که اعتراض جهانی را به همراه داشت، توجه نامزد ریاست جمهوری، جان اف کندی را هم جلب کرد. او خیلی زود آزاد و اثرگذاری‌اش در مبارزه برای حقوق مدنی دو چندان شد.
سخنرانی‌های او باعث شکل‌گیری جنبش‌هایی در آمریکای جنوبی و فراتر از آن شد. دکتر کینگ بیش از هر چیز به خاطر راهپیمایی ۲۸ آگوست ۱۹۶۳ در واشنیگتن که بیش از دویست هزار نفر در آن شرکت داشتند، معروف است. او در این راهپیمایی سخنرانی معروفِ «من رویایی دارم» را ارائه کرد. یک سال بعد لایحه‌ی حقوق مدنیِ ۱۹۶۴ به تصویب رسید.
پیشرفت بشریت اگرچه اجتناب‌ناپدیر است اما به‌خودیِ‌خود رخ نمی‌دهد، هر گامی به سوی عدالت همراه با ازخودگذشتگی، سختی، استقامت، تلاش خستگی‌ناپذیر و اشتیاق افراد متعهد است.

مادر ترزا

مدیریت و رهبری کاریزماتیک
مادر ترزا کاتولیک و متولد ۱۹۱۰ در مقدونیه (یوگوسلاوی امروزی) بود که عمده‌ی شهرتش به خاطر کمک به مردم فقیر است. مادر ترزا در ۱۸سالگی راهبه شد و در ۱۹۲۹ برای تدریس در مدرسه‌ی دخترانه‌ی مریم مقدس در کلکته به هندوستان رفت.
در ۱۹۴۶ مادر ترزا تدریس را رها کرد تا به کاری که هدف والایش بود بپردازد و آن پایه‌گذاری مؤسسه‌ی خیریه‌ای برای خدمت به مردم محله‌های فقیرنشین کلکته بود. طی دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ او پایگاهی برای جزامیان، یک پرورشگاه، خانه‌ی سالمندان، درمانگاه خانودگی و حلقه‌ای از درمانگاه‌های سیار راه‌اندازی کرد.
در ۱۹۷۱ به نیویورک رفت تا نخستین شعبه‌ی خیریه‌اش را در آمریکا راه‌اندازی کند.
در ۱۹۸۵ او در چهلمین نشست عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد. در زمان مرگِ او مؤسسه‌ی خیریه‌اش بیش از ۴۰۰۰ عضو از خواهران روحانی و ۶۱۰ پایگاه در ۱۲۳ کشور مختلف داشت. شخصیت الهام‌بخش، تعهد و ازخودگذشتگی‌اش برای تحقق هدفی والا او را به نمونه‌ای درخور از رهبر کاریزماتیک تبدیل می‌کند.
همیشه لبخند بزنید زیرا لبخند سرآغاز عشق است. مادر ترزا

پاپ ژان پل دوم

او در ۱۹۲۰ در لهستان به دنیا آمد.
در ۱۹۳۸ و در اشغال آلمان نازی آموزش‌های مذهبی‌اش را به‌طور مخفیانه آغاز کرد و در ۱۹۴۶ به مقام کشیشی رسید. او در ۱۹۵۸ اسقف شد. سپس در ۱۹۶۷ به مقام کاردینالی رسید. در ۱۹۷۸ به عنوان پاپ انتخاب شد و تا زمان مرگ در سال ۲۰۰۵ این عنوان را حفظ کرد. پاپ ژان پل دوم نقش مهمی در تقویت نقش کلیسای کاتولیک در دنیای مدرن داشت. او به بیش از ۱۰۰ کشور سفر کرد و قاطعانه از حقوق بشر دفاع می‌کرد.
بقای آزادی نه در گروی انجام آنچه که می‌خواهیم بلکه در گروی حق انجام کار درست است.

