ویژگی آدم های اصیل

آدم اصیل

ویژگی آدم های اصیل

داشتن هوش، شعور اجتماعی، قیافه چشمگیر، سلامت، تحصیلات و ثروت، همگی برگ های برنده ای هستند که زندگی زیبایی برای هر فرد می‌تواند فراهم کند خیلی از آدمها نیز از قدرت مدیریت یا هوش عاطفی بیشتری برخوردارند و درصد موفقیت شان در هر زمینه بالا است.ولی یک خصوصیت ناب هست که بعضی‌ها را با همه برگ های برنده زندگی یا بدون داشتن هیچکدامشان ، خاص و دلپذیر می سازد و آن اصیل و واقعی بودن شخصیت شان است.در این مقاله شمارا با ویژگی های آدم های اصیل آشنا میکنیم.با ما همراه باشید.

خصوصیات آدم های اصیل

در این مقاله شما را با خصوصیات آدم های اصیل آشنا میکنیم.

۱ – کاری نمی کنند که همه حتما راضی باشند

این نوع  افراد می دانند که نمی توانند خوشایند همه باشند و با این مسئله کاملا راحت هستند. نه به این دلیل که سلیقه و نظر دیگران برایشان مهم نیست بلکه به این خاطر که تصمیمات و رفتارشان براساس نظم است که شرط آن، راضی نگه داشتن همگان نیست.آدمهای ناب و اصیل محتاج توجه دیگران واقعا نیستند. برای همین تلاشی برای خودنمایی به خرج نمی دهند.

۲- قضاوت نمی‌ کنند

آدم های اصیل و صمیمی، افراد دلبازی هستند و برای همین حس و نظر دیگران همیشه برایشان جالب است. آنها نسبت به دیگران کنجکاو هستند و می خواهند بدانند چه چیزی برایشان اهمیت دارد. آنها به جای قضاوت دیگران سعی می‌کنند آنها را بفهمند.

۳- مسیرشان را خودشان می‌ سازند

آدمهای اصیل و خودساخته می‌دانند دقیقا چه می‌خواهند. ادا در نمی‌آورند. آنها به خاطر توقعات دیگران یا جامعه، تصمیمی مخالف اعتقادشان، اتخاذ نمی‌کنند.

۴ – افراد از دل و جان بخشنده‌ ای هستند

بدون هیچ ملاحظه یا خویشتنداری، هر چه که می دانند را با دیگران سهیم می‌شوند. از کمک کردن و شاهد موفقیت دیگران بودن لذت می برند. آنها می‌فهمند پیروزی دیگران جای هیچکس را تنگ نمی کند.

۵ – با همه با احترام برخورد می‌کنند

تنها دلیل از اینکه با همه محترمانه روبرو می ‎شوند این است که از صمیم قلب و واقعا باور دارند که بهتر از دیگران نیستند.

۶- خواستنی‌ هایشان ساده و کوچک است

به فکر داشتن بهترین ماشین یا شیک ترین کفش یا گرانترین ساعت مچی نیستند. آنها خوشحالی شان درونی است. رضایتمندی شان در زندگی یعنی داشتن دوست، دلبندی به خانواده و احساس اینکه هدفی در زندگی دارند.

۷- قابل اعتماد و صبور هستند

آدمها جذبش می‌شوند چون قابل اعتماد است. این نوع افراد دنبال صفات بد در دیگران نیستند چون خودشان را خوب می شناسند و می دانند که انگیزه شان سالم و مهربان است.

آدم های اصیل

۱۲ ویژگی رفتاری آدم های اصیل

۱-  آدم‌های اصیل تقلّا نمی‌کنند که دیگران دوست شان داشته باشند. آدم‌های اصیل، خودشان هستند. آنها می‌دانند که بعضی ها دوست شان دارند و بعضی دیگر، نه. با این قضیه مشکلی هم ندارند. مسئله این نیست که آنها به علاقه داشتن یا نداشتن دیگران اهمیتی نمی دهند، بلکه اجازه نمی دهند این مسئله مانع انجام کار درست شود. این آدم ها وقتی باید تصمیم نامطلوبی اتخاذ کنند یا در موقعیت ناخوشایندی قرار بگیرند، اگر واقعا چنین کاری واجب باشد، با آغوش باز به استقبالش می‌روند.

از آنجا که آدم‌های اصیل تشنه ی توجه دیگران نیستند، تلاشی هم برای خود نمایی نمی کنند. آنها می دانند که به جای تظاهر به اینکه آدم های خیلی مهمی هستند، باید دوستانه و با اعتمادبه‌نفس و مختصر و مفید حرف بزنند. به این ترتیب دیگران خیلی بیشتر توجه خواهند کرد و به آنچه این آدم ها می گویند علاقه نشان خواهند داد. یادتان باشد که دیگران سریعا متوجه رفتار شما می شوند و به رفتار صادقانه خیلی بیشتر جذب خواهند شد تا آنچه تلاش می‌کنید در ظاهر نشان دهید.

