قدرت تلقین انسان

قدرت تلقین انسان

قدرت تلقین انسان ، قدرت تلقین به هیچ وجه خرافات نیست؛ زیرا دانشمندان بزرگی همچون انیشتین، نیوتن یا روانشناسان بزرگی مثل فروید در نوشته هایشان به قدرت باور و تلقین اشاره کرده اند و البته تمامی پیامبران با شیوه تدریس خودشان یکی از اصولی که به انسان ها آموختند این بود : “باور کنید تا ببینید…” ما در سایت راز ثروت به شما کمک میکنیم به باور خود برسید.

تلقین چیست؟!

قدرت تلقین انسان همانند بذری است که در خاک وجود انسان ها کاشته می شود اگر به موقع به آبیاری و باغبانی آن بپردازیم از آن دانه کوچک کم وزن درخت قطور و تنومندی ایجاد خواهیم کرد که با بالا رفتن از آن درخت از فراز قله های موفقیت خواهیم گذشت. قدرت تلقین همانند تیغ جراحی است که تنها افراد متخصص بهترین بهره برداری را از ان به عمل می آورند.

تلقین چطور عمل می‌کند؟

وقتی شما این جمله که: «حتما امتحان فردا را خراب می‌کنم، هیچ چیز یادم نیست» را در درون خود تکرار می‌کنید، این جمله ملکه ذهن شما می‌شود. یعنی این جمله در سطح ضمیر ناخودآگاه شما ثبت می‌شود. از آن جایی که ضمیر ناخودآگاه قدرت تجزیه و تحلیل ندارد، سر جلسه امتحان، چیزی که درونش ثبت شده را اجرایی می‌کند. یعنی کاری می‌کند که واقعا چیزی به یاد شما نیاید. این قدرت تلقین است.

تلقین درمانی

در طور روز با حود جمله ای را تکرار کن مثلا امروز روز خوبی است میبینی که همان طور میشود.

انواع تلقین

تلقین می تواند به شکل های زیر باشد:

 ۱- دیداری

در این‌جا شخص با چیزهایی که می‌بیند به خود یا دیگری تلقین می‌کند که او هم می‌تواند آن کار را انجام دهد یا این که نمی‌تواند انجام دهد.

۲- شنیداری

قدرت تلقین شنیداری نوعی است که با شنیدن حرف دیگران اتفاق می‌افتد. در این تلقین وقتی کسی حرفی را می‌زند سمت و سوی انگیزه فرد را جهت می‌دهد و آن را تبدیل به محرک می‌کند.

۳- فکری

قدرت تلقین فکری به طوری است که فرد چیزی را که می‌خواهد در ذهنش نگه می‌دارد و به آن توجه می‌کند. در این حالت قدرت ذهنی او همراه تلقینش می‌شود و آن را به واقعیت تبدیل می‌کند.

۴- کلامی

در این نوع تلقین فرد با خودش با صدای بلند صحبت می‌کند و چیزی را که به آن باور دارد را به صورت کلامی ادا می‌کند یا این که به طور مداوم در مکالمات روزانه‌اش خود را نشان می‌دهد.

۵- نوشتاری

قدرت تلقین انسان در نوشتاری فرد چیزی را که می‌خواهد به خودش یا دیگران تلقین کند را روی یک کاغد می‌نویسد و این ‌کار را بارها انجام می‌دهد تا انگیزش او با تلقینش همسو شود.

قوانین کوئه درمورد قدرت تلیقن در انسان

۱- قانون توجه و تمرکز: زمانی که ذهن در مدتی بر روی موضوعی متمرکز شود ان موضوع بتدریج جنبه واقعی پیدا می کند.
۲- قانون اثر متضاد: مادامی که در خیال خود ببینید که قادر به انجام کاری نیستید با تلاش بیشتر موفقیت کمتری کسب میکنید. به عبارت دیگر تفکر منفی + کوشش بیشتر = موفقیت کمتر.
۳- قانون اثر احساسی عاطفی: پندار قویتر از تلقین است . زمانی تلقین با احساسات قوی شود آن کار قوی تر انجام میشود.