رونالد ریگان

مدیریت و رهبری کاریزماتیک
رونالد ویلسون ریگان در ۱۹۱۱ متولد شد.
او با امضای قراردادی هفت‌ساله با شرکت فیلم‌سازی Warner Brothers به عنوان بازیگر به شهرت رسید.
در دوران جنگ دوم برای ارتش فیلم‌های آموزشی می‌ساخت.
با اینکه سابقه‌ی ریاست یک اتحادیه‌ی کارگری را در سابقه‌اش داشت، در دهه‌ی ۱۹۵۰ دیدگاه سیاسی‌اش را از لیبرال به محافظه‌کار تغییر داد.
او شروع به ارائه‌ی سخنرانی‌های انگیزشی برای صاحبان کسب‌وکارها کرد تا جایی که در ۱۹۶۴ سخنرانی درخشانی در حمایت از سناتور آمریکایی، بری گلدواتر (Barry Goldwater) انجام داد. او در ۱۹۶۸ نامزدی‌اش برای عنوان ریاست جمهوری را اعلام کرد و در ۱۹۸۰ به این مقام رسید. او را که قادر بود دیدگاه‌های سیاسی‌اش را به روشی که برای مردم خوشایند بود بیان کند، در کنار «تدی روزولت» و «جان اف کندی» به عنوان یکی از کاریزماتیک‌ترین رئیس‌جمهورهای ایالات متحده می‌شناسند.
ما نمی‌توانیم به همه‌ کمک کنیم، اما همه می‌توانند به دیگری کمک کنند.

سر وینستون چرچیل

او که متولد ۱۸۷۴ است بیشتر به عنوان نخست وزیر انگستان در دوران جنگ جهانی دوم شناخته می‌شود اما مهارت‌های ارتباطی‌اش را در جنگ جهانی اول و به عنوان خبرنگار جنگی کسب کرد. او که سخنران قابلی بود با سخنرانی‌های رادیویی‌اش در دوران بمباران انگلستان توسط آلمان، به مردم برای مقاومت و ایستادگی روحیه می‌داد.
همان‌قدر که ایستادن و سخن گفتن شجاعانه است، در موقع مناسب نشستن و گوش دادن هم نشانه‌ی شجاعت است.

لی لاکوکا

لیدو آنتونی لاکوکا (Lido Anthony Iacocca) در اواخر دهه‌ی ۱۹۷۰ از طرف هیئت مدیره‌ی خودروسازی کرایسلر استخدام شد تا خودروسازی را از ورشکستگی نجات بدهد. لاکوکا با جذبه و کشش جادویی‌اش کنگره را قانع کرد که اعطای وامی قابلِ‌توجه را به کرایسلر تأیید کند.
مدیرعامل کرایسلر که تحصیلات عالی نداشت، از کاریزمای طبیعی برخوردار نبود و این استعداد را در خودش خلق و تقویت کرد. یکی از نمونه‌های به‌یادماندنی کاریزمای او، لحن او در بیان این شعار معروفش است:
اگر ماشین بهتری پیدا کردید، همون رو بخرید!»
انگیزه همه چیز است! شما نمی‌توانید به جای ۲ نفر باشید اما می‌توانید به اندازه‌ی ۲ نفر کار کنید.
پس به دیگران انگیزه بدهید تا آنها هم به دیگران انگیزه بدهند.

جک ولش

مدیریت و رهبری کاریزماتیک
جان فرانسیس ولش (John Francis Welch) در ۱۹۳۵ به دنیا آمد.
در کودکی به ورزش علاقه داشت و درس‌هایی را که از ورزش آموخته‌ بود در طول زندگی‌اش به کار گرفت. پس از دانشگاه در ۱۹۶۰ برای کار به عنوان مهندس شیمی به جنرال الکتریک (GE) پیوست و پله‌های ترقی را چنان طی کرد که در سال ۱۹۸۱ به عنوان جوان‌ترین مدیر‌عامل تاریخ جنرال الکتریک به این مقام رسید.
به عنوان مدیر عامل و بر خلاف روش رایج، اقدام به ایجاد رابطه‌ی مثبت با کارکنان و مشتریان کرد. او با کارکنان خودمانی بود و آنها همیشه آماده‌ی سر زدن‌های برنامه‌ریزی نشده‌ی او بودند. با اینکه در کاهش هزینه‌ها و قطع همکاری با کارکنانی که عملکرد خوبی نداشتند تردید نمی‌کرد، سبک رهبری او حسی از غرور و ارزشمند بودن را در شرکت ایجاد کرده بود.
افشره‌ی رقابت‌پذیری وقتی رها می‌شود که به دیگران القا کنیم افکارشان مهم و باارزش است، و سپس رهایشان کنیم تا آن را عملی کنند.

