قانون جذب زندگی آرنولد

قانون جذب زندگی آرنولد

قانون جذب زندگی آرنولد ، آرنولد شوارتزنگر در سال ۱۹۴۷ در خانواده ای سخت گیر و کاتولیک در اتریش به دنیا آمد. او در دهکده ای به دور از امکانات بزرگ شد. آرنولد مرتب با کمربند مورد ضرب و شتم قرار می گرفت و دلیل آن نداشتن هوش و استعداد کافی بود. در راز ثروت به این قانون جذب می پردازیم.

 

قانون جذب چیست؟

قانون جذب زندگی آرنولد
قانون جذب یک روش اصیل زندگی کردن است که طبق آن افراد با تمرکز بر افکار منفی یا مثبت خود، می توانند اتفاقاتی را در زندگی شان رقم بزنند. بر طبق این قانون، افکار و انسان ها از انرژی هایی ساخته شده اند و از این رو می توانند با کائنات ارتباط برقرار کنند. از آن جایی که ذهن می تواند تاثیر بسیار مثبتی در زندگی هر فرد داشته باشد، پس با تقویت آن نیز می توان به روش زندگی صحیح و خوبی دست یافت. قانون جذب روش های این تقویت ذهنی را به شما آموزش خواهد داد. قانون جذب تکنیک های مختلفی دارد. نمونه ای از این تکنیک ها عبارتند از تکنیک تجسم، تکنیک آینه و تکنیک یادآوری.
تکنیک تجسم می گوید که شما باید هدف خود را تجسم کنید و خود را در موقعیت آن قرار دهید. برای ان کار لازم است تا ذهن خود را باز کنید و آن را از هر تفکری خالی کنید. برای آن می توانید از تمرکز بر تنفس استفاده کنید‌. تکنیک آینه می‌گوید شما در مقابل اینه بایستید و خود را در موقعیت مورد نظر قرار دهید.‌ با استفاده از تکنیک یادآوری قانون جذب، شما باید خود را در موقعیتی پس از رسیدن به هدف خود مجسم‌ کنید.‌
افراد مشهور زیادی از این تکنیک ها در زندگی خود استفاده کرده اند.

 زندگی آرنولد شوارتزنگر

قانون جذب زندگی آرنولد
داستان زندگی آرنولد پیچیدگی ها و جذابیت های بسیار زیادی دارد.
از بدن سازی گرفته تا فرمانداری.
او یکی از افرادی است که بسیاری از ما با دیدن مداوم او روی پرده و شنیدن اخبار متفاوت از زندگی اش بزرگ شده ایم.‌ نسل های قدیمی تر روز های چشم گیر بدنسازی او را به یاد خواهند آورد در حالی که جوان تر ها وی را به عنوان فرماندار پیشین کالیفرنیا بشناسند. مربی بدنساز سابق اتریشی/آمریکایی نقش های بسیاری را در زندگی خود تجربه کرده است.

قانون جذب در زندگی آرنولد

وی به عنوان یک مهاجر بی پروا با دنبال کردن رویا های خود به یک بازیگر، نویسنده، سیاستمدار و تاجر موفق تبدیل شد. اما واقعا از پشت صحنه زندگی او چه می دانیم؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی پشت صحنه موفقیت های آرنولد بپردازیم. پشت صحنه ای که پیوندی بسیار عمیق با قانون جذب و تکنیک های مختلف آن دارد و باعث موفقیت های روزافزون آرنولد شده است.
قانون جذب زندگی آرنولد
آرنولد شوارتزنگر در سال ۱۹۴۷ در خانواده ای سخت گیر و کاتولیک در اتریش به دنیا آمد. او در دهکده ای به دور از امکانات بزرگ شد. آرنولد مرتب با کمربند مورد ضرب و شتم قرار می گرفت و دلیل آن نداشتن هوش و استعداد کافی بود.

شروع رویا پردازی آرنولد

اما داستان از آرنولد ۱۰ ساله شروع شد.
شاید ابتدای آغاز فعالیت ذهنی او در زمینه قانون جذب همین نقطه بود.
او رویای آینده ای بهتر و درخشان تر را در سرزمین فرصت ها می دید.
آرنولد اخبار مربوط به آمریکا را مشاهده می کرد و می دید که مردم آن جا چقدر خوشحال و موفق هستند.
 پس از آن وی در مدرسه به همکلاسی های خود همیشه می گفت: ” من به آمریکا می روم. ” چیزی که شاید در شرایط آن زمان غیر ممکن به نظر می رسید. پدر آرنولد می خواست که او فوتبالیست شود اما آرنولد ایده های خود را داشت‌. او الگویی بالاتر برای خود داشت. بدنساز موفقی به نام رگ پارک، که مرد سال جهان بود، در فیلم ها ستاره شده بود و کسب و کاری عظیم برای خود طراحی کرده بود تبدیل به رویای آرنولد شد.

