چگونه زن قوی باشیم

زن قوی

چگونه زن قوی باشیم

هیچ چیزی او را آشفته نمی کند. زنی سرکش، مصمم و دارای نیرویی پرشور و پر حرارت است. وقتی وظیفه ای دشوار و پر از چالش به وی واگذار می شود مردانه به سراغش می رود و اجازه نمی دهد مانعی جلوی کارش را بگیرد. وی نمونه زنی قوی و قدرتمند است. اما زود قضاوت نکنید. منظورم از این قدرت پرخاشگری نیست، پرخاشگری که بی پروا موجب رنجش مردم شود یا ریشه در خودبینی فرد داشته باشد؛ بلکه منظورم قدرتی است که موجب ترویج و اهدای عشق به سایرین باشد نه گرفتن عشق و محبت از آن ها. با ما همراه باشید تا به شما یاد دهیم چگونه به عنوان یک زن می توانید شخصیت قوی و مستقل داشته باشید.

روش هایی  برای یک زن قوی بودن

برای اینکه به عنوان یک زن شخصیت محکمی داشته باشید می توانید راهکارهای زیر را به کار ببرید:

۱- به دنبال نوع صحیح جلب توجه باشید

در دنیای امروز، ابزارک‌های زیادی، از جمله تیندر، وجود دارد که می‌ توانند بدون شکل دادن روابط واقعی فورا باعث خشنودی‌تان شوند. بر کسی پوشیده نیست که هر روز در کمپین‌های بازاریابی، تبلیغات، و شکل‌ های دیگر رسانه از زنان استفاده‌ی ابزاری و بهره‌ کشی جنسی می‌شود، بنابراین استفاده از جسمتان برای رسیدن به خواسته‌ هایتان فقط این ایده را جاودانه می‌ کند که زنان به جز روابط جنسی چیزی برای ارائه ندارند. اگر می‌ خواهید روابطی ماندگار و عمیق ایجاد کنید و به‌ طور صحیح جلب توجه کنید، خرد و احساساتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

اگر شأن خودتان را حفظ کنید و ارزش خودتان را فراتر از ظاهر و جاذبه‌ ی جنسی‌ تان بدانید، آدم‌ هایی را جذب خواهید کرد که آنها هم خواستار چیزی بیش‌تر از یک رابطه‌ ی سطحی برای رفع نیازهای اولیه‌ شان هستند.

۲- از زنان قوی دیگر پیروی کنید

این روزها اگر هر یک از برنامه‌ های تلویزیون ریلیتی را ببینید، به جز مادی‌ گرایی، غرق شدن در خود، و بهره‌ کشی جنسی هم از مردان و هم از زنان، چیز بیشتری نصیبتان نمیشود. تلویزیون ریلتی(واقع‌گرا) و انواع دیگر رسانه‌ ها، بر خلاف اسم‌ شان اصلا واقعیت را به تصویر نمی‌کشند.

تماشای این برنامه‌ های سطحی فقط باعث می‌ شود آدم‌ها کوررانه از الگوهایی پیروی کنند که لزوما بهترین ارزش‌ ها را ندارند. چرا به جای تماشای “همراه با کارداشیان‌ ها” از زنان قوی دیگری پیروی نمی‌ کنید که واقعا جنبش‌ هایی را ترویج می‌ کنند که برای این سیاره و ساکنان آن مفید است، و از جسم یا پولشان برای جلب توجه استفاده نمی‌ کنند؟ برای نام بردن از چند زن فوق‌ العاده، آپرا و الن دیجنرس یقینا نمونه‌ های خوبی هستند.

۳- منتظر نباشید فردی شما را نجات دهد

احتمالا یکی از اصول تبدیل شدن به زنی قوی این است که به فرد دیگری اتکا نکنید تا بیاید و شما را برهاند. یک زن قوی و مستقل می‌ داند برای این‌ که تغییرات مثبتی در زندگی‌ اش ایجاد کند، تمام قدرت در درون او است. چنین زنی، وقتی زمین می‌ خورد منتظر نمی‌ ماند کسی بیاید و او را از زمین بلند کند یا راه درست زندگی را به او نشان دهد.

هرچند ممکن است استقلال عاطفی یک‌شبه به‌دست نیاید، اما اگر می‌خواهید یک زن قوی باشید، می‌ توانید هر روز روی آن کار کنید. البته رابطه داشتن با کسانی که می‌توانیم نگرانی‌های‌مان را با آنها درمیان بگذاریم، مهم است؛ اما هرگز نباید چشم به دیگران بدوزیم تا روی زخم‌هایمان مرهم بگذارند یا ما را از خودمان رها کنند.

زن قوی

۴- ذهنیت قربانی بودن را از خودتان دور کنید

هرچند انکارناپذیر است که زنان در گذشته سرکوب شده‌ اند، و شاید هنوز هم در بخش‌ هایی از دنیا نگاهی برابر با مردان به آنها نشود، اما شما مجبور نیستید به بقای این باور کمک کنید. این ایده را نابود کنید که ارزش شما کم‌ تر از مردان است، چون این اصلا حقیقت ندارد. مردان و زنان هر دو نقش‌ های مهمی را در جامعه ایفا می‌کنند، و یک جنسیت ارزش بیش‌ تری نسبت به دیگری ندارد.