۲- آدم‌های اصیل قضاوت نمی‌کنند. آنها فکر بازی دارند و این ویژگی باعث می شود در نظر دیگران جذاب و معاشرتی جلوه کنند. هیچ کس دوست ندارد با کسی که از قبل عقیده ای را در ذهنش شکل داده و حاضر نیست حتی به نظرات دیگران گوش بدهد، گفتگو کند.

داشتن فکر باز، در محیط کار، مهم است. زیرا قابلیت نزدیک شدن به دیگران، یعنی دسترسی به ایده های تازه و استفاده از کمک آنها. برای حذف افکار از پیش شکل گرفته و قضاوت، باید دنیا را از دریچه ی چشم دیگران ببینید. برای این امر لازم نیست حتما به باورهای آنها عقیده پیدا کرده و یا از رفتارهای شان چشم پوشی کنید؛ بلکه در اصل به این معنی است که آنقدر از قضاوت ها فاصله  بگیرید که دیگر قابل تشخیص نباشند. تنها آن وقت است که می توانید به دیگران اجازه دهید همانی باشند که واقعا هستند.

۳-  آدم‌های اصیل، خودشان مسیرشان را می سازند. آنها حس خوشی و رضایت شان را از نظرات دیگران نمی‌گیرند. این ویژگی آنها را آزاد می گذارد تا مسیری که قطب نمای درونی خودشان نشان می دهد را دنبال کنند. آنها می دانند کی هستند و طور دیگری وانمود نمی کنند. مسیر آنها از درون شان می آید، از اصول و ارزش های خودشان. آنها همان کاری را می کنند که عقیده دارند درست است و تحت تاثیر این واقعیت قرار نمی گیرند که شاید فلان شخص آن را دوست نداشته باشد.

۴- آدم‌های اصیل بخشنده هستند. همه ی ما تجربه ی کار با افراد ی را داریم که مدام در استفاده از دانش یا منابع موجود مردد بوده‌اند. آنها طوری رفتار می‌کنند که انگار می ترسند اگر آنچه را برای انجام کارتان نیاز دارید به شما بدهند، از آنها جلو بیفتید. آدم های بخشنده همیشه ارتباطاتی که دارند و آنچه را می‌دانند و منابعی که به آن دسترسی دارند را با دست و دل بازی در اختیار دیگران قرار می دهند. آنها با تمام وجود دوست دارند که شما هم کارتان را به بهترین نحو انجام دهید زیرا هم گروهی‌تان هستند و آنقدر هم به خودشان اطمینان دارند که هرگز نگران این نیستند که شاید موفقیت شما باعث شود آنها بد جلوه کنند. در حقیقت، آنها عقیده دارند که موفقیت دیگران، موفقیت آنها است.

۵- آدم‌های اصیل با همه محترمانه برخورد می‌کنند. افراد اصیل چه با مهم‌ترین مشتریان شان برخورد داشته باشند و چه پیش خدمتی که برای شان نوشیدنی می آورد، همیشه مودب و محترم هستند. آنها می دانند که فرقی نمی‌کند با آدم هایی که قرار ناهار دارید چقدر خوب برخورد می کنید، اگر آنها ببینند که با دیگران چقدر بد رفتار می کنید، همه چیز تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت. آدم‌ های اصیل با همه محترمانه رفتار می‌کنند چون باور دارند که از دیگران بهتر نیستند.

۶-  آدم‌های اصیل انگیزه های مادی ندارند. آنها برای اینکه حس خوبی داشته باشند، نیازی به چیزهای درخشان و گران‌ قیمت ندارند. مسئله این نیست که آنها فکر می کنند اگر بروند بیرون و جدیدترین و بهترین چیزها را بخرند تا وضعیت خوب خودشان را به رخ دیگران بکشند کار اشتباهی است؛ بلکه آنها برای شاد بودن اصلا نیازی به این کار ندارند. شادی آنها از درون شان نشات می‌گیرد و از ساده‌ترین چیزهایی می آید که به زندگی عمق می دهند، چیزهایی مثل دوستان و خانواده و داشتن هدف.

۷-  آدم‌های اصیل قابل اعتمادند. آدم‌ها به سمت کسانی که اصالت دارند کشیده می‌شوند، چون می دانند که می شود به آنها اعتماد کرد. وقتی نمی‌دانید که فلان شخص واقعا کیست و چه احساسی دارد، دشوار است که او را دوست داشته باشید. آدم‌های اصیل به آنچه می‌گویند باور دارند و اگر قولی بدهند، سر قول شان می مانند. شما هرگز از انسانی به واقع اصیل نخواهید شنید که بگوید: «فقط این رو گفتم که جلسه زودتر تموم بشه.» وقتی آدم های اصیل چیزی بگویند، شما خواهید فهمید که واقعا به این خاطر است که معتقدند حقیقت دارد.