از مزایای قدرت ضمیر ناخودآگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- بروز توانایی ها و استعداد های نهفته درونی
۲-  افزایش احساس همدلی و درک
۳- به خاطر آوردن جزئیات بیشتری از پدیده های گوناگون
۴- یافتن راه حل های بسیار عالی در مراحل مختلف زندگی
۵ -افزایش میزان یادگیری
۶- کشف ریشه های ترس و هراس

 

۹ تکنیک استفاده از تلقین

قدرت

۱- جملاتی که شما به عنوان تلقین از آن استفاده می کنید باید در حال به عینیت رسیدن باشد

قدرت تلقین در انسان مثلا فردی اضافه وزن دارد و علاقه‌مند است که خوش هیکل باشد، اگر هر روز تلقین کاهش وزن را تکرار کند اما نتیجه ای نبیند دچار افسردگی می شود. اما اگر همین فرد در باشگاه ثبت نام کند این بار استفاده از قدرت تلقین بیشتر به جان و دل او می نشیند و احساس پژمردگی نمی کند.

۲- باور پذیری تلقین

شما باید خود را باور کنید و آن چیزی که بهش فکر میکنید را باور کنید تا به آن برسید

۳- جملات ساده و کوتاهی را برای تلقین استفاده کنید.

مثلا من عالی هستم.
من باهوش هستم
و…

۴- استفاده از جملاتی که حس خوب میدهد

اگر به هر دلیلی جمله ای را برای خود طراحی کرده اید که بعد از استفاده از آن احساس افسردگی یا ناراحتی حقارت به شما دست می دهد به هیچ عنوان به آن مسیر ادامه ندهید. تلقین شما باید در دل شما بنشیند و احساس رضایتمندی و خوشحالی به شما بدهد.

۵- تکرار تکرار

عبارتی که برای تلقین خود استفاده کردید را در طول روز تکرار کنید. یکی از بهترین زمان های تکرار این عبارات ۲۰ دقیقه قبل از خوابیدن و ۲۰ دقیقه بعد از بیدار شدن می باشد. به آن حالت حالت آلفا می گویند.

۶- با صدای بلند تکرار کنید

صدای بلند باعث می شود گوش شما و زبان شما هم درگیر شود و تاثیرپذیری این تلقی را در شما افزایش دهد.

۷- جمله را تا رسیدن به هدف عوض نکنید

در مسیری که شما شروع به استفاده از تلقی می کنید متوجه می شوید که اتفاق های جدیدی در حال رخداد می باشد. این ها همه نشانه هایی هستند که برای شما فرستاده میشوند تا بدانید که در مسیر درست هستید. به هیچ وجه با دیدن آن نشانه ها خوشحالی و ذوق شما را بر ندارد که دست از طلب بردارید و فکر کنید که به آن رسیده اید.

۸- فهرستی از جملات تلقین پذیر درست نکنید

لیستی از خواسته ها و اهداف درست نکنید و نهایتا در طول روز از ۵ جمله استفاده کنید.

۹- بدون اذن خدا برگی از درخت نمی افتد

تلاش کنید در جملات تان یاد خدا را به جا آورید این کار باعث گارانتی و امنیت هدف و خواسته شما می شود وقتی خدا بنده اش را ببیند که در حال تلاش است و با توکل به او می خواهد به خواسته اش برسد لطفش را شامل حال او می کند.

شیوه‌ی ساختن و استفاده از عبارت تأکیدی برای تلقین به نفس

۱. عبارت تأکیدی باید در حال دستیابی گفته شود
۲. عبارت تأکیدی را باید باور کنید تا انرژییتان چند برابر شود
۳. عبارت تأکیدی باید کوتاه باشد
۴. عبارت تأکیدی باید در ما احساس خوبی ایجاد کند
۵. عبارت تأکیدی باید به سبک شخصی گفته شود
۶. عبارت تأکیدی باید زمانی گفته شود که شما در حالت آرامش باشی
۷. عبارت تأکیدی باید در حالت بلند گفته شود
۸. عبارت تأکیدی تا رسیدن به موضوع باید ثابت باشد
۹. عبارت تأکیدی باید با کلماتی که به انرژی منبع شمارا وصل می‌کند گفته شود

مواظب باشیم چه چیزی را به کودکان تلقین می‌کنیم

هنگامی که به کودکی گفته می‌شود: این کار را نکن، تو نمی‌توانی، تو نمی‌فهمی، تو بلد نیستی، تو خنگی، تو سر به هوایی، بی دقتی و… از همان موقع با تکرار این جملات ضمیر ناخودآگاه او یاد می‌گیرد که باید این باورها را داشته باشد و همیشه این گونه رفتار کند.

پاسخ دهید