با این حال، اگر بازیچه‌ ی ذهنیت قربانی بودن باشید فقط این ایده را زنده نگه‌ می‌ دارید که ما در دنیای یک مرد زندگی می‌کنیم.بهترین راه برای غلبه بر این باور این است که اعتماد به‌ نفس داشته‌ باشید، خودتان را براز کنید، و افکار و ایده‌ هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر اجازه ندهید آدم‌ های دیگر شما را کنترل کنند، و هنگامی که باور دارید از شما سواستفاده شده‌است یا با شما بدرفتاری شده‌ است از خودتان حمایت کنید، در این‌ صورت در یکی از بهترین روش‌ های قوی شدن مهارت پیدا کرده‌ اید.

۵- مدام خودتان را به چالش بکشید

به خودتان اجازه ندهید درجا بزنید و دچار خودخشنودی و رضایت از اوضاع فعلی شوید، هر روز به کارهایی بپردازید که شما را از لحظا ذهنی و جسمی به چالش می‌کشد. اگر همیشه خودمان را از منطقه‌ ی امن‌ مان بیرون نرانیم و چیز جدیدی را امتحان نکنیم، زندگی احمقانه می‌ شود، بنابراین فقط به خاطر محدودیت‌ هایی که خودتان به خودتان تحمیل کرده‌ اید، مانع پیشرفت خودتان نشوید. زنان قوی اجازه نمی‌دهند ذهن‌شان به آنها دیکته کند چه کارهایی می‌ توانند بکنند و چه کارهایی نمی‌ توانند بکنند، و مرزها را پشت سر می‌ گذارند، حتی اگر آسان نباشد.

۶- به آدم های دیگر اتکا نکنید تا شما را شاد کنند

از همه مهم‌تر، برای شادی به آدم‌ های دیگر اتکا نکنید، این فقط باعث می شود باور کنید برای احساس رضایتمندی همیشه به فردی دیگر نیاز دارید. شما برای این‌ که احساس فوق‌العاده‌ ای نسبت به زندگی داشته‌ باشید همه‌ ی چیزهای لازم را دارید، پس چیزی غیر از این را باور نکنید. یقینا روابط می‌ توانند منبعی برای تامین شادی باشند، اما نباید تنها شیوه‌ ی یافتن رضایت و خوشی در زندگی باشند.

ویژگی های یک زن قوی

۱- شجاعت های بی مانند؛ اگر شما زن محکمی هستید با مشکلاتی روبرو می شوید یک زن محکم مشکلات را حل می کند که مستلزم شجاعت زیادی است در شجاعت زیادی است در این راه با استقامت در مقابل خطرات و مصیبت نیست و ترس را کنار میزند.

۲- عاشق خودتان هستید مهم نیست چرا؛علی رغم اشتباهاتی که انجام می دهید و صدمه می بینید اگر خودتان را دوست دارید شما واقعا محکم ترین زن هستید،بالا بردن حب نفس زمان و تلاش زیادی را می طلبد و فقط محکم ترین زنان می دانند چگونه خودشان را دوست بدارند.

۳- به کس دیگری وابسته نیستید؛ زنان مستقل به کسی دیگری در اقتصاد، احساسات، ذهن و جسم تکیه نمی کنند.اجازه ندهید که ترس از شکست باعث توقف شما شود خودباوری از شما زن محکمی می سازد.
۴- مهربان و دلسوزید؛ زنان محکم به مهربانی و ضعف فکر نمی کنند و از خود برای منکرات استفاده نمی کنند و بقیه افراد را مثل خواهر و برادر می بینند.
۵- همیشه بصیرید؛ زنان محکم به صداها در زندگی گوش نمی کنند آنها یاد گرفتن به صدای ذهنشان گوش کنند.
۶- بقیه افراد فکر کنند شما نقش مهمی هستید؛ بقیه افراد برای شخصیت شگفت انگیز و رفتارتان به شما مراجعه می کنند.
۷- می دانید چگونه شاد باشید؛ زنان محکم در شادی به کس دیگری وابسته نیستند خودشان شادی را می سازند و اجازه نمی دهند احساسات بقیه رویشان تأثیر بگذارد.
۸- از بروز احساستان نمی ترسید؛ زنان محکم از بروز احساس خودشان و بقیه خجالت نمی کشند چون می دانند مخفی کردن احساس مشکلاتی را به وجود می آورد.
۹-همیشه خودتان را باور دارید؛ خودباوری باعث کسب درجاتی می شود و زنان محکم می دانند زندگی که دوست دارند
۱۰- عشق مطلق و کمک را به بقیه نشان می دهید؛ مطالعه عشق مادری و عشق رمانتیک ذهن نشان می دهد که حوزه فعالیت آنها یکی است بنابراین بر اساس عشقی که مادرتان به شما داشته شما میتوانید آن عشق را به کس دیگری داشته باشید.