ویژگی‌های رهبر کاریزماتیک

مدیریت و رهبری کاریزماتیک

۱٫ برقراری ارتباط با افراد

رهبران کاریزماتیک مهارت های خارق العاده ای در برقراری ارتباط با افراد دارند. آنها با کارمندان خود و یا افراد ارتباط برقرار کرده و به نوعی صحبت های افراد را تا آخر با دقت گوش می دهند. همین باعث می شود تا آنها احساس مهم بودن کرده و در نتیجه به سمت خود جذب کنند. در واقع ارتباط برقرار کردن رهبران کاریزما با کارمندان باعث می شود که انگیزه کارمندان بالا برود، تا بتوانند بهترین تلاش خود را برای موقعیت سازمان و شرکت انجام دهند.

۲٫ شریک شدن سرمایه با افراد

مدیریت و رهبری کاریزماتیک شخصیت کاریزماتیک با اطرافیان خود سرمایه ای که دارد را شریک می‌شود.
البته سرمایه فقط به معنی مادی نیست بلکه تجربیات، دانش و مهارت ها نیز شامل می شود. آنها به اطرافیان خود هر آنچه را که مفید و لازم باشد می گویند تا در کارها استفاده کنند. برای شخصیت کاریزماتیک شما نباید هیچ دروغ و فریب کاری داشته باشید. چون در این صورت کوچکترین آنها باعث از دست دادن اعتماد و شک و تردید در دل افراد می شود.

۳٫ ارزش قائل شدن برای افراد

رهبران کاریزماتیک احساس فروتنی دارند. آنها ارزش زیادی را برای هر کارمند می گذارند و تمام تلاش خود را در برطرف کردن نیاز آنها می کنند. اگر کارمندان از هر نیازی برخوردار باشند دغدغه فکری نداشته و می‌توانند به خوبی کارهای خود را در جهت رسیدن به هدف انجام دهند. رهبر کاریزماتیک می تواند به راحتی افراد را به خود جذب و متعاقد کند تا ارزش های خاصی را برای سازمان به ارمغان آورد. به کارمندان نشان می دهند که چگونه بودن هر یک آنها بر منافع استراتژیک شرکت تأثیر می گذارد.

۴٫ ابراز همدردی و دلسوزی کردن

از ویژگی های کارآفرینان موفق یا همان رهبران کاریزماتیک دلسوزی و همدردی می باشد. کاریزماتیک باید خود را در موقعیت که افراد قرار دارند بگذارد و به نوعی با آنها هم مسیر شود تا احساسی را که افراد دارند تجربه کند. شما وقتی می توانید این کار را به عنوان کاریزما انجام دهید که از صمیم قلب خواهان آن باشید. شما باید به نوعی توانایی عشق ورزی را در خود تقویت کنید.

۵٫ اعتماد به نفس

از ویژگی های مهم و اساسی یک کاریزماتیک داشتن اعتماد به نفس بالا است. آنها خود را خوب می فهمند و سعی نمی کنند کس دیگری باشند. کاریزماتیک در انجام کارها با انگیزش درونی و به شکلی قاطع و محترمانه می باشد و هیچ وقت نگران اینکه مردم درباره او چه می گویند نیست. آنها واقعا از خود مطمئن هستند. آنها قدرت درونی زیادی دارند و همین باعث بالا بردن اعتماد و عزت نفس می شود. شما می توانید برای اینکار هر راهی را برای توسعه و رشد شخصی خود انجام دهید تا به اتفاقات مثبتی دست پیدا کنید.

۶٫ زبان بدن مثبت

یکی از اولین مواردی که در مورد یک رهبر کاریزماتیک متوجه می شوید زبان بدن گرم ، باز و مثبت آنهاست. در حین صحبت کردن لبخند می زنند و با شادی واقعی به برقراری ارتباط تازه با غریبه ها می پردازند. آنها تند و تیز و بسیار مشتاق هستند. در حین سخنرانی به افرادی که توجه کاملی به صحبت هایش دارند با چشم ارتباط برقرار می کنند و دارای لحن و گفتار و زبانی بدنی متناسب هستند. کاریزماتیک دارای بدنی مستحکم می باشد و با استفاده از دست ها و راه رفتن خود را جذاب تر نشان می دهد تا افراد واقعا به سمت او کشیده شوند.

