زندگینامه آنتونی رابینز

زندگینامه آنتونی رابینز

زندگینامه آنتونی رابینز

آنتونی یا تونی رابینز نویسنده و سخنران مقتدر آمریکایی در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در کالیفرنیا بدنیا آمد. شهرت عمده او به خاطر سلسله کتاب هایش در زمینه موفقیت است. آنتونی رابینز بیش از نیمی از عمر خود را صرف کمک به دیگران کرده، تا عظمت وجود خود را کشف نموده و آن را بهتر سازند. او یکی از موفق ترین افراد ایالات متحده در زمینه بهبود عملکرد دیگران است. وی بنیانگذار و رئیس هیأت مدیره بنیاد آنتونی رابینز است که به منظور کمک به افراد برای رسیدن به موفقیت های فردی و حرفه ای تأسیس شده است. با ما همراه باشید تا شما را با زندگی این فرد موفق آشنا کنیم.

دوران کودکی و نوجوانی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز دوران کودکی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است. او که متولد تاریخ ۲۹ فوریه سال ۱۹۶۰ می باشد در خانواده ای فقیر در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد. وضعیت نامناسب خانواده ی او و بیکاری پدر باعث شده بود تا آنتونی برای در آوردن مایحتاج زندگی خود دست به هر کاری بزند. به هر سختی که بود دیپلم خود را دریافت کرد و به کارهای گوناگونی ورود کرد، اما در هیچ یک از آن ها نتوانست موفقیت چندان مهمی را کسب کند. زندگی فقیرانه در خانه های کوچک به کابوسی برای آنتونی تبدیل شده بود و او آرزو می کرد تا هر چه زودتر این روزها را پشت سر بگذارد.

از سویی دیگر در دوران نوجوانی، اوضاع نسبت به قبل پیچیده تر نیز شد؛ درگیری آمریکا با ویتنام و جنگی که از آن به عنوان جهنم ویتنام نام برده می شود، ضررهای بسیار زیادی را به اقتصاد آمریکا وارد کرده بود، در حقیقت دولت آمریکا برای جبران شکست جنگ در ویتنام مجبور بود بسیاری از فعالیت های اقتصادی خود در جهان را متوقف کند و خب مسلما در این شرایط خانواده های فقیر روز به روز فقیرتر می شدند.

آنتونی رابینز می دانست که تنها در یک جا نشستن و منتظر بودن برای آمدن شغل مناسب، نمی تواند راهکار مناسبی برای نجات زندگی او و خانواده اش باشد. به همین سبب همانند بسیاری از جوانان آمریکایی که پس از سن ۱۸ سالگی بایستی از خانواده ی خویش جدا شوند و به سمت سرنوشت خودشان بروند، او هم شغلی معمولی برای خود دست و پا کرد و با پولی که از این شغل به دست می آورد، توانست یک آپارتمان کوچک ۴۰ متری در یکی از فقیرانه ترین محله های آمریکا اجاره کند.

زندگینامه آنتونی رابینز

آنتونی در مورد زندگی در آن خانه اش می گوید، آن خانه به قدری کوچک بود که من مجبور بودم ظرف های غذایم را در وان حمام بشویم. گذشته از همه ی این مسائل، آنتونی در آن سال ها از مشکل پرخوری رنج می برد و با آن که راه حل های متفاوتی را امتحان کرده بود، اما نتوانسته بود از طریق هیچ کدام به نتیجه ی دلخواه خود دست پیدا کند. در این بیماری، شخص بدون آن که کنترل مصرف مواد غذایی دست خودش باشد، دوست دارد مدام غذا بخورد و در نتیجه چنین چیزی در نهایت به مشکلات گوارشی و وزن بسیار زیاد منجر خواهد شد. آنتونی رابینز نیز در سنین جوانی به وزن ۱۲۰ کیلو گرمی رسید و از نظر سلامتی در وضعیت بسیار آشفته ای قرار گرفته بود. تنبلی، بی حالی و خواب آلودگی باعث شده بود تا نتواند درست در محل کار حاضر شود و در نتیجه به همین راحتی شغل خود را از دست داد.

اولین قدم آنتونی رابینز به سوی موفقیت کاهش وزن بود

آنتونی رابینز با این که با همه ی مشکلات خود آشنا بود اما به خودش اجازه نمی داد که بیش از اندازه در مورد واقعیت های زندگی فکر کند و به جای آن ها به رویا پردازی های خویش می پرداخت و در این رویاها برای خودش ماشین های لوکس، خانه های چند میلیون دلاری در بهترین نقاط کشور و همسری شایسته مجسم می کرد. او پس از چند روز به این نتیجه رسید که نخستین هدف برای رسیدن به موفقیت کاهش وزن می باشد، به همین دلیل به مطالعه ی چند کتاب در مورد کاهش وزن پرداخت و به اطلاعات ضد و نقیضی درباره این مسئله دست پیدا کرد.