اصلی ترین ویژگی شخصیتی زنان قوی

زن قوی

۱- قدرت پذیرش آسیب پذیری : دانستن معنای آسیب پذیری و چگونگی ارتباط با احساسات هم چنین یعنی پذیرش چیزی که هستید، چیزی که شما رادرخشان می کند ، چیزی که برایتان مهم است و شما را به دیگران متصل می کند. آسیب پذیری به معنای ضعف نیست دقیقا برعکس آن است، برای نمونه ما در مورد افرادی که عواطفشان را پنهان می کنند صحبت می کنیم؛ آنها انتخاب می کنند تا نبینند، نپذیرند یا با چیزهایی که به آنها صدمه میزند کنار بیایند، آنها به طور تدریجی دیواری می سازند که خودشان را پشت آن مخفی کنند، مطمئن میشوند که هیچ کس مشکلات شخصی آنها رانمی داند، آنها همچنین از مدیریت و یا رویارویی با نیازهای داخلی خود اجتناب می کنند.
این نوع محرک منبعی از درد و رنج وحشتناک و عدم بلوغ است  چون کسانی که مخفی کاری می کنند یا راه دیگری را انتخاب می کنند وقتی از چیزی لطمه می خورند چون افراد قوی نیستند نمی توانند آنچنان که باید مواجه شوند . زنان قوی کسانی هستند که به خود اجازه می دهند در معرض تشویق پذیرش، درک شخصی و رشد شخصی باشند.
۲- آزادی در انتخاب: زنان قوی انتخاب میکنند، تصمیم می گیرند، و بدون ترس قدم بر می دارند. آنها از کسی الگو نمی گیرند هر گامی که برمی دارند تصمیم شخصی خودشان است. آنها هرگز تسلیم رشد نیستند،اما، به همه چیز محیط پیرامون گوش می دهند و نظرات را قبول می کنند ، دنبال مشاوره اند، و به پیشنهادات ارزش می دهند امادر نهایت خودشان تصمیم می گیرند. در همان زمان، در حالی که آنها ترسی ندارند مسیر خود را انتخاب کرده و از اینکه تسلیم چیزهایی که دوست ندارند بشوند نمی ترسند.
۳- عشق به تنهایی: آنها برای تکمیل شدن نیازی ندارند که با فردی باشند چراکه خودشان کامل هستند و از این تنهایی احساس رضایت دارند. زنان قوی روابط شاد و عاشقانه ای را می سازند بدون اینکه نیاز داشته باشند شخص دیگری خلا آنها را پر کند و زخم هایشان را بهبود بخشد. آنها شریک زندگی مناسب، شادی هستند و از تنهایی خود لذت می برند. احساس رضایت هدیه ای است که افراد قوی درخود می یابند و می توانند در زمان حال فکر و برای آینده رویا پردازی کنند.
۴- رشد شخصی: زنانی که کاملا به دیگران توجه می کنند عقب مانده اند این اتفاق درحدی می افتد که سلامتی و عزت نفس خود را فراموش می کنند و به دیگران فکرمی کنند. زنان قوی ویژگیهای بارزی دارند ، با ارزش هستند سزاوار عشق در جهان اند مخصوصا در دنیای خودشان چون بدون عشق به خود هیچ چیز حس ندارد اگر انرژی ، زمان ، و توجه خود را صرف زندگی خود نکنند برایشان هیچ چیز ارزش ندارد. این طرز تفکر ربطی به خود محوری ندارد و در نقطه مقابل روانشناختی و عاطفه را متعادل می کند.

۵- ارائه نظر: زنان قوی قاطع هستند و ازحقوق خود درحالیکه به دیگران احترام می گذارند دفاع می کنند. زندگی ایده آل از نظر آنها شاد و آزاد بودن است یعنی زندگی را در کنار هم سرمایه گذاری می کنند از آنجا که، شما می توانید نظرات خود را بدون ترس و بدون هیچ گونه نگرانی در مورد نظرات بیرونی بیان کنید.

۶- دوست داشتن و دوست داشته شدن: زنان قوی این کار را یعنی دوست داشتن و دوست داشته شدن را به شدت می پذیرند و این عشق را در زندگی ،خانواده و دوستان ابراز می کنند آنها این را که عشق الهام بخش است فراموش نمی کنند و باور دارند که سزاوار بهترین عشق هستند عشقی که باعث رشد می شود نه آسیب.
چکیده
زنان قوی و قدرتمند با زنان دیگر تفاوت هایی دارد، تفاوت هایی که در رفتار و شخصیت آنها به وضوح مشاهده می شود. شاید شناخت ویژگی زنان قوی راهی باشد برای افرادی که می خواهند همچون این افراد در تصمیم گیری ها و زندگی شخصی و کاری خود تاثیر گذارتر باشند. ممنون که با ما همراه بودید.

پاسخ دهید