۷٫ مهارت گوش دادن

رهبران کاریزماتیک شنوندگان بسیار خوبی هستند.
وقتی آنها به شما گوش می دهند ، حواسشان را به خوبی جمع می کنند و به نوعی فکرشان در جای دیگری نیست. یک رهبر کاریزماتیک به آنچه گفته می شود توجه می کند و با علاقه می شنود. آنها در وسط صحبتهای سخنران نمی پرند و منتظر می مانند تا سخنرانی تمام شود و با کنجکاوی سوال های خود را بپرسند.

۸٫ بهبود خود از لحاظ های مختلف

یک رهبر کاریزماتیک می داند که خصوصیات خاصی دارد که او را از دیگران متمایز می کند.
اینها خصوصیاتی هستند که توجه او را جلب می کند و او را کاریزماتیک می کند.
بنابراین او همچنین می داند که پیشرفت وی با افزایش کاریزماتیک و حفظ این شخصیت ها می باشد.

۹٫ ریسک پذیری

ریسک پذیری از مهمترین مواردی است که باید برای رسیدن به موفقیت با آن مواجه شد.
افراد کاریزماتیک به خوبی و با برنامه ریزی ریسک می کنند و در صورت شکست خود را نمی بازند.
آنها برای چیزی که می خواهند دعوت نامه می فرستند و برای رسیدن به هر چیزی که دوست دارند و می خواهند تلاش می کنند.

۱۰٫ نگاه کردن مستقیم به چشم ها

در حین صحبت کردن کسی کاریزماتیک مستقیما به جشم های وی نگاه و با او ارتباط برقرار می کند تا فرد بتواند احساس امنیت و مهم بودن کند و به نوعی به شما اعتماد کند. همین باعث می شود اگر افراد به شما اعتماد کنند و به سمت شما جذب شوند. آنها با نگاه کردن به جشمان گاهی سرشان را به معنای تایید نیز تکان می دهند تا فرد احساس مهم بودن کند و بداند حرف هایش برای شما مهم است.

مزیت‌ها و عیب‌های رهبری کاریزماتیک

سبک رهبری کاریزماتیک مزیت‌های بسیاری دارد.
رهبران کاریزماتیک معمولا به دگرگونی‌های اجتماعی سرعت می‌بخشند اما برای سازمان‌هایی با ساختار، فرایند و طرز کار خشک و انعطاف‌ناپذیر مناسب نیستند.

برخی عیب‌های رهبری کاریزماتیک

احتمال دارد رهبران به خاطر موفقیت‌های پیشین دچار تعصب و غرور بی‌جا شوند
سازمان‌هایی که وابسته به رهبری کاریزماتیک هستند ممکن است با بازنشستگی یا قطع همکاری رهبر دچار اختلال شوند
گاهی رهبران کاریزماتیک توجه و حساسیت خود را نسبت به زیردستان و پیروان خود از دست می‌دهند
رهبران کاریزماتیک ممکن است قادر به درس گرفتن از اشتباهاتی که احاطه‌شان کرده نباشند
ممکن است رهبران کاریزماتیک با باور به فراتر از قانون بودن دست به خطاهای مالی و اخلاقی بزنند

برخی از مزیت‌های رهبری کاریزماتیک

مدیریت و رهبری کاریزماتیک
رهبران کاریزماتیک افراد را به تلاش برای هدفی مشترک تحریک می‌کنند
رهبران کاریزماتیک باعث تمرکز سازمان بر یک هدف اصلی و هسته‌ای می‌شوند
در رهبری کاریزماتیک بر درس گرفتن از اشتباهات برای موفقیت در مأموریت تمرکز می‌شود
سازمان‌هایی که با سبک کاریزماتیک رهبری می‌شوند یکپارچه و هم‌بسته هستند زیرا کارکنان آنها هدفی روشن دارند

پاسخ دهید