او که از کتاب ها اطلاعات مناسبی کسب نکرده بود، تصمیم گرفت تا راهی دیگر را برای لاغر شدن انتخاب کند. او می دانست که یک اندام مناسب، فکر و ذهنی آماده را برایش مهیا خواهد کرد و با فکر کردن می تواند شرایط خودش را بهبود ببخشد. با استفاده از همین افکار مثبت، بدون به کارگیری هیچ رژیم غذایی توانست بیش از ۱۵ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد. قامت بلند ۲ متری آنتونی باعث شده بود تا وزن ۱۰۰ کیلو گرمی به یک استاندارد برای فردی مثل او تبدیل شود و در نهایت آنتونی توانست نخستین قدم برای حرکت به سوی موفقیت که لاغر شدن بود را با قدرت بردارد.

بنیاد آنتونی رابینز و کمک به دیگران

آنتونی رابینز همواره کمک به دیگران را یکی از راه های افزایش روحیه و انگیزه زندگی فردی و اجتماعی معرفی می کند. او می گوید احساسی که پس از کمک کردن به یک فرد در وجود شما ایجاد می شود، احساسی شگفت انگیز است که هیچ چیز دیگری نمی تواند جای آن را بگیرد. وی همیشه به هم نوعان خود کمک می کند و یکی از محبوب ترین خیرین آمریکایی است که ریاست هیئت مدیره بنیاد آنتونی رابینز را به عهده دارد.

وظیفه ی این بنیاد برطرف کردن نیازهای اولیه زندگی فقرا و هم چنین کمک به بچه های فقیر برای درس خواندن می باشد. شرکت های بسیار بزرگی چون آی بی ام، امریکن اکسپرس، ای تی اند تی و همین طور ارتش ایالات متحده آمریکا از جمله مهم ترین اسپانسرهای آنتونی می باشند. گذشته از این وی در تمامی این نهادها مشغول به کار بوده و از جهتی می توان آنتونی را مرد هزار چهره ی کالیفرنیا نامید.

او قصد دارد با استفاده از بنیاد رابینز جهانی متفاوت را به وجود آورد که در آن هر فردی، فارغ از هر مشکلی به هدف های ارزشمند خود دست پیدا کند. کمک به کودکان عقب مانده ذهنی، افراد بی خانمان، سالمندان و زندانیان از دیگر فعالیت های بنیاد تاسیس شده توسط آنتونی می باشد. او بهترین ها را در این بنیاد ثبت نام کرده است و به طور کلی وسواس بسیار زیادی در مدیریت این بنیاد دارد.

بهترین کتاب های آنتونی رابینز

آنتونی رابینز کتاب های متعددی را نوشته و آن ها را به پر فروش ترین کتاب ها در سراسر دنیا تبدیل نموده است. این کتاب های معروف و پر جاذبه به زبان های مختلف دنیا ترجمه شده است و در کشورهای مختلف چند صد هزار جلد آن به فروش رسیده است. از مهم ترین و معروف ترین این کتاب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- کتاب قدرت نامحدود آنتونی رابینز
۲- کتاب به سوی کامیابی آنتونی رابینز
۳- کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز
۴- کتاب پول آنتونی رابینز
۵- کتاب اهرم های خوشبختی
۶- کتاب اهرم های پولدار شدن
۷- کتاب مهارت در بازی زندگی
۸- کتاب سرسختی در سرزمین پول آفرینی
۹- کتاب خودت را بشناس
۱۰- کتاب پرسش های کوآنتومی
۱۱- کتاب قدرت ایمان
۱۲- کتاب قدرت تفکر منفی
۱۳- کتاب آینده خود را بسازید
۱۴- کتاب مدیریت احساسات
۱۵- کتاب مشکلات شیرینی زندگی اند
۱۶- کتاب پشتوانه های زندگی
۱۷- کتاب زندگی با معنا

اکثر کتاب ها و آثار آنتونی رابینز به زبان فارسی هم ترجمه شده اند و برای مطالعه در دسترس علاقمندان و دوستداران می باشند. بعضی از این کتاب ها استقبال خوبی در ایران شده است و چندین بار تجدید چاپ شده اند و جزو کتاب های پر فروش فارسی قرار گرفته اند. کتاب موفقیت ناحدود در ۲۰ روز آنتونی رابینز پر فروش ترین کتاب رابینز در ایران است که خوانندگان زیادی آن را تهیه کرده اند و توانسته بین مخاطبین خود محبوبیت زیادی کسب نماید.