اولین استفاده آرنولد از قانون جذب

 آرنولد خود را در این موقعیت ها تجسم می کرد و این هم استفاده اولیه از تکنیک تجسم قانون جذب در زندگی او بود. زمانی که آرنولد به تمرین فوتبال رفت، با وسواس به تجهیزات وزنه برداری نگاه می کرد و اولین هالتر خود را برداشت. همزمان با این کار در ذهن خود این فکر را داشت که اگر رگ پارک توانسته، پس او هم می تواند برنامه ای برای موفقیت و آزادی ذهن خود داشته باشد: بدن سازی، بهترین مرد جهان شدن، رفتن به آمریکا، فیلم سازی و سرمایه گذاری در تجارت.
برای او و ذهن رویاپردازش همه چیز به همین سادگی بود. او تمام اتاقش را پر از تصویر های مردان قوی و بدن ساز جهان کرد تا تمرکزی غیر قابل نفوذ و شکست بر روی موفقیت خود داشته باشد. آرنولد به طرز عجیبی تمرین می کرد. هر درد و سختی و تمرین طاقت فرسایی، گامی در جهت رسیدن به هدفش بود. سرانجام در سن ۱۸ سالگی ارنولد قدم محکمی برای آینده خود برداشت. او که برای خدمت اجباری به ارتش اتریش پیوسته بود، تمرینات خود را برای شرکت در مسابقات جونیور اروپا زیاد کرد و سرانجام در این رقابت ها پیروز شد. اما او را برای رفتن به زندانی نظامی اعزام کردند.

تلاش مداوم و درس از شکست

آرنولد و ذهن رویاپردازش به این نکات اهمیت نمی داد.
او برنده شده بود و تشنه موفقیت های بیشتری برای خودش.
همین ذهن مثبت و فعال و بهره گیری از قانون جذب در زندگی آرنولد باعث شد تا در رقابت های بدن سازی دیگری در رده دوم قرار بگیرد و بعدا به عنوان بهترین مرد اروپا انتخاب شد. همین مسئله او را به کانون توجه همگان تبدیل کرد. اما قلب آرنولد چیزی بالاتر را می خواست. او خود را به عنوان بهترین مرد جهان متصور شده بود، زیرا این برد بلیتی برای رفتن او به آمریکا بود.
سرانجام در سن ۱۹ سالگی آرنولد همزمان با پایان خدمت خود برای مسابقات آقای جهان به لندن رفت. او در این مسابقات پیروز نشد اما به حدی خوب بازی کرده بود که یکی از داوران تحت تاثیر قرار گرفت. با تمرینات فراوان، ذهن مثبت و شکست ناپذیری فراوان سرانجام در سن ۲۰ سالگی او به عنوان جوانترین فرد، قهرمان رقابت ها شد. آرنولد شوارتزنگر در یکی از سخنان خود گفت: ” عدم موفقیت تجربه ای لازم برای رشد در زندگی شخصی مان است، زیرا اگر به حد خودمان نرسیم، چطور می دانیم‌ که واقعا قوی هستیم؟
چگونه رشد خواهیم کرد؟ “
تنها در سن ۲۱ سالگی بود که او در دنیای بدن سازی نامی برای خود رقم زده بود. او رویای ۱۰ سالگی خود را پیش برده بود. در ۲۳ سالگی آرنولد جوانترین برنده رقابت های المپیا شد، رکوردی که هنوز هم در دست اوست. پس از آن آرنولد هر انچه کسب کرده بود سرمایه گذاری کرد و قبل از ۲۵ سالگی او یک‌ میلیونر خودساخته شد. اما حرفه بازیگری مطابق میل او پیش نمی رفت. بیشتر کارگردان ها به خاطر لهجه اش و نام طولانی، او را رد می کردند اما آرنولد دست از تلاش و تجسم رویای خود بر نداشت.