۸- آدم‌های اصیل پوست‌کلفت هستند. هویت و شخصیت آدم‌های اصیل چنان محکم است که به دلایل واهی از حرف و رفتار آدم‌های دور و بر خود آزرده نمی شوند. اگر کسی یکی از نظرات شان را مورد انتقاد قرار دهد، آنها نیازی به نتیجه‌گیری سریع نمی بینند، احساس نمی کنند مورد توهین قرار گرفته اند و شروع به برنامه ریزی برای انتقام نمی کنند. آنها می توانند بازخوردهای منفی و مخرب را به صورت هدفمند ارزیابی کنند و آنچه درست است را بپذیرند و به کار بگیرند و مابقی را رها کنند، بدون اینکه به احساسات منفی در وجود خود دامن بزنند.

آدم اصیل

۹-  آدم‌ های اصیل مدام سرشان در موبایل نیست. هیچ چیزی مانند زنگ دریافت پیامک یا حتی نگاهی گذرا به موبایل‌تان حین گفتگو، حواس طرف مقابل را پرت نمی کند. آدم‌ های اصیل وقتی گفتگویی را آغاز کرده و به آن احساس تعهد می کنند، همه ی انرژی خود را روی آن گفتگو متمرکز می کنند. وقتی تمام وجود خود را به گفتگو اختصاص می دهید، آن گفتگو را لذت بخش‌تر و موثرتر خواهید یافت. در مقابل وقتی مثل ربات به دیگران نزدیک می شوید و همه‌ی حواس تان به موبایل تان است، در حقیقت مثل این می ماند که مغز آنها را روی حالت خلبان خودکار (autopilot) قرار داده و جلوی میل واقعی شان به گفتگو را می گیرید. آدم‌ های اصیل ارتباط ایجاد کرده و حتی به گفتگوهای کوتاه و روزمره هم عمق می دهند. علاقه ی راستین به دیگران، باعث می شود آنها پرسش های خوب را به آسانی مطرح کرده و آنچه به آنها گفته‌ شده را به دیگر جنبه های مهم زندگی گوینده هم ارتباط بدهند.

۱۰- آدم‌ های اصیل بنده ی نفس خود نیستند. آنها بر مبنای هوای نفس‌شان تصمیم نمی گیرند زیرا نیازی به تحسین دیگران برای داشتن احساسی خوب نسبت خودشان، ندارند. به همین ترتیب، آنها به دنبال این نیستند که در مرکز توجه قرار بگیرند یا تلاش نمی کنند دستاوردهای دیگران را به نام خودشان تمام کنند. آنها فقط آنچه را باید، انجام می دهند بدون اینکه بگویند «آهای! به من نگاه کنید.»

۱۱-  آدم‌های اصیل ریاکار نیستند. آنها به آنچه می گویند عمل می کنند. آدم‌ های بااصالت، به شما نمی گویند فلان کار را بکن و بعد خودشان خلافش را انجام دهند. این تا حدود زیادی به خاطر خودآگاهی آنهاست. بسیاری از آدم‌های ریاکار حتی متوجه اشتباهات شان هم نمی شوند، چون چشمان شان را به روی ضعف های خودشان بسته‌ اند. اما آدم‌های اصیل ابتدا مسائل خودشان را حل می‌کنند.

۱۲- آدم‌های اصیل لاف نمی‌زنند. همه ی ما با آن آدم هایی که نمی توانند از صحبت درباره ی خودشان و موفقیت‌های شان دست بکشند کار کرده‌ایم. هرگز فکر کرده‌اید چرا آنها این‌طوری هستند؟ آنها مدام لاف می‌زنند و تلاش می‌کنند خودشان را بزرگ جلوه دهند، چون اعتماد به نفس ندارند و نگران هستند که اگر به دستاوردهای شان اشاره نکنند، هیچ کس متوجه آنها نشود. اما آدم‌های اصیل نیازی به لاف زدن ندارند. آنها به موفقیت های خودشان مطمئن هستند، اما این را هم می دانند که وقتی حقیقتا کار مهمی انجام می دهید، جدا از اینکه چند نفر متوجه آن شده و یا تحسینش می کنند، آن دستاورد خودش را نشان می دهد.

چکیده

آدمهای اصیل کم و بیش در درون هم همونی هستن که رفتار بیرونی شون نشون می دهد . متاسفانه تشخیص دادن این ویژگی رفتاری در آدم‌ها خیلی مشکله . دلیلش اینه که ارتباطات متقابل آدم ها با هم خیلی نسبی هست و خیلی بستگی به این داره که ما توی ذهن خودمون چه دیدی نسبت به دیگران داریم. ممنون که مارا همراهی کردید.

پاسخ دهید