جملات انگیزشی آنتونی رابینز

زندگینامه آنتونی رابینز

آنتونی رابینز هم در کتاب ها و هم در سخنرانی هایش از جملات انگیزشی زیادی استفاده می کند و همواره سعی دارد با ایجاد هیجان و جو روانی مثبت بر روی مخاطبین خود تاثیرگذار تر شود. این عوامل سبب شده است که او را به یک سخنران انگیزشی جذاب و پر شور تبدیل سازد. در ادامه چند تا از جملات انگیزشی آنتونی رابینز را با هم مرور می کنیم:

۱- هر اتفاقی که در زندگی ما می افتد برای ما یک هدیه است و ما بدون این اتفاقات نمی توانیم به رشد برسیم.
۲- میزان موفقیت شما در زندگی بستگی به کیفیت رابطه های شما با دیگران دارد.
۳- انسان های موفق سوال های بهتری می پرسند و در نتیجه پاسخ های جالب تری را هم دریافت می کنند.
۴- اگر بخواهید می توانید آینده ای بسازید که هیچ شباهتی با گذشته تان ندارد.
۵- با شکر گزاری ترس از وجودتان محو می شود و نعمت و برکت به سویتان روانه می گردد.

دارایی ها و ثروت آنتونی رابینز

آنتونی رابینز سالانه بیشتر از ۳۰ میلیون دلار درآمد دارد و چیزی که آموزش می دهد را اثبات کرده: ذهنِ انسان می تواند از پس موانع مالی عبور کند! او با دستان خالی و ابتدا از سخنرانی رایگان در خیابان ها شروع کرد! خود او می گوید هیچ کس حتی به رایگان به صحبت هایم گوش نمی داد اما امروزه آنتونی رابینز صاحب یک صنعت است. یک سمینار ۳ روزه آنتونی رابینز، ارزشی بیش از ۳۰۰۰ دلار برای هر نفر دارد و رایج ترین سمینار او ملاقات با سرنوشت (Date With Destiny) نام دارد.

شرکت های آنتونی رابینز

آنتونی رابینز شرکت های متعددی را راه اندازی کرده که شامل موارد زیر هستند:
۱- بنیاد آنتونی رابینز
۲- Robbins Research International
۳- Global Accounting Alliance
۴- Twin Lab & Metalife Corporation
۵- Fortune Practice Management
۶- Tony Robbins Productions
۷- Rebus Publishing
۸- Anthony Robbins & Associates
۹- Robbins Madanes Center for Strategic Intervention

آنتونی رابینز و سینما و تلویزیون

آنتونی رابینز تا به امروز در چندین فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی بازی کرده است. البته حضور او در این تولیدات تنها جنبه ی تبلیغاتی داشته است و او هیچ گاه سعی نکرده به صورت حرفه ای به عنوان بازیگر وارد این صنعت شود. بازی در فیلم The Cable Guy به کارگردانی بن استیلر و بازی جیم کری را می توان یکی از مهم ترین فیلم های آنتونی رابینز نامید.

وی هم چنین در Reality Bites که یک درام آمریکایی است، باز هم با بن استیلر هم بازی شده است. در Shallow Hal با جک بلک بازی کرد و نحوه ی بازی او در این فیلم توسط مردم و منتقدین افتضاح توصیف شد. بازی در سریال سوپرانوس که یکی از برترین آثار تاریخ تلویزیون می باشد، نیز از مهم ترین نقش هایی می باشد که رابینز در آن ها حضور داشته است. هم چنین مستندهای زیادی از روی زندگی او ساخته شده است که تقریبا در همه ی آن ها، به درخواست کارگردان حضور پیدا کرده است. اصولا آنتونی رابینز از علاقه مندان به سینمای مستند می باشد و در این زمینه از حامیان کارگردان های جوان و با استعدادی که بودجه ی لازم برای ساخت فیلم را ندارند، حمایت به عمل می آورد.