ورود به سینما

بالاخره توجه اندی وارهول به او جلب شد و در ابتدا آرنولد تبدیل به مدل شد. چند ماه بعد او نقش هرکول را بازی کرد اما به خاطر زبان انگلیسی ضعیفش فیلم او دوبله شد. همین نقش جرقه ای برای موفقیت های عظیم او شد و سرانجام آرنولد برنده جایزه گلدن گلوب شد. آرنولد تا جایی پیش رفت که پس از ازدواج وارد دنیای سیاست هم شد. او هم اکنون سخنران انگیزشی موفقی هم می باشد. آرنولد در بخشی از سخنان خود می گوید: ” هنگامی که من بسیار جوان بودن، خودم را در کسوت آن چه می خواستم تصور می کردم. از نظر ذهنی من هیچ وقت درباره آن شک نکردم.
 او می گوید
باید اعتقاد داشته باشید تا به آن چه می خواهید برسید و تصور کنید که آن را دارید و به دستش بیاورید.
نکته
قابل توجه در رابطه با همین قانون جذب در زندگی آرنولد و اعتقاد او به موفق شدنش در حرفه سینما و مشهور شدن در فیلم ها این است که او در مصاحبه ای عنوان کرد که یک روز : ” ستاره شماره یک هالیوود ” خواهد شد. این اعتقادی بود که آرنولد در زندگی خود داشت و همین مسئله استفاده عمیق و دقیق قانون جذب را به خوبی ثابت می کند. همان طور که گفتیم اکنون او سخنران موفقی است و مطالب انگیزشی که می گوید، همیشه الهام بخش است. به خصوص اگر کسی زندگی نامه او را مطالعه کرده باشد. آرنولد اعتقاد دارد که باید به خود اعتماد کنید و بدانید چه چیزی شما را خوشحال می کند.

به دیگران اهمیت ندهید

او می گوید اهمیت ندهید که دیگران درباره شما چه فکری می کنند و چه کاری انجام می دهند. شما کاری کنید تا خودتان خوشحال باشید و خود را با دیگران مقایسه نکنید. او عقیده دارد باید انقلابی رفتار کرد و بسیاری از قانون های جهان را شکست. او می گوید هیچ وقت نباید از شکست ترسید.‌ آرنولد هم بارها و بارها شکست خورده تا به موفقیت رسیده است. آرنولد شوارتزنگر در قسمتی دیگر از سخنرانی خود از افراد می خواهد تا به گذشته برنگردند. او اعتقاد دارد که نباید به افرادی که مانع موفقیت تان هستند گوش دهید. اجازه دهید تا آن ها نظراتشان را بگویند و شما هم به راه خود ادامه دهید و تا رسیدن به موفقیت، حرکت در مسیرتان را رها نکنید.

توصیه های ساده و کاربردی آرنولد شوارتزنگر برای رسیدن به موفقیت

قانون جذب زندگی آرنولد
آرنولد شوارتزنگر در اکثر حرفه ها حرف اول می زند.
او مدل
تهیه کننده
کارگردان
سرمایه گذار
نویسنده
تاجر
بازیگر
فعال محیط زیست
ورزشکار و بدنساز موفق است.
همچنین برنده ی جایزه ی گلدن گلوب بازیگری است و در دنیای بدنسازی نیز جزو کسانی است که حرف اول را می زند و به ترمیناتور معروف است.

۱ – به خودتان اعتماد کنید

آرنولد می گوید برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید بدانیم که از زندگی مان چه می خواهیم.
نباید انتظاراتی که بقیه از ما دارند ما را از خودمان و هدف واقعی مان دور کند.
باید این تفاوت ها را درک کنیم و اجازه ندهیم کسی به جای ما تصمیم بگیرد.

۲ – متفاوت باشید

آرنولد شوارتزنگر اعتقاد دارد روزهای ما نباید شبیه هم باشند.
او از روزمرگی بیزار است.
جمعیت کره ی زمین روز به روز بیشتر می شود و متفاوت بودن بین این سیل جمعیت کار مشکلی است؛ اما نشدنی نیست! هر کس به طوری خودش را متفاوت می کند و می درخشد.
آرنولد با موفقیت هایی که کسب کرده است، توانسته خودش را درخشان کند.
پس اگر شما هم می خواهید به موفقیت برسید و در بین دیگران بدرخشید بهتر است کاری کنید که متفاوت باشید.

۳ – گاهی اوقات خوب است که قانون شکنی کنید

آرنولد می گوید برای رسیدن به اهداف مان گاهی لازم است برخلاف قوانین پیش برویم.
قانون برای شکستن است و با این که این جمله برخلاف چیزهایی است که ما از بچگی یاد گرفته ایم؛ اما باید گاهی به آن عمل کنیم تا بتوانیم استعدادهای مان را شکوفا کنیم.

۴ – کارهایتان را به تعویق نیندازید

آرنولد شوارتزنگر به این اصل پایبند است که کار امروزتان را به فردا نیندازید تا با موانع بیشتری رو به رو نشوید. طبق مطالعات انجام شده حدود ۲۶% از جمعیت جهان مدام خواسته هایشان را تعویق می اندازند و همین کار باعث می شود که انگیزه درونی برای تلاش کردن در آن ها از بین برود. اگر سر خود را با کارهای مختلف و زیاد شلوغ کنید، مطمئن باشید که دیر یا زود در آن ها غرق می شوید و از اهداف تان باز می مانید. شاید همین جسارت و توجه به جزئیات آرنولد باعث شده او الان انقدر موفق باشد؛ پس شما هم از او الگو بگیرید و کارهای خود را بی جهت به روزهای بعد موکول نکنید.