بازی در سریال Family Guy که یکی از شناخته شده ترین سریال های کمدی آمریکایی است نیز از دیگر نقش آفرینی های رابینز می باشد. هم چنین شبکه ی NBC برنامه ای را با حضور آنتونی رابینز تولید کرد و آن را از روی آنتن شبکه پخش کرد که در مجموع هر قسمت از این برنامه به طور میانگین حداقل ۲٫۸ میلیون بیننده داشت. در سال ۲۰۱۵ جو برلینگر، کارگردان برنده ی جایزه ی امی فیلمی را بر اساس زندگی رابینز ساخت و نام آن را Tony Robbins: I Am Not Your Guru نهاد. این فیلم به طور کلی به موفقیت های زندگی آنتونی رابینز می پردازد و زندگی او را از جهات مختلف به حیطه نقد می کشاند. این فیلم در فستیوال های زیادی حضور داشت و منتقدین از آن به عنوان یک اثر خوب و به یاد ماندنی یاد کردند.

در این اثر که زمانی حدودا دو ساعته دارد بازیگرانی چون جاستین ویلکس، برایان کاپلمن و دیوید لین حضور دارند. این فیلم هم اکنون در پایگاه معتبر IMDB با بیش از ۳۶۰۰ رای نمره ی مناسب ۶٫۷ از ۱۰ را کسب کرده که نمره ای مناسب برای یک فیلم مستند می باشد. جو برلینگر برای این فیلم جایزه ی بهترین فیلم مستند را از هیئت داوران دریافت کرد و پس از دریافت جایزه آن را به آنتونی رابینز اهدا کرد و در سخنرانی خود گفت که رابینز یکی از موفق ترین انسان های روی زمین است که می تواند برای هر فردی سرمشق باشد و در پایان این جایزه را به آنتونی رابینز تقدیم کرد.

زندگی خصوصی آنتونی رابینز

زندگینامه آنتونی رابینز

همسر اول آنتونی رابینز بکی جنکینس نام دارد. رابینز با او در یکی از سمینارهایش آشنا شد و و پس از مدتی با وی ازدواج کرد. بکی از ازدواج قبلی اش ۲ فرزند داشت که آن ها هم با تونی زندگی می کردند. پس از جدایی از بکی رابینز با سیج رابینز ازدواج کرد. این ازدواج برای رابینز حواشی زیادی به همراه داشته است. رابینز از ازدواج دوم خود فرزندی نداشته است اما فرزند حاصل از ازدواج اول خود را به همراه سیج بزرگ کرده است. پس از آن که فرزند رابینز که نامش جیرک رابینز است به سن قانونی رسید، تونی و سیج اعلام کردند که تصمیمی برای ادامه مسیر زندگی با یکدیگر ندارند و از هم جدا شدند. جیرک رابینز فرزند آنتونی رابینز هم اکنون یک سخنران انگیزشی در آمریکاست و در حرفه و سبک زندگیش سعی کرده است که پا جای ای پدرش بگذارد.

محل زندگی آنتونی رابینز

امروز، رابینز در پالم بیچ، فلوریدا زندگی می کند. او به فورچون گفت: “من از زندگی در کنار اقیانوس انرژی می گیرم” خانه اش دارای یک استخر بی نهایت ۱۶۵۰۰۰ گالن و یک اتاق خواب اصلی است که به اقیانوس چشم انداز دارد. رابینز خانه های دیگری را نیز در پالم اسپرینگز، کالیفرنیا ، آیداهو؛ و شهر کوچکی در بریتیش کلمبیا که همسرش بزرگ شده است نیز دارد. وی همچنین دارای مجتمع متل های اقامتی و یک مجتمع پنج ستاره است که ویلا های لوکس، غذاهای متنوع، آبگرم، ماساژ و غواصی را به صخره های مرجانی نزدیک می برد.

چکیده
سلطان انگیزه تونی رابینز با نام کامل آنتونی رابینز نویسنده، سخنران، مربی و بازیگر آمریکایی است. وی ۲۹ فوریه ۱۹۶۰در شمال هالیوود در کالیفرنیا به دنیا آمد. شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت می‌باشد، کتابهای چون قدرت نامحدود در سال ۱۹۸۷ و به سوی کامیابی در سال ۱۹۹۴. آنتونی رابینز موفق‌ترین، مشهورترین و پرطرفدارترین نویسنده و سخنران انگیزشی در جهان است. هر چند که خود اصرار دارد به جای سخنران انگیزشی، مربی منتهای کارایی نامیده‌ شود. او در مدت کوتاهی به بیشترین آرزوها و رویاهای جوانی خود جامه عمل پوشانید و توانست درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به بیش از یک میلیون دلار افزایش دهد.

پاسخ دهید