۵ – تا جایی که می توانید یاد بگیرید

این بیت معروف «ز گهواره تا گور دانش بجوی» معرف این نکته ست.
آرنولد شوارتزنگر معتقد است هیچ زمانی برای یادگیری دیر نیست و ما همیشه وقت داریم چیزهای جدیدی بیاموزیم.
او می گوید اگر ما ۲۰۰ کتاب تاثیرگذار در جهان بخوانیم؛ تمام چیزهای لازم برای رسیدن به موفقیت در زندگی را به دست خواهیم آورد.
کتاب های زیادی هستند که پر از درس های لازم برای زندگی می باشند؛
مانند «کلبه ی عمو تم»
یا «جنایت و مکافات» و…
او توصیه می کند در هر لحظه و هر نفس از زندگی سعی کنید چیز جدیدی یاد بگیرید تا بتوانید بی وقفه به سمت موفقیت در زندگی حرکت کنید.

۶ – از شکست نترسید

زندگی پر از فراز و نشیب هاست.
ممکن است دقیقه ای شما پر از حس قدرت باشید و دقیقه ای بعد مملو از حس شکست.
آن چیزی که واجب است بدانیم این است که درد مرحله ای از رشد است؛ پس باید بعد از هر شکست و دردی که متحمل شدیم، به سرعت بلند شویم، دوباره ادامه دهیم و در مقابل آن سر خم نکنیم تا بتوانیم به موفقیت در زندگی دست پیدا کنیم.
قانون جذب زندگی آرنولد

۷ – افراد منفی نگر را از زندگی تان حذف کنید

افرادی که در اطراف شما دائم ساز مخالف می زنند و انرژی های منفی می دهند را باید حذف کنید.
این افراد همه جا و همیشه هستند و از شما حمایت نمی کنند؛ به این دلیل که همه چیز را با نگاه منفی تفسیر می کنند. شما قوی تر از آن چیزی هستید که فکر می کنید؛ به همین خاطر آرنولد شوارتزنگر بسیار به این اصل معتقد است که نباید اجازه دهید این گونه افراد شما را عقب بیندازند و از دستیابی به موفقیت ها دور کنند.

۸ – یک الگو برای خودمان تعریف کنیم

آرنولد شوارتزنگر همواره توضیه می کند که برای موفق شدن فردی را که قبلا راه شما را رفته و موفق شده باشد یا فردی که به شما انگیزه می دهد و می توانید سوال هایتان را ازاو بپرسید الگوی خود قرار دهید.
آن وقت زودتر پیشرفت خواهید کرد.
گاهی باید از راه های میانبر استفاده کنید تا جواب بگیرید و به موفقیت در زندگی نزدیک تر شوید.

۹ – دست از تلاش نکشیم

این که در زمان سختی و مشکل دست از تلاش کردن برداریم و اهداف خود را رها کنیم کار بسیار ساده ای است.
اما ادامه دادن است که هنر می خواهد.
آرنولد شوارتزنگر می گوید نمی توانیم دست هایمان را در جیب مان بگذاریم و از پله های نردبان بالا برویم.
برای رسیدن به موفقیت باید در مسیر رسیدن به چیزهایی که می خواهیم سخت کوش باشیم و دست از تلاش نکشیم. خود او از تولد ۱۵ سالگی اش بدنسازی را شروع کرد و در ۲۰ سالگی به وزن دلخواه رسید. او می گوید هیچ وقت نباید به خاطر موانعی که بر سر راهمان سبز می شود، هدف مان را رها کنیم.
قانون جذب زندگی آرنولد

۱۰ – به دیگران انگیزه دهیم

مثبت اندیشی پدیده ای مسری است.
اگر ما مثبت باشیم و به دیگران انگیزه بدهیم قطعا به ما برخواهد گشت.
اگر مهربانی کنیم، آن ها نیز جواب مهربانی مان را خواهند داد.
باید انگیزه داشته باشیم و همانقدر که برای موفقیت خودمان تلاش می کنیم به دیگران هم انگیزه بدهیم تا پیشرفت و حرکت کنند. همه ی ما هدف داریم اما گاهی کمی انگیزه می تواند ما را از رخوت و سستی برهاند و به سمت تحقق اهداف مان سوق دهد. فقط کافی ست مثبت اندیش باشیم و همان طور که برای خودمان انگیزه ایجاد می کنیم به دیگران هم انگیزه دهیم.

پاسخ دهید